معرفی انواع مدل مبل و راهنمای خرید آنلاین مبلمان از گروه تولیدی مبلمان پیچک

[ad_1]

معرفی انواع مدل مبل و راهنمای خرید آنلاین مبلمان از گروه تولیدی مبلمان پیچک

چکیده : یک مبل خوب باید فاکتورهای زیبایی، تناسب با سایر اجزاء دکوراسیون، دوام، قیمت مناسب و کم ارزش، زیبایی و راحتی را در خود جای داده و همه را یکجا داشته باشد. برای شناخت انواع مبلمان ساده‌ترین راه؛ تقسیم‌بندی سبک‌های اصلی اون است. در ادامه و برگرفته از گروه تولیدی مبلمان پیچک کوشش می‌شود که این تقسیم‌بندی انجام شده و انواع مدل‌های مبل را برای شما معرفی نماییم.

خرید آنلاین مبلمان

مبلمان امروزه به یکی از مهمترین اجزاء در دکوراسیون خانه‌های ایرانی تبدیل شده است. پس در نتیجه برای داشتن دکوراسیونی خوشگل و موردپسند واجب است که انواع مدل‌های مختلف مبلمان را شناسایی کرده و ویژگی هر کدام را به دقت بررسی نماییم.  یک مبل خوب باید فاکتورهای زیبایی، تناسب با سایر اجزاء دکوراسیون، دوام، قیمت مناسب و کم ارزش، زیبایی و راحتی را در خود جای داده و همه را یکجا داشته باشد. برای شناخت انواع مبلمان ساده‌ترین راه؛ تقسیم‌بندی سبک‌های اصلی اون است. در ادامه و برگرفته از گروه تولیدی مبلمان پیچک کوشش می‌شود که این تقسیم‌بندی انجام شده و انواع مدل‌های مبل را برای شما معرفی نماییم.

خرید آنلاین مبلمان

تاریخچه مبلمان و ورود مبل به ایران

از زمانی که بشر برای نشستن از وسیله‌ای استفاده کرده است، کم کم به دنبال راحتی و آسایش زیادتر بوده است، در نتیجه این هدف، مکان نشیمن نیز بی تاثیر نبوده و بشر کوشش کرده است که همیشه راحت‌ترین مکان را برای نشیمن و استراحت انتخاب کند. به همین دلیل تاریخچه دقیقی از ساخت اولین مبل در دسترس نیست. به نوعی می‌توان گفت بعداز آنکه بشر صندلی را به نام وسیله‌ای برای نشستن و استراحت انتخاب کرده، کم کم به دنبال راحتی و نرمی زیادتر بوده و با افزودن پارچه، پشم و … کوشش داشته است صندلی سفت و مقاوم را به نشیمنی صاف و لطیف تبدیل کند. به همین دلیل شاید تاریخچه ساخت اولین مبلمان نیز با ساخت اولین صندلی برابر باشد. اما در چند قرن اخیر، مبلمان علاوه بر آنکه به نام وسیله‌ای برای استراحت استفاده شود، به نام یکی از اجزاء برای زیبایی مکان و دکوراسیون نیز مورد استفاده قرارگرفته است. به همین دلیل متناسب با سبک‌های مختلف زندگی بشر، شاهد انواع مختلف مبلمان همانند: مبلمان کلاسیک، مبلمان راحتی، مبلمان استیل یا سلطنتی می‌باشیم.

مبلمان کلاسیک

یکی از مشهورترین مدل‌های مبلمان، مبل کلاسیک است. خواستگاه این مدل مبل به قبل از دوران رنسانس و در اروپا برمی‌گردد. در بین سرزمین‌های اروپایی، سرزمین‌های فرانسه، ایتالیا و انگستان پیشتاز این صنعت بوده و مخترع انواع مدل‌های این نوع مبل می‌باشند. منظور از مبل کلاسیک مبلی است که از چوب طراحی و منبت شده به اضافه پارچه، فوم و فنر تشکیل شده است. از موردپسندترین مدل‌های مبل کلاسیک می‌توان به مدل‌های: فرانسوی، الیزه، سناتور، صدفی و … نشانه کرد که برای خرید مبل کلاسیک می‌توان متناسب با سلیقه و یا دکوراسین منزل یکی از آنها را انتخاب کرد. ویژگی بارز مبل‌های کلاسیک چوب به کار رفته در آنها می‌باشد. در واقع بیشترین ماده و متریالی که در این سبک مبلمان به کار رفته است چوب است، البته چوبی که روی اون با استفاده از هنر منبت نقش و نگار زده شده و طرح‌های مختلف گل، گیاه، حیوان و … ممکن است روی اون ساختن شده باشد. ست‌های این سبک مبلمان نیز معمولا ۹ نفره می‌باشد. البته با توجه به حجم فضایی که شما برای چینش مبلمان خود دارید می‌توان این تعداد را به شکل سفارشی کم و یا زیادتر کرد.  قیمت مبلمان کلاسیک نیز با توجه به حجم منبت و نقش و نگارهای به کار رفته در چوب اون، جنس پارچه انتخاب شده، کیفیت فوم، فنر و سایر مواد استفاده شده در اون تعیین می‌شود.

خرید آنلاین مبلمان

مبلمان استیل یا سلطنتی

مبل استیل که از عبارت style sofa در زبان انگلیسی گرفته شده است، به نوعی سبکی پیچیده‌تر از سبک مبلمان کلاسیک می‌باشد.  این نوع مبلمان به دلیل لوکس بودن و بزرگ خاصی که در نقش و نگارهای اون، مخصوصا منبت‌های ریز و نازک به کار رفته در تاج، دسته و پایه‌های اون دارد، به مبلمان سلطنتی نیز شناخته می‌شود. در وقت خرید مبلمان استیل یا سطنتی واجب است توجه شود که مدل‌های مختلف این سبک نیز زیادتر با نام سرزمین سازنده شناخته می‌شوند که از سرشناس‌ترین آنها می‌توان: مبل سلطنتی مصری، ایتالیایی، ترکیه و … را نام برد. این مدل مبل نیز همانند مبل کلاسیک از چوب و پارچه ساخته شده است. چوبی که با منبت، نقش و نگارهای خوشگل خورده و با بهترین نوع پارچه رویه‌کوبی شده است. تفاوت اون با مبل کلاسیک نیز در حجم چوب و نوع منبت‌های به کار رفته در اون است. در واقع چوب به کار رفته در مبلمان استیل یا سلطنتی زیادتر بوده و نوع منبت کاری‌ها نیز پر حجم، پیچیده و سنگین می‌باشد، به گونه‌ای که ممکن است علاوه بر تاج و دسته مبلمان، پایه‌ها و پشت مبل نیز منبت کاری شده باشد. همانطور که بیان شد قیمت انواع مدل‌های مختلف مبلمان با توجه به چوب، پارچه و سایر مواد و متریال استفاده شده در آنها تعیین می‌شود. در سنجیدن با سبک کلاسیک، قیمت مبل‌های استیل و سلطنتی معمولا کمی بالاتر است. این اختلاف قیمت به دلیل حجم زیادتر چوب استفاده شده، منبت کاری‌های زیادتر و کیفیت خوب تر پارچه در سبک استیل می‌باشد.

خرید آنلاین مبلمان

مبلمان راحتی

همانطور که از اسمش پیداست، این سبک مبل زیادتر برای استراحت استفاده شده و به راحتی در نشیمن سرشناس است. زیادتر در فضای پذیرایی و جلو تلوزیون استفاده شده و هدف استفاده از آنها، استراحت و رفع خستگی می‌باشد. سبک مبل راحتی بر خلاف مدل‌های استیل و کلاسیک که زیادتر برای زیبایی استفاده شده و دارای طرح و نقش‌های مختلف بر روی چوب می‌باشند، عملأ بدون منبت بوده و سرتاسر اون با پارچه پوشیده شده است. در ساخت مبل‌های راحتی نیز ممکن است از چوب و فلز نیز استفاده شود، اما در نهایت این مواد در نمای بیرونی مبل استفاده نشده و فقط در درون کار مورد استفاده قرار می‌گیرند. از سرشناس‌ترین مدل‌های مبل راحتی می‌توان به مدل‌های: ال، ترک، چستر، مدرن و فانتزی، لاوست، تختخوابشو، شزلون و … نشانه کرد. البته واجب است توجه شود که به دلیل سلیقه‌های مختلفی که امروزه وجود دارد و بازبودن دست طراحان، می‌توان هر نوع مدلی را به شکل سفارشی انتخاب کرده و تولید کرد. این تنوع در ست‌های مبل راحتی نیز وجود دارد، به گونه‌ای که حتی می‌توان یک کاناپه تک انتخاب کرده و خرید کرد، و یا مبل و کاناپه‌هایی با مدل‌های مختلف را ترکیب کرده و ست مورد نظر خود را طراحی نمایید.

روش های مختلف انتخاب و خرید مبل

در ابتدا واجب است هدف خود از خرید مبل و نوع استفاده از اون را مشخص کنید. اگر به دنبال راحتی و آسایش زیادتر در وقت استفاده هستید، باید توجه بیشتری به انواع مبل راحتی داشته باشید اما اگر لوکس بودن و زیبایی و یا تکمیل دکوراسیون کلاسیک مد نظر است، می‌توان مبل مد نظر خود را از بین مبل‌های کلاسیک و استیل انتخاب کرد. شاید اولین روشی که برای خرید مبل به ذهنتان برسد، مراجعه حضوری به بازار و نمایشگاه‌های مبلمان و یا شوروم‌های مختلف است. اما باید در نظر داشته باشید که این روش کهنه معایبی نیز دارد. این مراجعه حضوری علاوه برآنکه ممکن است وقت و تاریخ زیادی را از شما تلف کند، شاید دوباره هم نتوانید تمام مدل‌های مختلف را بررسی کرده و قیمت و کیفیت آنها را سنجیدن کنید. اما در شکل مراجعه به سایت، این امکان آماده است که در زمان کوتاهی مدل‌های مختلف را بازدید کرده، سنجیدن کنید و حتی از نظر قیمت نیز آنها را با یکدیگر بررسی کنید. همچنین پیدا کردن تولیدی و یا کارخانه مبل برای خرید مستقیم کاری دشوار و پیچده است و به درد و سختی اون نمی‌ارزد. اما امروزه و با گسترش استفاده از فضای غیر واقعی و اینترنت و استقبال پهناور از خرید‌های آنلاین، گروه تولیدی مبلمان پیچک این امکان را آماده کرده است که با مراجعه به سایت و انتخاب مبل مورد نظر خود از بین انواع مختلف مبل، با قیمتی کم ارزش و مناسب و کیفیتی تضمینی، محصول خود را از تولیدی و بدون واسطه توصیه دهید.

منبع: گروه تولیدی مبلمان پیچک moblepichak.com

[ad_2]