موافقت مجلس با کلیات لایحه متناسب‌ سازی حقوق کارکنان دولت

[ad_1]

موافقت مجلس با کلیات لایحه متناسب‌ سازی حقوق کارکنان دولت

نمایندگان مجلس شورای اسلامی کلیات لایحه دو فوریتی متناسب سازی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری و لشگری را به تصویب رساندند

کلیات لایحه دو فوریتی متناسب سازی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری و لشگری به تصویب رسید

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در  جلسه علنی امروز مجلس شرح کمیسیون برنامه و بودجه در خصوص لایحه دو فوریتی متناسب سازی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری و لشگری را بررسی کرده و در نهایت با ۲۰۰ نظر موافق، ۱۸ نظر مخالف و ۷ نظر ممتنع کلیات اون را به تصویب رساندند.

با تصمیم هیات رئیسه مجلس این لایحه به شکل دو شوری بررسی شده و جهت رفع ابهام به کمیسیون برنامه و بودجه بازگشت.

مسعود میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه سرزمین با وجود در جلسه علنی مجلس در خصوص لایحه دو فوریتی متناسب سازی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان لشگری و کشوری بیان کرد: به دنبال افزایش قیمت‌های جهانی سپس از جنگ اوکراین و روسیه و گفت و گو ۵۷ درصد و ۳۸ درصدی که شورای عالی کار تصویب کرد هزینه‌های سرزمین افزایش یافت اما حقوق کارمندان شاغل و بازنشستگان لشگری و کشوری نیز نیازمند یک بازنگری است. در وهله اول صبر می‌رود مجلس شورای اسلامی جلسه غیر علنی تشکیل داده تا در خصوص منابع و مصارف موجود توضیحاتی را خدمت نمایندگان ارائه کند و در جریان قرار بگیرد که دولت چگونه سرزمین را اداره می‌کند؟ الآن سررسید بدهی‌های قبل فرا رسیده و بالغ بر ۱۵۰ هزار میلیارد سررسید اوراق است. در خصوص این جزئیات توضیحاتی را به نمایندگان ارائه خواهیم کرد.

وی ادامه داد: اما علی رغم همه این مشکلات جلساتی در دولت برگزار شد و تصمیم گرفتیم تا جایی که امکان دارد حقوق کارکنان و بازنشستگان ترمیم شود اما از نمایندگان خواهش می‌کنیم تحت هیچ عنوانی سقف نزد بینی شده از سوی دولت را افزایش ندهند. این مبلغ در اختیار مجلس است و هر طور که می‌خواهد در خصوص اون تصمیم گیری کنند اما نباید سقف دولت افزایش یابد. بر پایه آنچه که نوشته شده بین ۲۰ تا ۳۰ هزار میلیارد تومان سقف بالا رفته است. ما صبر داریم این دوباره گردد و اصلاحات انجام شده در اون شکل گیرد.

حمیدرضا حاجی بابایی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه نیز در خصوص کلیات این لایحه بیان کرد: ما ۹۰۰ هزار تومان به بازنشستگان و یک میلیون تومان به کارمندان شاغل اضافه کردیم، نزد بینی دولت در منابع تا به امروز به ما اعلام شد، ما نیز چهار روز از هشت سحر تا ۱۰ شب جلسه تشکیل دادیم و در خصوص اعداد و ارقام صحبت کردیم تا نه مشکلی برای دولت ساختن شود و هم بتوانیم وضعیت بازنشستگان و کارمندان را ساماندهی کنیم.

وی گفت: در کل افزایش حقوق بازنشستگان مطابق آنچه که دولت گفته شکل می‌گیرد و ابهامی وجود ندارد. فقط ۳۰۰۰ میلیارد تومان در خصوص سقف بسته شده اختلاف نظر وجود دارد. ۲۰۰۰ میلیارد برای کمیته امداد و ۱۰۰۰ میلیارد برای ایثارگران. وگرنه سقف بودجه افزایش چشمگیری نیافته است. حال دولت می‌تواند در خصوص کمیته امداد و ایثارگران اجازه دهد و یا ندهد. ما باید متناسب با شرایط سرزمین به جمع‌بندی برسیم.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

[ad_2]