میل خوردن خاک علامت چیست: بیماری پیکا یا هرزه خواری

[ad_1]

مردم همیشه میل خوردن غذاهای مختلف می کنند و ما مواد غذایی مختلفی که میل می کنند را می شنویم، حتی شگفت آور ترین غذاها. با این وجود، زمانی میل خوردن خاک می کنید یک چیز کاملا متفاوت است. جذاب توجه است که افراد زیادی هستند که میل خاک می کنند و اون را می خورند. بنابراین، این سوال مطرح می شود:

برای چی میل خوردن خاک می کنم؟ دلیل میل به خوردن خاک چیست؟ خوردن خاک چه ضرری دارد؟ اگر میل خوردن خاک دارید، به احتمال فراوان به پیکا یا هرزه خواری مبتلا هستید که نوعی اختلال خوردن است که در اون فرد میل خوردن چیزی غیرخوراکی را دارد. چنین اختلالی می تواند علامتی از یک بیماری زمینه ای باشد، اما در اکثر موارد در واکنش به کمبود مواد مغذی در بدن ارتباط دارد. بنابراین، در چنین موارید خوب تر است با یک متخصص مشاوره کنید.

اگرچه برای برخی افراد چهره می دهد، اما میل خوردن خاک همچنان یک چیز تازه نادر است. علاوه بر این، اگر بدون درک دلیل اصلی تسلیم این میل شوید شما را در معرض خطر قرار می دهد. به طور کوتاه، شما باید دلایل این میل خود را بیابید. به این نظم، می توانید بدون به خطر انداختن سلامتی خود با اون مواجهه کنید.

در این مقاله، تمام چیزهایی که باید در مورد میل خوردن خاک و کارهایی که می توانید برای مواجهه با اون انجام دهید، لباس داده شده است. به این نظم، می توانید از عوارض بعدی پیشگیری کنید و از شر خوردن خاک خلاص شوید.

بیایید بدون هیچ معطلی، شروع کنیم.

میل به خوردن خاک علامت چیست؟

برای چی من میل خوردن خاک دارم؟

زمانی میل خوردن خاک دارید به چه معنا است؟ اگر این میل را دارید،‌ به احتمال فراوان به یک بیماری زمینه ای یا شرایط سلامتی مبتلا هستید. اگر این چنین است، نباید اون را ساده بگیرید و می توانید به کارهای احتمالی برای مواجهه با اون توجه کنید.

بیایید نگاهی بیاندازیم!

پیکا یا هرزه خواری

یکی از دلایل میل خوردن خاک ابتلا به پیکا یا هرزه خواری است. پیکا نوعی اختلال خوردن است که در اون افراد میل خوردن موادی را دارند که خوراکی نیستند. بنابراین، اگر به طور ناگهانی این میل به جستجو شما می آید، به این اختلال وابسته هستید.

در برخی موارد،‌ پیکا دلیل می شود تا فرد علاوه بر خاک میل مواد دیگری نیز می کند. به نام مثال، شما همچنین می توانید میل سنگریزه، خاکستر، پارچه، خاک رس، کاغذ، مو و گچ کنید.

این اختلال می تواند برای همه چهره دهد، اگرچه به ندرت در کودکان تشخیص داده می شود زیرا کودکان معمولا همه چیز می خورند.

میل به خوردن خاک نشانه چیست

کمبود مواد مغذی

در برخی موارد، میل خوردن خاک ناشی از ابتلا به پیکا معمولا به دلیل کمبود مواد مغذی در بدن است. از آنجایی که خاک حاوی مواد معدنی مختلف است،‌ کمبود اون دلیل می شود تا بدن از راه خوردن خاک اون را جبران کند.

به همین دلیل، باید رژیم غذایی کنونی خود را بررسی کنید و ببینید که آیا هر یک از مواد غذایی که مصرف می کنید، مواد معدنی و سایر مواد مغذی مورد نیاز بدن را داشته باشد.

در غیر اینصورت، باید برای جبران این کمبود مکمل مصرف کنید یا یک رژیم غذایی تندرست داشته باشید تا میل خوردن خاک شما متوقف شود.

ژئوفاژی

ژئوفاژی یک فرهنگ است که در اون مردم خاک می خورند. اگرچه این یک میل واقعی نیست، اما اگر فراوان غذا خورده باشید یا کسی را دیده باشید که خاک می خورد، این میل در شما نیز به وجود آید.

ژئوفاژی این عمل را انجام می دهد زیرا مردم بر این باورند که خوردن خاک می تواند چندین استفاده سلامتی را ارائه دهد. به نام مثال، آنها می گویند خاک می تواند:

  • به حل مشکلات گوارشی کمک کنید
  • پوست را آرام تر کرده و رنگ اون را تغییر می دهد
  • در دوران بارداری دلیل محافظت می شود
  • برای پیشگیری یا معالجه بیماری، سمی را جاذبه می کند

اگر چنین باشد، اگر جایگزین های غذایی، مواد معدنی و مکمل های غذایی مصرف کنید، بهترین نتیجه را برای شما خواهد داشت. به این نظم،‌ شما از خطرات ناشی از خوردن خاک پیشگیری خواهید کرد.

آنمی یا کم خونی

اگر از کم خونی درد می برید این احتمال وجود دارد که میل خوردن خاک داشته باشید، اما خوردن خاک دلیل بهبود علائم شما نمی شود. در عوض، با پزشک خود مشاوره کنید و آزمایش خون دهید تا ببینید به کدام مکمل های غذایی نیاز خواهید داشت.

برخی از تحقیقات علامت داده اند که ژئوفاژی ممکن است با توانایی شما در هضم مواد مغذی تداخل داشته باشد زیرا خاک رس موجود در معده شما ممکن است به آهن، روی یا سایر مواد مغذی بچسبد. به بیان دیگر، خوردن خاک ممکن است کم خونی شما را تشدید کند.

به همین دلیل، شما باید از خوردن خاک اجتناب کنید و اون را با جایگزین های غذایی برطرف کنید.

برای چی من یکباره میل خاک می کنم؟

اگر به طور ناگهانی میل خوردن خاک کرده اید، به احتمال فراوان به اختلال پیکا ناشی از کمبود مواد مغذی وابسته شده اید. همانطور که گفته شد پیکا یک نوع اختلال خوردن است که در اون فرد به دلیل کمبود مواد مغذی یا یک بیماری زمینه ای میل خوردن خاک می کند.

در چنین مواردی، بهترین راه حل این است که جایگزین هایی برای خاک پیدا کنید. همچنین باید مکمل های غذایی مصرف کنید تا ایمن شوید که مواد معدنی مورد نیاز بدنتان تامین می شود. همین می تواند برای از بین رفتن این میل کافی باشد.

اگر سپس از انجام تمام این کارها همچنان میل خاک می کنید، باید با یک متخصص مشاوره کنید تا در شکل ابتلا به یک بیماری تشخیص داده شود.

برای چی همیشه میل خوردن خاک دارم؟

اگر همیشه میل خاک می کنید، به احتمال فراوان مواد مورد نیاز بدنتان تامین نمی شود. در زیادتر موارد، به آهن یا سایر مواد معدنی موجود در خاک نیاز دارید. اگرچه زیادتر میل ها با ارضای اون ها متوقف می شوند، اما نمی توانید این خطر را با خوردن خاک متحمل شوید زیرا ممکن است خطراتی برای سلامتی شما داشته باشد.

بهترین راه حل این است که جایگزین های غذایی دیگری برای اون پیدا کنید. علاوه بر این، ممکن است بخواهید خوردن چیزی مغذی و غنی از مواد معدنی را در نظر بگیرید تا از میل خوردن خاک زیادتر پیشگیری کنید.

چگونه می توان میل خوردن خاک را متوقف کرد؟

اگر می خواهید این میل را از بین ببرید،‌ بهترین گزینه این است که مواد غذایی با رنگ و بافت مشابه خاک مصرف کنید. به نام مثال، می توانید کلوچه، غلات یا کراکر مصرف کنید. همچنین،‌ باید ایمن شوید که مواد غذایی حاوی مواد معدنی دریافت می کنید.

کار دیگری که می توانید انجام دهید این است که این مشکل را با فرد قابل اعتمادی به اشتراک بگذارید تا او به شما در دوری از این میل کمک کند، مخصوصا اگر نمی توانید خود این میل را کنترل کنید. در آخر، در شکل نیاز می توانید از یک متخصص مشاوره بگیرید.

وقت میل خوردن خاک چه باید بخورید؟

اگر می خواهید میل خود را برطرف کنید، می توانید به جای خاک کلوچه یا کوکی آسیاب شده بخورید. به نام مثال، می توانید کوکی های اویرو یا سایر کوکی های را آسیاب کنید و به جای خاک بخورید.

این کار را تا زمانی ادامه دهید که بتوانید میل خود را کنترل کنید. در همین حال،‌ باید مکمل های مواد معدنی و ویتامین هایی را دنبال با جایگزین های غذایی مصرف کنید.

به این نظم، می توانید مقدار مواد مغذی مناسب برای خلاص شدن از شر میل خوردن خاک را برای بدن خود تامین کنید.

میل خوردن خاک در دوران بارداری

برای چی در دوران بارداری میل خوردن خاک می کنید؟ اگر در دوران بارداری این میل را دارید،‌ به احتمال فراوان بدن شما به آهن یا مواد معدنی موجود در خاک نیاز دارد. این نوع میل نوعی میل پیکا در دوران بارداری است.

برخی از متخصصان بر این باورند که این میل از کمبود آهن سرچشمه می گیرد، در حالی که دیگران می گویند این واکنش سیستم ایمنی بدن به تغییرات در دوران بارداری است.

دلیل اون هرچه که باشد، بهترین راه حل این سات که مکمل های غذایی مصرف کنید تا مقدار مورد نیاز مواد معدنی بدن خود را تامین نمایید. علاوه بر این، باید اطمینان نتیجه کنید که به جای خاک جایگزین های غذایی مصرف می کنید زیرا خوردن خاک می تواند عوارض و خطرات جدی برای سلامت شما داشته باشد.

میل خوردن خاک قبل از پریود

برای چی قبل از پریود نیز میل خوردن خاک می کنید؟ دلیل اون می تواند نیاز زیادتر بدن شما به آهن باشد. کمبود آهن در بین افرادی که پریودهای سنگین را تجربه می کنند، شایع است و از این رو میل خوردن خاک می تواند یکی از عوارض جانبی کمبود آهن باشد.

در این مورد، شما باید برای مواجهه با پریودهای سنگین مکمل آهن مصرف کنید. همچنین به شما در پیشگیری از میل خوردن خاک در آینده کمک خواهد کرد.

میل خوردن خاک در تاریخ پریود

برای چی در تاریخ پریود میل خاک می کنید؟ اگر این چنین است، دلیل اون می تواند نیاز به آهن زیادتر برای بدن باشد. میل خاک می تواند یکی از عوارض جانبی کمبود آهن در زنانی با پریودهای سنگین باشد. اگر این چنین است، با در طی دورا پریود مکمل اهن مصرف کنید. این کار به برطرف کردن میل خوردن خاک در آینده نیز کمک خواهد کرد.

میل خوردن خاک در شب

برای چی در شب میل خوردن خاک می کنید؟ اگر در شب میل خاک دارید، ممکن است ناشی از کم خونی یا کمبود آهن یا کمبود مواد معدنی دیگر در بدن باشد. اگر این چنین است، خوب تر است دنبال با مصرف مکمل های غذایی جایگزین های غذایی مناسب را نیز پیدا کنید.

به این نظم، شما می توانید میل خود را با خوردن غذاهایی که بافت مشابه خاک دارند، برآورده کنید و در عین حال برای تامین مواد معدنی مورد نیاز بدن مکمل مصرف کنید.

میل خوردن خاک در وقت بیماری

برای چی هنگامی که مریض هستید، میل خوردن خاک دارید؟ اگر زمانی مریض هستید میل خاک می کنید، به احتمال فراوان برای مواجهه با بیماری خود به مواد معدنی بیشتری نیاز دارید.

در زیادتر موارد، ممکن است به میل پیکا مبتلا باشید؛ نوعی اختلال خوردن که در ان فرد میل خوردن مواد غیرخوراکی ازجمله خاک می کند. برخی از افراد مبتلا به کم خونی نیز خاک می خورند، بنابراین ممکن است به کم خونی مبتلا باشید.

بهترین کار این است که کمی مواد معدنی یا مواد غذایی غنی از مواد معدنی مصرف کنید و جایگزین های غذایی مشابه دیگری همانند کوکی های آسیاب شده بخورید.

همچنین بخوانید: هر میل غذایی علامت چه بیماری است

آیا ممکن است اعتیاد به خاک داشته باشید؟

این احتمال فراوان کم است که فرد وابسته اعتیاد به خاک شود، اما اگر اقدامی برای برطرف کردن این میل انجام ندهید ممکن است به اون اعتیاد پیدا کنید.

بهترین کار این است که کمی کوکی آسیاب شده بخورید زیرا بافت و رنگ اون مانند به خاک است. اما، در عین حال، شما نیاز به دریافت برخی مکمل ها برای برطرف کردن کمبود مواد مغذی خود در شکل داشتن چنین مواردی دارید.

میل خوردن خاک در بارداری علامت چیست؟

در دوران بارداری،‌ بسیاری از زنان میل خاک یا خاک رس دارند. متاسفانه،‌ تا به امروز دلیل مشخصی برای اون پیدا نشده است. میل پیکا ممکن است در دلیل‌ کمبود آهن باشد. بر پایه یک نظریه دیگر، این میل ها در دلیل‌ واکنش سیستم ایمنی به تغییرات در دوران بارداری چهره می دهند.

به طور کوتاه، میل خوردن خاک ممکن است در دوران بارداری چهره دهد،‌ اما یک علامت روشن از بارداری نیست زیرا این میل ممکن است برای همه چهره دهد.

آیا ممکن است بیش از حد خاک بخورید؟

بله، این امکان وجود دارد که بیش از حد خاک بخورید و این اتفاق خوبی نیست. شما می توانید به انگل، باکتری و فلزات سنگین سمی از خوردن خاک مبتلا شوید.

علاوه بر این، مقدار پتاسیم فراوان موجود در خاک موجب افزایش پتاسیم در خون شده و خطر آریتمی قلبی و ایست قلبی را افزیش می دهد. به طور کوتاه، شما نباید به هیچ قیمتی خاک بخورید زیرا موجب خطرات و عوارض زیادی برای سلامتی شما خواهد شد.

سوالات متداول

در اینجا چند مورد از پاسخ به سوالات متداول در مورد خاک و میل های اون آورده شده است.

میل خوردن خاک از نظر احساسی به چه معناست؟

میل خوردن خاک همیشه با نیازهای احساسی و عاطفی در ارتباط نیست. با این وجود، خوب تر است این احتمال را همیشه در یاد داشته باشید. عواطف می توانند محرک میل خاک شوند.

درک چنین نیازی را می توان به نام نوعی خوددرمانی در نظر گرفت. به نام مثال، شما ممکن است میل خوردن خاک کنید زیرا افرادی در دور و بر شما این میل را دارند. علاوه بر این، برآورده کردن این میل موجب نیرومند خلق و اخلاق شما می شود یا به عبارت دیگر شما را خوشحال می کند.

چه کمبودی دلیل می شود که شما میل خاک کنید؟

زیادتر میل های خوردن خاک از کمبود مواد معدنی سرچشمه می گیرند. در زیادتر موارد،‌ شما به کم خونی یا به کم خونی ناشی از کمبود آهن مبتلا هستید.

اگر از کم خونی ناشی از کمبود آهن درد می برید، ممکن است از خوردن خاک سود ببرید. با این حال، با وجود خاک حاوی مواد معدنی و مواد مغذی، ورود آنها به بدن شما بی خطر نیست.

میل خوردن خاک و یخ

میل پیکا موجب می شود تا فرد مبتلا به اون مواد غیر خوراکی همانند خاک و یخ مصرف کند. اگرچه این دو با هم متفاوت هستند، اما هر دو با کم خونی مرتبط هستند که به احتمال فراوان از کمبود آهن در بدن شما سرچشمه می گیرد.

در پزشکی، «پیکا» به میل خوردن و جویدن موادی اطلاق می شود که ارزش غذایی ندارند، همانند یخ، خاک رس، خاک یا کاغذ. میل به یخ و جویدن (پاگوفاژیا) بیشتر با کمبود آهن دنبال است، با کم خونی یا بدون اون، اگرچه دلیل اون مشخص نیست.

چگونه میل خوردن خاک را برطرف کنیم؟

بهترین راه برای برطرف کردن میل خوردن خاک، یافتن جایگزین های خوراکی با بافت مشابه خاک همانند کوکی های آسیاب شده یا عقل شده است. در همین حال، ممکن است نیاز باشد کمی مکمل غذایی مصرف کنید زیرا میل شما از کمبود مواد معدنی سرچشمه می گیرد.

اگر به تنهایی نمی توانید خوردن خاک را متوقف کنید، باید از کمک فردی که به او اطمینان دارید و این مشکل را با او در بین می گذارید، استفاده بگیرید. غذاهایی بخورید که رنگ و بافت مشابه خاک دارند. به نام مثال، کوکی عقل شده، غلات صبحانه یا کراکر به شما در برطرف کردن این میل کمک می کنند.

میل خاک ناشی از کمبود ویتامین

کمبود مواد معدنی در بدن می تواند موجب میل پیکا شود که خود می تواند دلیل میل خوردن خاک گردد. کمبود مواد معدنی موجب می شود تا بدن شما میل خوردن خاک داشته باشد.

در نتیجه،‌ باید رژیم غذایی خود را بررسی کنید و ببینید که آیا مواد غذایی که مصرف می کنید مواد معدنی و ویتامین های مورد نیاز بدن شما را تامین می کنند یا نه. توصیه می شود برای جبران اون کمی مکمل مصرف کنید یا یک رژیم غذایی مغذی و تندرست داشته باشید تا از میل خوردن خاک زیادتر پیشگیری کنید.

سخن آخر

به طور کوتاه، میل خاک می تواند از ناشی از شرایط و دلایل مختلف مرتبط با سلامت باشد. تمایل به خوردن خاک به این معنی است که شما به اختلال پیکا مبتلا هستید؛ یک اختلال خوردن که زمانی چهره می دهد که شما به خوردن مواد غیرخوراکی تمایل دارید.

اختلالی مانند به این می تواند یکی از علائم یک بیماری زمینه ای جدی باشد، اما در زیادتر موارد کمبود مواد معدنی مسئول این شرایط هستند. بهترین اقدام شما، اگر در چنین موقعیتی هستید، کمک گرفتن است.

اگرچه برخی از افراد میل خوردن خاک را تجربه می کنند،‌ اما این میل همچنان نادر است. علاوه بر این، هوسی است که سلامت شما را در خطر قرار می دهد.

به زبان ساده، باید دلایل میل های خود را درک کنید. با این کار بدون صدمه رساندن به سلامتی بر آنها غلبه خواهید کرد.

[ad_2]