میوه پرخاصیتی که نباید قبل از خواب مصرف شود!

[ad_1]

طبق مطالعات دانایان مصرف هندوانه در شب و قبل از خواب مضر است.

به شرح وقت سحر به تعریف از بهداشت نیوز؛ هندوانه به دلیل دارا بودن سطح قابل توجهی از آب، می‌تواند کم آبی بدن در طول روز‌های گرم تابستان را جبران کند. همچنین به دلیل دارا بودن ریز مغذی ها، هندوانه گزینه‌ای مناسب برای مصرف به نام میان وعده است.

اما دانایان هندی می‌گویند مصرف هندوانه در شب برای بدن مضر است. به تعریف از فود ان دی تی وی، در واقعیت ۹۴ درصد هندوانه را آب تشکیل می دهد.

زیادتر بخوانید: اگر کمردرد دارید این مطلب مهم را از دست ندهید

برخی افراد انس دارند در وعده غذا یک غذای سبک همانند نان، هندوانه و پنیر میل کنند. گرچه هندوانه میوه‌ای خوشمزه و دارای مواد مغذی است، اما توصیه می‌شود این میوه را در شب و نزد از به بستر رفتن مصرف نکنید.

یکی از متخصصان هندی در این باره می‌گوید:

«در واقعیت هندوانه کمی اسیدی است و اگر در شب مصرف شود می‌تواند با ساختن اختلال در دستگاه گوارش، دلیل کند شدن روند هضم غذا در زمانی که فرد تحرک کافی ندارد شود. بهترین تاریخ برای خوردن هندوانه ساعت ۱۲ تا ۱۳ و زمانی است که دستگاه گوارش بیشترین کوشش را دارد.»

هندوانه کمی اسیدی است و اگر در شب مصرف شود می‌تواند با ساختن اختلال در دستگاه گوارش، دلیل کند شدن روند هضم غذا در زمانی که فرد تحرک کافی ندارد شود.

اصلی‌ترین دلایل

1- مصرف هندوانه در شب دلیل بروز مشکلات گوارشی و در راس اون «سندروم روده تحریک پذیر» می‌شود. این داستان می‌تواند دلیل ناراحتی معده در روز سپس شود.

۲- به دلیل اون‌که هندوانه دارای میزان قابل توجهی قند طبیعی است، مصرف اون در شب می‌تواند در برخی افراد دلیل چاقی شود.

۳- هندوانه دارای حجم بالایی از آب است. این داستان بدان معناست که خوردن اون نزد از خواب، فرد را مجبور به مراجعه مکرر به سرویس بهداشتی در طول شب خواهد کرد. این داستان کیفیت خواب فرد را کاهش می دهد و دلیل حس خستگی در روز سپس می‌شود.

۴- مصرف هندوانه در شب می‌تواند دلیل بروز مشکلات گوارشی همانند اسهال یا یبوست در فرد شود.

[ad_2]