معیارهای شگفت آور و نا آشنا جذابیت مردان در کشورهای مختلف

[ad_1]

معیارهای زیبایی و جذابیت در همه کشورهای دنیا متفاوت است مثلا در کشوری جذابیت مردان با پوست تاریک و هیکل درشت و در کشوری دیگر پوست روشن و تناسب اندام است.

به شرح وقت سحر به تعریف از روزیاتو؛ تعریف رایج از مرد ایده آل در هر کشوری متفاوت است. همچون زنان، بسیاری از مردان هم تلاش می کنند پیرو ترندهای زیبایی باشند تا به چشم دیگران جذاب تر بیایند.

تفاوت های فرهنگی در دید مردم به مقوله ی زیبایی می تواند فراوان جذاب و غافلگیرکننده باشد.

زیادتر بخوانید: تصاویر/ جذابیت این بازیگران خارجی با موی کوتاه چند برابر شد

در ادامه می خواهیم ببینیم استاندارد زیبایی برای مردان در کشورهای مختلف دنیا چیست.

آمریکا و کانادا

بنا به گفته ی نشریه ی People، جذاب ترین مردان آمریکا در ۳ سال قبل، پل راد، مایکل بی. جردن و جان لجند بودند.

در آمریکا و کانادا، معمولاً داشتن اندام عضلانی، زمختی و پوست گندمی را معیار زیبایی مردان می دانند.

با این حال، در سال های اخیر، به مخصوص در بین نسل کم سن تر، داشتن یک ظاهر مردانه-زنانه طرفداران بیشتری پیدا کرده است.

هند

بر پایه نظرسنجی ها، جذاب ترین مردان هند، شاهرخ خان، امیر خان و ریتیک روشن، بازیگران هندی هستند. گرچه شاهرخ خان رتبه اول را کسب کرده اما او خود گفته در قبل ظاهر او را «شگفت آور و غیر طبیعی» می دانستند.

معیار اصلی زیبایی برای مردان در هند، داشتن پوستی روشن تر است که در رسانه های این سرزمین فراوان برای اون تبلیغ می شود.

باقی استانداردهای زیبایی برای مردان در هند نزدیکی زیادی به معیارهای آمریکایی دارد: مردی قد بلند و عضلانی با پوستی صاف و سری پر مو.

انگلیس

بر پایه نظرسنجی ای در سال ۲۰۲۱، جذاب ترین مرد انگلیس، تام هاردی بود و تحقیقی در سال ۲۰۲۲ علامت داد، امسال ریچارد مدن شانس زیادی برای کسب این عنوان دارد.

داده های این تحقیق علامت می دهد مرد ایده آل از نظر انگلیسی ها مردی است که اندامی ورزشکاری، چشمانی به رنگ قهوه ای، موهایی کوتاه به رنگ قهوه ای تاریک و اندکی ریش داشته باشد.

در واقعیت، انگلیسی ها مردانی که ریش دارند را زیادتر از ۶۰ درصد جذاب تر از مردانی می دانند که ریش ندارند.

فیلیپین

جذاب ترین مردان فیلیپین را جاش کالن سانتوس، عضو گروه موسیقی SB19 و آلدن ریچاردز، بازیگر، می دانند.

استانداردهای زیبایی برای مردان در فیلیپین دستخوش تغییر شده و مردان فیلیپینی دیگر خواهان داشتن یک ظاهر مردانه نیستند.

اون ها الآن با ارزش و مهم بودن زیادی به ظاهر خود می دهند و به دنبال داشتن یک چهره ی زیباتر هستند، به همین دلیل برای نگهداری به پوست خود به سالن های زیبایی مراجعه می کنند.

دیگر معیارهای زیبایی برای مردان در فیلیپین عبارتند از: داشتن موهای تاریک، داشتن قد حداقل ۱۷۵ سانتیمتر و داشتن یک چهره ی دورگه یعنی داشتن رگه هایی از سفید پوستی.

کره جنوبی

در حالی که در کشورهای غربی داشتن اندام ورزشکاری برای مردان یک معیار زیبایی محسوب می شود، در کره جنوبی یک اندام لاغرتر با ظاهری مردانه-زنانه (نه فراوان لاغر، چاق یا عضلانی) را برای مردان ترجیح می دهند.

کره ای ها دوست دارند ظاهر مردان کمی لطیف و اعضای چهره شان نازک باشد و پلک دوتایی و پوستی روشن تر داشته باشند.

سلبریتی های مرد در کره جنوبی هم مشکلی با استفاده از لوازم آرایشی یا رنگ کردن موهایشان ندارند.

بازیگرها موهای خود را به رنگ سیاه درمی آورند تا ظاهر کم سن تری پیدا کنند و خواننده ها از رنگ های فانتزی استفاده می کنند.

مکزیک

برخلاف مردم کره جنوبی که یک ظاهر مردانه-زنانه را ترجیح می دهند، مکزیکی ها به دنبال یک ظاهر مردانه تر هستند یعنی اندام فراوان عضلانی را برای مردان می پسندند. جذاب ترین مردان مکزیک، دیه گو بونه تا و رایان گازمن، بازیگران مکزیکی هستند.

آلمان

تحقیقی علامت داد زنان آلمانی مردانی را ترجیح می دهند که قدی بلند و موهای کوتاهی به رنگ مشکی یا قهوه ای دارند. عمده ی شرکت کنندگان این تحقیق گفته بودند دوست دارند مرد زندگی شان اندام عضلانی داشته باشد، اما مردان لاغر اندام هم رتبه ی دوم را کسب کردند.

مارکو رویس، فوتبالیست و تور شولرمان، بازیگر، جذاب ترین مردان آلمان نام گرفته اند.

ایتالیا

در ایتالیا، داشتن اندام فراوان عضلانی نقش چندانی در جذابیت مردان ندارد. در واقعیت، بسیاری از مردان ایتالیایی تلاش می کنند به موهای بدن خود مدل دهند و مشکلی با پوشیدن رنگ هایی همانند صورتی و بنفش که شاید رنگ های زنانه ای تلقی شوند، ندارند.

جذاب ترین مردان ایتالیا را رائول بووا و جولیو بروتی می دانند.

استرالیا

استانداردهای زیبایی مردانه در استرالیا بر داشتن اندامی قوی و عضلانی متمرکز است.

با آنکه زنان استرالیایی خودشان را درشت تر از اندام ایده آل برای زنان می دانند، اما مردان استرالیایی که اهل پیروی از استانداردهای زیبایی هستند، تصور می کنند بیش از اندازه لاغر هستند.

برادران همسورث را نمونه هایی از زیبایی ایده آل مردانه در استرالیا می دانند.

هلند

هلند قدبلندترین مردم دنیا را دارد، به طوری که در اون متوسط قد برای زنان حدود ۱۷۰ سانتیمتر و برای مردان حدود ۱۸۳ سانتیمتر است. زنان هلندی مردانی را ترجیح می دهند که از خودشان قدبلندتر باشند.

اری بومزما، مجری تلویزیون و میشیل هویزمن، بازیگر، را جذاب ترین مردان هلند می دانند و قد اون ها به نظم حدود ۱۹۸ سانتیمتر و حدود ۱۸۵ سانتیمتر است. هر دوی اون ها هم اندامی عضلانی و ریش دارند.

[ad_2]