معرفی انواع روغن برای ماساژ شکل و فواید اون ها

[ad_1]

با رشد صنایع لوازم بهداشتی و مراقبتی پوست و تولید انواع کرم های آبرسان و مرطوب کننده و لیفتینگ، استفاده از روغن برای ماساژ شکل نادیده گرفته شده است، اما مجدد با رویکرد مردم به استفاده از مواد ارگانیک، مصرف روغن های گوناگون برای نگهداری از پوست هم رواج پیدا کرد. با توجه به فواید ماساژ شکل، بد نیست شما هم با این روغن ها دوست شوید.

معرفی روغن برای ماساژ صورت

روغن برای ماساژ شکل و فواید اون

 • مصرف روغن های طبیعی برای ماساژ پوست موجب نیرومند عضلات شکل می شود.
 • سلامتی سلامت و افزایش شادابی چهره
 • بهبود رنگ پوست و درخشان شدن و روشن تر شدن پوست
 • پیشگیری از چین و چروک
 • بهبود خونرسانی به پوست

انتخاب عالیترین روغن برای ماساژ بر پایه نوع پوست

شرایط پوستی و جنس پوست افراد گوناگون به طور کامل با یکدیگر متفاوت می باشد. پس بهترین روغن برای ماساژ چهره را باید با توجه به شرایط پوستی، سلیقه و سن خودتان از بین روغن هایی که مخصوص ماساژ چهره می باشند و کاملا ارگانیک و طبیعی می باشند انتخاب نمایید. تنها راه برای پیدا کردن بهترین روغن برای این کار استفاده از روش آزمون و خطا می باشد. با استفاده از روغن های ماساژ شکل قادر هستید عالی ترین نوع روغن که با پوست شما سازگار می باشد را انتخاب نمایید.

قبل از اینکه از روغن های مختلف برای این کار استفاده کنید. حتما باید تست حساسیت انجام بدهید تا اطمینان پیدا کنید که دلیل ساختن التهاب یا آکنه روی شکل شما نمی شود. در مرحله ی اول کمی از روغن را بر قطعه داخلی دست خود بزنید و ۲۰ دقیقه تا از حساسیت زا نبودن روغن بر روی پوست خود اطمینان پیدا کنید.

 

معرفی با روغن ماساژ چهره

در مرحله سپس روغن ماساژ چهره را فقط بر قسمتی از چهره خود امتحان نمایید تا ایمن شوید که بر روی پوست شما جوش و آکنه به وجود نمی آید. شب قبل از خواب کمی از روغن را بر روی قسمتی از چهره خود بزنید و ۱ دقیقه شکل خود را به آهستگی ماساژ بدهید و سپس بخوابید.

بهترین روغن های پوست چرب

 • روغن بادام
 • روغن کرچک
 • روغن رزماری
 • روغن دانه انگور
 • روغن جوجوبا

بهترین روغن های پوست خشک

 • روغن شکوفه گندم
 • روغن مارولا
 • روغن بادام
 • روغن کنجد
 • روغن آفتابگردان
 • روغن گل قرمز
 • روغن نارگیل

روغن برای ماساژ صورت و فواید آن

روغن های مخصوص پوست مستعد آکنه

 • روغن انار
 • روغن گل قرمز

عالیترین روغن های مخصوص پوست حساس

 • روغن گل یاس
 • روغن بابونه
 • روغن آلوئه ورا
 • روغن مورینگا

عالی ترین روغن های مخصوص پوست ساده

 • روغن هسته انگور
 • روغن آرگان

روغن های ماساژ چهره

انواع روغن های طبیعی برای ماساژ چهره

حال برای شما درباره برخی از روغن های طبیعی اطلاعاتی می دهیم تا برای ماساژ چهره خود از این اطلاعات استفاده ببرید. برخی از این روغن ها همانند نارگیل و روغن گل قرمز می باشد.

روغن نارگیل

روغن نارگیل یکی از انواع روغن های مخصوص ماساژ شکل می باشد که به آسانی جاذبه  پوست می شود و حاوی ویتامین K  و ویتامین E و خاصیت ضد قارچی و باکتری می باشد. روغن نارگیل برای پوست های چرب و مستعد آکنه به هیچ وجه مناسب نمی باشد اما برای سایر پوست یک گزینه عالی به شمار می رود. بر پایه تحقیقاتی که در مجله درماتیس منتشر شده است، روغن نارگیل برای مرطوب کردن پوست از روغن زیتون خوب تر می باشد. اسید های چرب اشباع روغن نارگیل روی پوست را می پوشاند و از خروج رطوبت پوست پیشگیری می کند. پس از اون می توانید به نام یک مرطوب کننده طبیعی استفاده نمایید.

روغن برای ماساژ صورت و خاصیت های آن

روغن گل قرمز

روغن گل قرمز به نام یکی از روغن های مخصوص ماساژ چهره به شمار می رود که دارای خواص ضد پیری می باشد و پوست را تغذیه می کند. این روغن به طور معمول با روش پرس سرد تولید می شود و دارای اسید های چرب واجب که برای پوست ضروری می باشد و حاوی ویتامین های E، ویتامین C، ویتامین D و بتاکاروتن است. این روغن سد از صدمات رادیکال آزاد به پوست می شود و پوست را آبرسانی می کند. وجود ویتامین ها و آنتی اکسیدان های متنوع در این روغن موجب جوانسازی و افزایش انعطاف پذیری پوست می شود.

روغن دانه گل رز لکه های تاریک به مخصوص لکه های ناشی از زخم را محو می کند و برای افزایش میل جنسی به نام یک روغن آفرودیت یا تحریک کننده برا زوجین عمل می کند. این روغن به شکل عمیق پوست را مرطوب می کند بدون اینکه منافذ پوستی دوباره بشوند. اسید های چرب موجود در روغن گل رز آکنه ها را نابود می کند و قرمزی پوست را کم می کند. روغن گل مخصوص پوست چرب می باشد و زمانی که با سایر روغن ها و لوسیون ها ترکیب شود می تواند به نام یک مرطوب کننده ضد پیری توانا عمل کند.

مزایا روغن ماساژ صورت

روغن جوجوبا

روغن جوجوبا یک روغن مخصوص ماساژ شکل می باشد. روغن جوجوبا هنگامی که بر روی پوست می زنیم به منافذ پوستی اجازه تنفس می دهد و سبوم یا چربی پوست را درون خود حل می کند و در درخشنگی پوست فراوان موثر می باشد. این روغن در شمال آمریکا تولید می شود برای همه مشکلات پوستی همانند آکنه و پسوریازیش و آفتاب سوختگی فراوان استفاده می شود.

ترکیبات روغن جوجوبا به چربی بدن انسان مانند می باشد، پس به آسانی جاذبه پوست می شود و موجب تحریک کلاژن سازی در پوست می شود. روغن جوجوبا در تعادل تولید چربی پوست فراوان موثر می باشد و در نابودی آکنه ها فراوان کمک می کند. مواد معدنی و مواد مغذی موجود در روغن جوجوبا موجب می شود به نام یک آرام کننده توانا برای پوست عمل کند و تمام روز از پوست شما محافظت می نماید.

بر پایه مطالعه ای که در مجله انجمن بیماری های پوستی ایتالیا در سال  ۲۰۱۳ روغن جوجوبا دارای فواید ضد التهاب می باشد و موجب می شود زخم ها به سرعت التیام پیدا می کنند. روغن جوجوبا یک جایگزین مناسب برای لوسیون بدن می باشد.

روغن برای ماساژ صورت و مزیت های آن

روغن زیتون

روغن زیتون دارای ویتامین K, A, E و D می باشد. تحقیقات علمی که درباره روغن زیتون انجام شده است علامت دهنده این می باشد که دارای پتانسیل مرطوب کنندگی توانا می باشد. روغن زیتون به نام یک لوسیون برای بدن فراوان سودمند می باشد، علاوه بر این روغن زیتون برای ماساژ چهره یک گزینه عالی می باشد.

روغن آرگان

روغن آرگان یکی از روغن های ماساژ چهره است که در مراکش تولید می شود و از خواص آرام کنندگی و مرطوب کنندگی مانسب هر پوست برخوردار می باشد. روغن آرگان دارای ویتامین A, D و آنتی اکسیدان و اسید های چرب ضروری می باشد و به قدری سبک می باشد که شما قادر هستید هرروز به جای مرطوب کننده از اون استفاده نمایید.

روغن آرگان برای معالجه بیماری های پوستی همانند آکنه، اگزما یا روزاسه استفاده می شود. خاصیت های آنتی اکسیدانی روغن آرگان دلیل بهبود انعطاف پذیری پوست می شود و با صدمه رادیکال های آزاد در پوست مبارزه می کند و موجب درخشندگی پوست می شود و لک های پوستی را کمرنگ تر می کند. شما از روغن آرگان می توانید جهت تغذیه و ترمیم پوست خشک و تعادل چربی پوست چرب استفاده نمایید.

فواید روغن ماساژ چهره

شی باتر یا کره شی

شی باتر یکی از روغن های ماساژ چهره است که پوست را آرام و لطیف تر می کند. شی باتر روغنی است که از درخت قلم گرفته شده است که حالت جامدی دارد، قبل از آنکه استفاده کنید باید اون را روی حرارت غیر مستقیم قرار دهید تا ذوب شود، شی باتر را می توانید با روغن زیتون یا روغن نارگیل به نام روغن ماساژ چهره استفاده نمایید تا پوست شما بافتی آرام تر و لطیف تر پیدا کند.

روغن دانه آفتابگردان

روغن دانه آفتابگردان یکی از روغن هایی است که برای ماساژ چهره استفاده می شود و برای انواع پوست مناسب می باشد. این روغن دارای ویتامین E است و به خوبی جاذبه پوست می شود پس یک مرطوب کننده عالی می باشد. مطالعه ای که در سال ۲۰۱۳ انتشار پیدا کرده است علامت دهنده این می باشد که از روغن آفتابگردان و روغن زیتون نباید بر روی پوست نوزاد استفاده کنید.

نکات مهم درباره روغن برای ماساژ صورت

روغن بادام

روغن بادام یکی از روغن های سرشناس برای ماساژ شکل می باشد که با فرایند پرس سرد تولید می شود و دارای مقدار زیادی از ویتامین E، روی، پروتئین و پتاسیم می باشد. روغن بادام سبک تر از روغن زیتون و شی باتر می باشد و به آسانی جاذبه پوست می شود و پوست را تغذیه می کند. روغن بادام دارای خاصیت  آبرسانی می باشد و برای معالجه بیماری های پوستی همانند اگزما و آماس یا خشکی بیش از حد پوست استفاده می شود و با وجود مناسب بودن دارای خاصیت آرام کنندگی می باشد.

منبع : آرگا

برچسب :

[ad_2]