مهم/ رقم دقیق افزایش حقوق‌ها مشخص شد

[ad_1]

حقوق شاغلان یک میلیون تومان و حقوق بازنشستگان نیز ۹۰۰ هزار تومان افزایش می‌یابد، برای عائله‌مندی ۲۰۰ هزار تومان و برای هر فرزند ۱۰۰ هزار تومان به حقوق اضافه خواهد شد.

به شرح وقت سحر به تعریف از عصرایران؛ مسعود میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه در کنار نشست امروز کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت: دولت لایحه‌ای برای ترمیم حقوق در ماه‌های باقی مانده سال ارائه کرده بود که مجلس شورای اسلامی تغییراتی در متن لایحه ساختن کرد؛ در نشست علنی امروز مجلس، تصویب شد که لایحه برای بررسی زیادتر به کمیسیون ارجاع و با مشارکت دولت نهایی شود.

وی با بیان اینکه افزایش حقوق، مشمول کارمندان دولت و بازنشستگان لشکری و کشوری می‌شود، افزود: جزئیات این لایحه در نشست امروز کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت و درباره موارد اختلافی توافق شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: تلاش شد که سقف بودجه رعایت شود هرچند امروز کمی از سقف زیادتر شد، اما دولت انعطاف علامت داد تا این داستان حل شود و لایحه مذکور در پیشگاه مطرح شود.

میرکاظمی درباره میزان افزایش حقوق توضیح داد: حقوق شاغلان یک میلیون تومان و حقوق بازنشستگان نیز ۹۰۰ هزار تومان افزایش می‌یابد، برای عائله‌مندی ۲۰۰ هزار تومان و برای هر فرزند ۱۰۰ هزار تومان به حقوق اضافه خواهد شد. البته موضوعی تحت عنوان پرداخت زیادتر از ۹۰۰ هزار تومان به بازنشستگان مطرح است که جمع‌بندی شد.

وی درباره تاریخ اجرایی‌شدن افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان کشوری و لشکری، گفت: نظر این است که از آنجاکه مبلغ افزایش، زیادتر شده، از مهرماه این داستان اجرایی شود.

[ad_2]