معالجه پوکی استخوان با مکمل بن فیت

[ad_1]

معالجه پوکی استخوان با مکمل بن فیت

بدن همه ما برای استخوان‌سازی و نگه داری سلامت نیازمند کلسیم، مواد معدنی و فسفات است. این ترکیبات و مواد مغذی در طول زندگی، همیشه در حال دوباره جاذبه استخوان کهنه و ساختن استخوان جدید هستند تا در بدن تعادل مناسبی بین استخوان جدید و کهنه برقرار سازند و استخوان‌های تندرست و توانا را ساختن کنند.

 درمان پوکی استخوان

علل و عوامل خطر پوکی استخوان

دلیل این بیماری زیادتر ریشه در سبک زندگی و تغذیه افراد دارد؛ مثلا رژیم‌های غذایی نامناسب و عدم رعایت ترکیبات غذایی و طریقه استفاده صحیح از مواد مغذی، دلیل شده که فرد وابسته کمبود تغذیه‌ای شود، در این شکل بدن برای جبران کمبودهای غذایی واجب است که از بافت‌های استخوانی مواد مورد نیاز خود را فراهم‌ کند و در نهایت با تکرار این روند، فقر استخوان‌ها افزایش یافته و با پوکی استخوان مواجه خواهید شد.

برخلاف بسیاری از بیماری‌ها، پوکی استخوان از اون دسته از بیماری‌هایی است که علامتی ندارد. شاید اصطلاح بیماری خاموش را فراوان از شما شنیده باشید، دقیقا پوکی استخوان همین است و شکستگی‌های ساده افراد هم ناشی از این بیماری است. این عوامل عبارتند از:

 • افزایش سن
 • عوامل ژنتیکی
 • استعمال دخانیات
 • نداشتن تحرک بدنی
 • ورزش مناسب و کافی
 • کمبود مواد معدنی همانند کلسیم، پروتئین و ویتامین دی
 • پرکاری تیروئید
 • کم‌کاری غدد جنسی
 • آرتریت روماتوئید
 • بیماری کوشینگ
 • دیابت

مصرف برخی داروها همانند کورتن، لووتیروکسین، فوروزماید، هپارین و فنیتوئین به زمان طولانی هم در پوکی استخوان دخیل است.

علائم و علامت‌های پوکی استخوان

شکستگی‌های متعدد پایه فقرات در بیماران مبتلا به پوکی استخوان، منجر به کاهش طول پایه فقرات و تغییر شکل قابل‌توجه دنبال با انحنای غیرطبیعی در مریض خواهد بود. پس حتما واجب است که به علائم و علامت‌های زیر همیشه دقت کنید:

 • حس کمردرد به دلیل شکستگی یا له شدن مهره‌ها
 • کوتاه شدن قد با گذشت تاریخ
 • خمیده شدن قد
 • درد مفاصل
 • خمیدگی در پشت
 • درد مفاصل
 • مشکل در ایستادن
 • شکستگی استخوان‌ها در دلیل‌ ضربه‌های ناتوان‌ و غیرقابل‌صبر
 • کمردرد
 • شکستگی در ناحیه لگن و مچ دست

پیشگیری از پوکی استخوان

پوکی استخوان ازجمله بیماری‌هایی است که معالجه قطعی ندارد. تنها راه معالجه پوکی استخوان مصرف داروهای پیشگیری از بیماری است تا روند پوک شدن استخوان‎ها را کاهش داده و در حالت اید‌ه‌آل متوقف سازد.

پس بهترین راه برای دوری از پوکی استخوان، پیشگیری از ابتلا به این بیماری است. به‌خصوص در بانوان ایرانی که همیشه بدنشان با فقر آهن و کمبود مواد مغذی و معدنی دنبال است. با داشتن یک رژیم غذایی لبریز از کلسیم و ویتامین دی، تلاش کنید تا استحکام استخوان‌های خود را بالا برده و از ابتلا به پوکی استخوان پیشگیری کنید.

داروهای پوکی استخوان

داروهای بسیاری برای معالجه پوکی استخوان وجود دارد، اما دارویی که بتواند از این بیماری پر ریسک شما را نجات دهد به شرح زیر است:

۱٫    مصرف مکمل بن فیت ایکس مارت

مکمل بن فیت ایکس-مارت نیکان فارمد مهر یکی از مکمل‌هایی خوراکی فراوان تاثیرگذار در معالجه پوکی استخوان است. این مکمل با برخورداری از ترکیبات منحصربه‌فرد، بهترین دارو برای جبران کمبود کلسیم بیماران مبتلا به پوکی استخوان بوده و از شکستگی استخوان‌هاى ناتوان پیشگیری و به نگه داری سلامت عضلات کمک می‌کند.

۲٫    مصرف کلسیم و ویتامین D

با توجه تشخیص پزشک برای دریافت کلسیم و ویتامین D افراد متناسب با سن خود باید به‌شکل زیر این دارو را برای معالجه پوکی استخوان خود استفاده کنند:

۱-  افراد بالاتر از ۷۰ سال واجب است روزانه ۱۲۰۰ میلی‌گرم کلسیم و ۸۰۰ واحد ویتامین D مصرف کنند.

۲-  مردان ۵۱ الی ۷۰ سال باید ۱۰۰۰ میلی‌گرم کلسیم و ۴۰۰ تا ۸۰۰ واحد ویتامین D در روز مصرف نمایند.

۳-  زنان ۵۱ الی ۷۰ سال باید ۱۲۰۰ میلی‌گرم کلسیم و ۴۰۰ تا ۸۰۰ واحد ویتامین D در روز مصرف کنند.

۴-  بزرگسالان زیر ۵۰ سال هم باید ۱۰۰۰ میلی‌گرم کلسیم و ۴۰۰ تا ۸۰۰ واحد ویتامین D در روز مصرف نمایند.

نکته قابل‌توجه این است که پزشک شما ممکن است در شرایط بحرانی و خطرساز کمبود ویتامین دی و کلسیم، دوزهای بالاتری از ویتامین‌های فوق را برای شما تجویز کند.

داروهای مرتبط با هورمون پوکی استخوان

زمانی که به بیماری پوکی استخوان مبتلا شدید، سوال مهمی که برایتان مطرح می‌شود این است که آیا راهی برای به دیر کرد افتادن این فرآیند وجود دارد یا به وسیله داروهای مرتبط با هورمون پوکی استخوان می‌توان از این عارضه پیشگیری کرد؟

باید گفت پیشرفت تکنولوژی توانسته در این حالت کمک حال بیماران باشد، البته پزشک شما در این شرایط بهترین مشاور در زمینه استفاده از داروهای مرتبط با هورمون پوکی استخوان خواهد بود و ممکن است از تعدادی از داروهایی که در ادامه توضیح خواهیم داد، برای شما تجویز نماید.

• معالجه پوکی استخوان با داروی بیس فسفونات ها

این داروها زیادتر برای زنانی که در مرحله یائسگی هستند؛ تجویز می‌شود و از به تحلیل رفتن استخوان‌ها پیشگیری می‌کند. بیس فسفونات‌ها به شکل قرص و خوراکی و برخی زمان‌ به شکل تزریق مین وریدی نیز هستند و تاثیر فوق‌العاده‌ای در افزایش تراکم استخوان‌ها دارند.

البته در کنار افزایش تراکم استخوان، بیس فسفونات‌ها عوارض جانبی از قبیل حالت تهوع، التهاب مری، شکم‌درد و مشکلات هضم غذا را نیز به دنبال دارند.

• تعدیل‌کننده‌های انتخابی SPERM (گیرنده استروژن)

اثرات استروژن جهت افزایش تراکم استخوان، فراوان زیاد به معالجه پوکی استخوان کمک می‌کنند، از جمله داروهای محبوب این تعدیل‌کننده رالوکسیفن (اویستا) است که بسیاری از مبتلایان در معالجه پوکی استخوان از اون استفاده می‌کنند.

• اسپری کلسی تونین

این دارو هورمونی است که توسط غده تیروئید تولید می‌شود و زیادتر به شکل اسپری بینی بوده و از تحلیل رفتن استخوان‌ها فراوان زیاد پیشگیری می‌کند.

• استروژن درمانی در معالجه پوکی استخوان

این روش درمانی به‌ندرت در معالجه پوکی استخوان مورداستفاده قرار می‌گیرد، چون عوارض این روش درمانی زیادتر از سایر روش‌های دیگر است.

کوشش بدنی

افراد از سنین جوانی واجب است که خطر ابتلا به بیماری پوکی استخوان را جدی بگیرند. برای این کار واجب است که حتما کوشش‌های بدنی و ورزشی مناسبی داشته باشند که دلیل کاهش پوکی استخوان و عوارض پیشرفت اون می‌گردد.

کوشش فیزیکی برای همه به مخصوص زنان و دختران، باید از سال‌های کودکی، نوجوانی و جوانی شروع شده تا دلیل افزایش استقامت و جرم استخوان شود.

در این دوران استخوان‌ها از بافت‌های زنده‌ای تشکیل‌شده که با از بین رفتن بافت‌های فرسوده، جایگزین هم می‌شوند. اگر شما کوشش‌های بدنی را در پیشگیری از پوکی استخوان به درستی به کار ببندید می‌توانید همیشه توانا بمانید، برای چی که استخوان‌ها باید به شکل مرتب و مداوم مورد استفاده قرار گیرند تا وابسته ضعف نشوند.

خوب تر است که همیشه با داشتن یک برنامه ورزشی مرتب دنبال با کوشش بدنی مناسب، علاوه بر افزایش استحکام استخوان‌های خود، بتوانید حدود یک تا دو درصد به توده استخوانی خود بیفزایید.

معرفی بن فیت ایکس -مارت

مکمل بن فیت ایکس مارت

در حال آماده در بازار داروهای معالجه پوکی استخوان ایرانی، مکمل بن فیت ایکس مارت تنها داروی پیشتاز شرکت نیکان فارمد مهر است. ترکیبات این دارو برای سلامت استخوان‌های بدن سودمند بوده و علاوه بر ساخت و نگه داری استخوان‌های توانا از گرفتگی عضلات نیز پیشگیری ‌می‌کند. کلسیم یکی از ترکیبات این مکمل تاثیرگذار بوده که در ترشح، ساخت هورمون‌ها و استخوان‌های توانا شگفتی ساز است. همچنین کلسیم مکمل ایکس مارت به نگه داری ریتم قلب، عملکرد عضلات و انتقال پیام از مغز شما به سایر قطعه‌هاى بدنتان کمک خواهد کرد. با مصرف این دارو به مطالعه تاریخ، معالجه پوکی استخوان را به وضوح حس خواهید کرد.

ویتامین D3 موجود در مکمل بن فیت ایکس – مارت نوعی ویتامین محلول در چربی بوده که در جاذبه کلسیم و فسفر به بدن کمک‌رسانی مى‌کند. در کنار تمام این ترکیبات زینک و منیزیم از جمله داروهایی هستند که به تنهایی در تشکیل استخوان‌ها موثر بوده و از تحلیل اون‌ها و گرفتگی عضلات پیشگیری می‌کنند.

معرفی نیکان فارمد مهر

شرکت نیکان فارمد مهر https://nikanpharma.com با سابقه درخشان چندین ساله خود در زمینه واردات مکمل‌های غذایی و دارویی، توانسته با انتخاب هوشمند و صحیح محصولات، نیازهای اساسی مردم را در زمینه مکمل‌ها تامین کند. این شرکت در سال‌های اخیر پا به عرصه تولید مکمل‌های دارویی و غذایی گذاشته و با تلاش مستمر نیروهای کم سن و خلاق، با شناسایی بازار و تامین باکیفیت‌ترین مواد اولیه، محصولات ایکس مارت و برند هیرونیک خود را به مشتریان عرضه نموده تا با خیال راحت از سلامتی بدن خود محافظت نمایند.

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *