مهسا امینی که بود و برای چی اینهمه جنجال بپا کرد؟! [+فیلم]

[ad_1]

به تازگی سوال مهسا امینی کی بود در فضای غیر واقعی کاربران سوشال را درگیر خود کرده. با ما بمانید تا به جنبه های مختلف این داستان بپردازیم.

در نوشتار بیوگرافی مهسا امینی همانطور که خواهید دید بسیاری از جزییاتی که باید بفهمید سپس از واکنش علی دایی به مرگ مهسا امینی مشخص می‌شود. باید بفهمید که دلیل مرگ مهسا امینی چیست؟ به تازگی همه‌ی مشترکان فضای غیر واقعی را درگیر خود کرده و این نوشتار تلاش کرده تا کنجکاوی شما را برطرف کند.

مهسا امینی که مادرش او را ژینا امینی می‌خواند اصالتی کرد دارد. و سال ۱۳۷۹ در سقز زاده شد. او یک برادر به‌نام کیارش دارد و به تازگی در دانشگاه پذیرفته شده بود.

زیادتر بخوانید:

واکشن سلبریتی های ترکیه به ماجرای مهسا امینی [+تصاویر]

عکس مزار مهسا امینی

افشاگری: مهسا امینی کیست و برای چی فوت کرد؟ [+عکس و فیلم]

صبح زود ۲۶ شهریور جسم امینی به سقز انتقال داده شد و با وجود پهناور مردم و همچنین نیروهای امنیتی، او را در قبرستان آیچی به خاک سپردند. در روز خاکسپاری نیروی انتظامی راه‌های منتهی به شهر سقز را بسته کردند تا جلوی وجود زیادتر مردم را بگیرند.

معترضان در مراسم خاکسپاری وی شعارهایی سر دادند. پدربزرگ مهسا امینی در مراسم خاکسپاری او شعری از شیرکو بیکس با عنوان «تهران برای هیچ‌کس نمی‌خندد» قرائت کرد.

به روی هیچ‌کس نمی‌خندد

تهران

که یاور مرگ است،

تهران

پیراهن عزا به بدن شعر پوشاند؛

و موسیقی را ول کرد

چون بیوه‌ای تنها،

تهران.

شکیرا، خواننده معروف کلمبیایی، با انتشار تصویری از مهسا امینی در اینستاگرامش نوشت:

قلب من با خانواده مهسا امینی و زنان و دختران مدرسه‌ای ایران و همه کسانی است که برای آزادی بیان مبارزه می‌کنند.

استوری برادر مهسا امینی که جنجالی شد!

استوری داداش مهسا امینی, استوری دردناک برادر مهسا امینی

زنان در عرصه سینما و هنرِ فرانسه موی خود را برای زنان ایرانی قیچی کردند. ژولیت بینوش مهسا امینی را دغدغه‌ای برای خود کرد و برای انتقاد موهای خود را کوتاه کرد. ژولیت بینوش در ایران و در بین هنرمندان محبوبیت پهناور‌ای دارد. نمایش‌های او از جذابیت‌های هنری بالایی برخوردار هستند.

زیادتر بخوانید:

انتقاد ژولیت بینوش به جریان مهسا امینی

مهسا امینی در ۲۵ شهریور ۱۴۰۱، در بیمارستان کسری تهران فوت کرد. مرگ او موجب بروز واکنش‌ها و اعتراضات پهناور‌ای در نقاط مختلف ایران و دنیا شد. واکنش‌ها به مرگ او در شهرهای ایران و فضای غیر واقعی سبب شد که هشتگ فارسی #مهسا_امینی با گذر از خط فرضی بین دو کشور ۲۰۰ میلیون توییت و ری‌توییت ترند جهانی شود و رکورد جهانی تاریخ توییتر را بشکند.

به تازگی در 26 شهریورماه 1401 واکنش جنجالی سلبریتی ها به فوت مهسا امینی هم دلیل شده تا بسیاری از مردم سرزمین ایران سردرگم شوند که چطور یک سلبریتی به خودش اجازه داده تا این کار را بکند. در این بین کشف حجاب فرشادجو نسبت به مرگ مهسا امینی واکنش شدیدتری داشت که فیلمش را در لینک مربوطه می‌توانید دید کنید.

مهدی یردانی‌شاد، نویسنده و روزنامه‌نگار درباره این حادثه می‌نویسد:

دختری زیرِ اغماء… بدنِ دختری بیست‌و‌دو ساله که در روزهای آخر شهریور به تفرج آمده بود در اغماء‌ست. من نمی‌خواهم «تاریخ» بعدها ما را فلان و بهمان به یاد آورد.  من می‌خواستم این دختر گرمِ خاطرات خوش به شهرش بازگردد و خواب ببیند.

دیگر چیزی مانده؟ من هیچ اهمیتی نمی‌دهم که نسل سپس یا بعدتر چه بگوید، برای من این روزهایی که هستم مهم است. این غم‌ها دیگر واقعن طاقت‌شکن است. فضای غیر واقعی هم شده جایی برای تماشای مکرر این درد‌ها. به کجای این شبِ تاریک بیاویزم قبای ژنده‌ی خویش را / تا کِشم از سینه‌ی پردردِ خود خارج/ تیرهای زهر را قلب‌خون/ وای بر من… در بیمارستانِ کسرای تهران دختری زیر اغماست، در حالِ جنگ با رنجی که دیگران به‌قرعه برای او تدارک دیدند. من خسته شدم از بس پی شمع رفتم. بنشینید سناریو بنویسد برای این اتفاق جدید که دختری زیر اغماست.

عباس صالحی، نماینده ولی فقیه و مدیرمسئول روزنامه اطلاعات به ماجرای بازداشت مهسا امینی توسط گشت ارشاد و فوت وی واکنش علامت داد. صالحی نوشت:

اتفاقات مکرر زشت در گشت ارشاد خطای راهبردی را علامت می‌دهد. هنوز نمی‌خواهیم در راه‌ها تجدیدنظر کنیم؟

عکس توییت سید عباس صالحی را ببینید:

واکنش آذری جهرمی به حادثه تلخ برای مهسا امینی

چگونه خود را پیرو هدایتگر معصومی می‌پنداریم که در خطبه ۲۷ نهج‌البلاغه اون گونه به خارج کردن خلخال از پای «زن یهودی» غیرتمندانه داد می‌زد؟ صدمه جدی به «دختری در حکومت شیعه» بر دلیل‌ عوارض کارها گشت ارشاد، تلنگری به ما نمی‌زند؟

آشکار مهسا رفته است. چه می‌توان گفت؟ جمله‌ای برای این درد پیدا نمی‌شود. امیدواریم عاملان و مقصران این شرایط و حال به به این داستان نگهداری کنند، هر چند قطعا این کار را در اسرع وقت خواهند کرد. اون‌قدر از سحر درباره‌ی مهسا خوانده‌ایم که دیگر توانی برای‌مان نمانده است. روحیه‌ای نداریم.

اما چیزهایی هم از کسانی خوانده‌ایم و شنیده‌ایم که به جای آسودگی، نمک به زخم‌مان پاشیده‌ شده. یک سو ویدیویی می‌بینیم از وحید جلیلوند که در مصاحبه‌ای با رسانه‌ای خارجی، از این می‌گوید که خود را همانند یک انگل به سلبریتی های منفعل می‌چسباند.

از سو دیگر هم آقای اصغر فرهادی در متن ساده‌انگارانه و کلی‌گویانه‌ای که برای مهسا منتشر کرده است و من ذره‌ای شک ندارم برای رفع تکلیف این کار را کرده، چیزی می‌نویسد که آتشم بدجوری شدید می‌شود.

از بین واکنش‌هایی که فراوان سر و صدا کرده واکنش فاطمه رفسنجانی به ماجرای مهسا امینی به نوبه خودش جلب توجه کرده که می‌توانید به چگونگی این واکنش در نوشتار مربوطه مراجعه کنید.

فیلم صحبت‌های مدیر کل پزشکی قانونی تهران درباره دلیل مرگ مهسا امینی را ببینید:

 

اخبار زیادتر:

بازنشر محتوای شبکه های اجتماعی تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در اون الزاما بازتاب دیدگاه رسانه جونی نیست. شما همراهان گرامی می‌توانید نظر خود را درباره این خبر که ربازدید هم می‌باشد در قسمت دیدگاه‌های انتهای این نوشتار در اختیار همه بگذارید.

مهسا امینی کیست

لطفا نظر خود را در رابطه با مهسا امینی که بود در قسمت دیدگاه ها برای ما کامنت کنید.

سوالات متداول:

اولین سلبریتی که نسبت به مرگ مهسا امینی واکنش علامت داد که بود؟

علی دایی. شما همراهان گرامی می‌توانید به لینک مرتبط با این داستان در اخبار زیادتر مراجعه کنید.

دلیل مرگ مهسا امینی در واقعیت چیست؟

شما کنجگاوان گرامی نسبت به فوت و دلیل مرگ مهسا امینی می‌توانید به لینک مربوطه در قسمت اخبار زیادتر همین خبر مراجعه کنید.

[ad_2]