معاونت صدا و سیما در پی اتفاقات اخیر برکنار شد

[ad_1]

رضا علیدادی، معاونت صدا و سیما که از سال 96 و با حکم علی‌عسکری، رییس گذشته صداوسیما در این سو فعال بود برکنار شد. برای جزئیات زیادتر با جونی دنبال باشید.

این روزها شاهد حملات سایبری فراوانی در حوزه‌های مختلف هستیم. آخرین حمله سایبری جنجالی هک شدن اخبار ساعت بیست و یک صدا و سیما بود که از شبکه خبر و شبکه یک به شکل همزمان روی پخش بود. حالا به شرح ایرنا رضا علیدادی معاون صدا و سیما از سو خود عزل شده است. اما آیا برکناری معاون صداوسیما ربطی به ماجرای هک دارد؟

زیادتر بخوانید: صفر تا صد ماجرای هک شبکه یک و خبر صدا و سیما ؛ اطلاعات کاملی از هک اخبار صداوسیما! [+ ویدیو]

علیرضا شریفی معاونت صدا و سیما را بر وظیفه گرفت

علیرضا شریفی با حکم پیمان جبلی، سرپرست جدید معاونت توسعه و علمی سازمان صدا و سیما شد. روابط عمومی صدا و سیما حکم پیمان جبلی را منتشر کرد:

«باسمه   برتر

برادر گرامی جناب آقای مهندس علیرضا شریفی،

درود علیکم

نظر به مراتب تعهد، تجربه و شناخت سازمانی جناب عالی، به موجب این حکم به سو «سرپرست معاونت توسعه و علمی رسانه» منصوب می‌شوید.

صبر می‌رود حداکثر تلاش خود را در جهت تحقق شرح وظایف مصوب این معاونت مبذول دارید و با تعامل و همکاری مؤثر با قسمت‌های مختلف سازمان مأموریت‌های محوله را به انجام رسانید. از زحمات و تلاش‌های جناب آقای پزشک علیدادی در دوران تصدی این سو سپاسگزاری می‌کنم و توفیقات روزافزون شما را از پروردگار متعال خواستارم.»

علیرضا شریفی معاونت صدا و سیما را بر عهده گرفت

پیشینه علیرضا شریفی به تعریف از خبرگزاری فارس مبنی بر این است که وی، راحت‌التحصیل الکترونیک از دانشگاه صنعتی بزرگوار است. شریفی قبلا در درجه قائم رتبه معاونت فنی، قائم رتبه و مدیرکل اداره فرستنده‌های رادیویی و مدرس دانشگاه صداوسیما کوشش کرده است.

زیادتر بخوانید:‌ جزئیات هک شبکه یک و خبر صدا و سیما ؛ ماجرای هک اخبار صداوسیما چه بود؟

رئیس سازمان صدا و سیما: اتفاق اخیر مبنی بر هک شدن شبکه تلویزیونی در دست بررسی است

سازمان صدا و سیما هنوز به طور مشخص بیان نکرده است که هک شدن اخبار بیست و یک شبکه خبر و شبکه یک مربوط به مدیریت کدام قسمت از این سازمان مرتبط است اما به نظر می‌رسد تغییر معاونت توسعه و علمی در جهت نیرومند این قسمت باشد.

رئیس سازمان صدا و سیما چند روز پس از این خرابکاری گفت: اختلال در پخش خبر ساعت ۲۱ در دست بررسی است و پس از مشخص شدن نتیجه ها، اقدام‌های واجب را انجام می‌دهیم.

پیمان جبلی افزود: «بررسی‌های امنیتی تکنولوژیک در حال انجام است؛ این اتفاق در حوزه‌های علمی سازمان صدا و سیما چهره داده و حتما باید با یک اشراف و تسلط دقیق فناورانه مورد بررسی قرار بگیرد.»

زیادتر بخوانید

دیدگاه شما در خصوص برکناری معاونت صدا و سیما چیست؟ لطفا نظرات خود را در قسمت کامنت‌ها با ما در بین بگذارید و اخبار علمی را از جونی دنبال کنید.

[ad_2]