موتورولا از یک گوشی رول‌شونده جدید رونمایی کرد

[ad_1]

به نظر می‌­رسد گوشی‌های رول‌­شونده، که جایگزینی برای گوشی‌های تاشو محسوب می­‌شوند، میدان مانور جدید طراحان موبایل هستند. موتورولا نیز با رونمایی از یک نمونه اولیه گوشی رول‌شونده جدید به این جریان پی در پی است.

به شرح CNET که این شرکت از یک گوشی رول­‌شونده، که تفاوت زیادی با طرح­‌های قبلی دارد، در کنفرانس Lenovo Tech World 2022 رونمایی کرده‌است.

زیادتر بخوانید: بهترین گوشی های موتورولا (Motorola)

موتورولا از یک گوشی رول‌شونده جدید رونمایی کرد

اگر بخواهیم دقیق‌­تر صحبت کنیم،  صفحه گوشی رول­‌شونده موتورولا، برخلاف نمونه­‌های تولیدکننده‌­های دیگر که از کنار دوباره می­‌شوند، از بالا گسترش پیدا می‌­کند. بر پایه شرح‌ها، این قابلیت به گوشی این امکان را می­‌دهد که از 5.0 اینچ، تا 6.5 اینچ گسترش پیدا کند و رابط کاربری گوشی نیز بر همین پایه تنظیم می­‌شود. برای درک خوب تر این داستان، ویدیو کوتاه زیر را ببینید:

هنوز کاملا از نسبت عکس صفحه نمایش گوشی ایمن نیستیم، ولی به نظر می­‌رسد که این گوشی در حالت بسته، همانند گوشی LG Vu، نسبت عکس 4:3 داشته باشد.

همچنین این رویکرد موتورولا از نمونه‌­های گوشی­های رول­‌شونده معرفی­‌شده توسط Oppo و LG متفاوت است. این نمونه­‌ها در حالت بسته، یک صفحه نمایش عظیم هوشمند دارند که هنگامی گسترش پیدا می­‌کند، به یک صفحه نمایش تبلتی بدل می‌­شود. در حالی که مدل مفهومی ارائه­‌شده توسط موتورولا، یک گوشی جیبی را که به یک دستگاه با صفحه نمایش عظیم بدل می­‌شود را به نمایش می­‌گذارد. به عبارت دیگر، این طرح مناسب افرادی است که ترجیح می­‌دهند به جای یک تبلت، گوشی کوچک­‌تری را در جیب خود حمل کنند.

در حال آماده این طرح صرفا یک ایده مفهومی است و مشخص نیست که ابدا عرضه می‌شود یا خیر. ولی امیدواریم که سازندگان به نگرانی­‌های موجود در مورد صفحه و استقامت موتور این دستگاه‌­ها قبل از مرحله تجاری­‌سازی به اندازه کافی پاسخ دهند.

زیادتر بخوانید:

نظر شما درباره گوشی رول‌شونده جدید موتورولا چیست؟ نظرات خود را در قسمت کامنت‌ها با جونی در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

منبع: androidauthority

[ad_2]