ناگفته‌ هایی از ازدواج که هر دختر و پسری باید بدانند!!

[ad_1]

ناگفته‌ هایی از ازدواج که هر دختر و پسری باید بدانند!!

 اون چه دختر و پسرهای دم‌ بخت درباره ازدواج نمی‌ دانند و همین مسئله، خوشبختی‌ شان را تحت تاثیر قرار می‌ دهد. در این مطلب تصمیم داریم به ناگفته‌ها از ازدواج برای چنین افرادی نشانه کنیم

ناگفته‌ هایی از ازدواج

زمانی یک دختر و پسر تصمیم به ازدواج می‌ گیرند، هر چقدر با اطلاعات و آگاهی بیشتری در راه انتخاب همسر و تشکیل زندگی‌ مشترک قدم بردارند، آینده بهتری در صبر خود و فرزندان‌شان خواهد بود. این رابطه در عین حال که می‌ تواند صمیمانه‌ ترین و انگیزه قسمت‌ ترین رابطه ممکن باشد، می‌ تواند شدیدترین صدمات ممکن را به اعضا درون کند و به جای تامین راحتی، انرژی زیادی از آنان  بگیرد و دلیل بروز انواع مشکلات شود. بنابراین اگر دختر و پسرهای دم‌ بخت، باورهای صحیحی درباره این تصمیم مهم داشته باشند، می‌توانند عوامل صدمه‌ زا را کاهش دهند. در این مطلب تصمیم داریم به ناگفته‌ها از ازدواج برای چنین افرادی نشانه کنیم.
 

زیادتر بفهمید : راز ازدواج برنده از دید ستاره های سرشناس هالیوود

عیار رابطه زن و شوهری، صمیمیت است

در رابطه‌ای که صمیمیت بیشتری وجود داشته باشد، عیار رابطه بالاتر می‌رود. این صمیمیت نوعی خودافشایی و درک متقابل  است که در طول تاریخ به دست می‌آید و مستلزم صرف تاریخ است. نزدیک شدن با همسر نیازمند توجه به عواطف یکدیگر است، بنابراین اگر زوج ها به وقت طولانی با یکدیگر به گونه‌ای خالی از مهربانی و بدون درک سو مقابل رفتار کنند و به یک باره با هدیه‌ای عظیم به دنبال ابراز مهربانی به همسر باشند، این هدیه نمی‌تواند دلیل‌ طولانی وقت مطلوبی به دنبال داشته باشد. رفتارهای مثبت جزئی و همیشگی در رابطه می‌تواند به غنی شدن اون کمک کند.

داوطلبانه است

دختر و پسرهای دم بخت باید بدانند که ازدواج چیز تازه‌ای اجباری نیست. این مسئله اون‌ها را برای تلاش در راستای بهبود رابطه سپس از تشکیل زندگی‌مشترک تشویق می‌کند. هر فردی با انتخاب خودش، همسر برمی‌گزیند و باید توجه داشت، هر انتخابی دلیل به دست آوردن مجموعه‌ای از امتیازات و از دست دادن مجموعه‌ای دیگر از امتیازات خواهد شد. از این رو انتخابی مطلوب است که شخص خوب تر و زیادتر بتواند امتیازات مد نظر را در اون به دست آورد.

شامل تعادل، ثبات و رشد است

اگر همسران بتوانند نزد‌بینی‌پذیری، مقاومت و در عین حال انعطاف‌پذیری را در رابطه ساختن کنند، می‌توان زیادتر به سلامت رابطه امیدوار بود. موارد گفته شده تا حدودی به ویژگی‌های شخصیتی زوج ها بستگی دارد. این که تا چه حد اون ها برای تجارب جدید مهیا هستند و تا چه اندازه به تکرار الگوهای قبلی علاقه مندند. به این ویژگی گشودگی در برابر تجربه می‌گویند که طبیعتا همانند هر ویژگی شخصیتی دیگری، در این ویژگی هم اگر زوج ها با یکدیگر متناسب باشند و اگر حد وسطی از گشودگی را دارا باشند، رضایت خاطر بیشتری برای اون‌ها آماده می‌آورد.

ازدواج، آخر «من» بودن است

با ازدواج، هر فرد فردیت خود را نگه داری می‌کند و در عین حال، در شکل لزوم می‌تواند به نفع سو‌ مقابل کوتاه بیاید. با ازدواج دختر و پسر، اون‌ها از حالت من بودن به ما بودن تبدیل می‌شوند. یکی از مواردی که می‌تواند برای زن و شوهرهای جدید متاهل‌شده تعارض ساختن کند، این است که نمی‌دانند چطور بین فردیت و ما شدن، تعادل ساختن کنند. این تعادل به گونه‌ای است که هر دو نفر به هویت سو مقابل احترام بگذارند، به نحوی که نه این هویت به طور کامل تخریب و نه کاملا نگه داری شود. توصیه می‌شود از زیر ذره بین گذاشتن رفتارهای همسر خودداری کنید، به همسر خود اجازه دهید علایق شخصی‌اش را هم در کنار علایق زوجی شما دنبال کند. در این شکل، انگیزه و رغبت او برای زندگی زناشویی‌تان هم افزایش می‌یابد. داستان دیگری که می‌توان در این‌جا مطرح کرد این است که گاهی همسران صداقت را با نگه داری فردیت در برابر ما بودن اشتباه می‌گیرند و به نظرشان می‌رسد در شکل نگه داری فردیت خود، از صداقت‌شان به همسر کاسته می‌شود، چنین مواردی واجب است در مشاوره‌های نزد از ازدواج مطرح و تفاوت‌های این دو مقوله برای زوج روشن شود.

ناگفته‌ هایی از ازدواج که هر دختر و پسری باید بدانند!!
ناگفته‌ هایی از ازدواج که هر دختر و پسری باید بدانند!!

2 دیدگاه و تاریخچه متفاوت با هم یکی می‌شوند

سپس از ازدواج، ارزش‌ها و دنیا‌بینی‌های متفاوت به هم می‌پیوندند و زوج‌ها باید بتوانند تقریبا درباره همه مسائل با هم به توافق برسند به گونه‌ای که رضایت نسبی  را برای هر دو نفر به دنبال داشته باشد. در این خصوص ممکن است اختلافاتی برای همسران ساختن شود؛ در چنین شرایطی خوب تر است هر یک از دو سو ، تلاش کند مسئله را از دیدگاه سو مقابل و با ارزش‌گذاری‌های او ببیند. این داستان کمک می‌کند تا بتوانند با یکدیگر همدلی بیشتری داشته باشند و به هم نزدیک‌تر شوند. منظور می‌شود در شکل ساختن اختلاف، همسران برای حل اون نزد‌قدم شوند و چشم به راه اقدام از سو مقابل نباشند، برای چی که این کار احتمالا به طولانی شدن دوره ناراحتی منجر می‌شود.

رابطه زوج ها، هم قبل و حال دارد و هم آینده

هرکدام از همسران با تاریخچه‌ای از زندگی در خانواده پدری و با اهداف و برنامه‌هایی برای آینده، قدم در زندگی مشترک می‌گذارند و   قبل و آینده‌شان به یکدیگر پیوند می‌خورد. از تاثیرات قبل بر رفتار زوج‌ها نمی‌توان چشم پوشید. به نظر می‌رسد اون چه با ارزش و مهم بودن دارد این است که در تاریخ حال، رفتار مناسبی با یکدیگر داشته باشند و بتوانند به نحوی در برنامه‌های آینده‌شان تغییر ساختن کنند تا با کمک یکدیگر به اون‌ها دست یابند.
 

چالش‌ ها را غیرقابل حل ندانید

در نهایت اون‌که ازدواج به دلیل ماهیت زوج بودن و دایمی بودن اون، چالش‌هایی دارد. در صورتی که به مواجهه با این چالش‌ها برنیایید، نمی‌توانید چندان برنده شوید. منظور می‌شود به نام مسئله‌ای قابل حل و نه مشکلی غیرقابل حل، به چالش‌ها بنگرید و در قطعه یک کوشش مشترک و با مشاوره همسر، به دنبال رفع و استفاده از اون‌ها در راه بهبود رابطه باشید. به یاد داشته باشید که این کار تاریخ‌بر است چراکه شما نزد از ازدواج تجربه چنین چالش‌هایی را نداشته‌اید، اطلاعاتی درباره شان ندارید و احتمالا همانند بسیاری  از افراد آموزش‌های کمی برای حل اون‌ها دریافت کرده‌اید.

زیادتر بفهمید : 8 اصل زنانه برای یک ازدواج برنده!!

زیادتر بفهمید : رازها ازدواج برنده !

زیادتر بفهمید : 4 راز موفقیت زوج های عاشق که هیچ وقت نمی دانستید!!

زیادتر بفهمید : راز ازدواج های برنده آشکار شد

 گردآوری: گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع: khorasannews.com

[ad_2]