نزد بینی هواشناسی، 19 مهر 1401

[ad_1]

پیش بینی هواشناسی، 19 مهر 1401

​رئیس مرکز مردمی نزد‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش پخش باران در ۵ استان و کاهش محسوس دما در استان‌های ساحلی دریای خزر خبر داد.

بارش باران در راه این ۵ استان سرزمین

راستگو ضیاییان درباره شرایط جوی سرزمین اظهار کرد: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های نزد‌یابی هواشناسی، امروز سه‌شنبه (۱۹ مهرماه) در برخی مناطق گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل و شمال آذربایجان شرقی افزایش ابر و بارش پخش نزد‌بینی می‌شود.

وی افزود: چهارشنبه و پنجشنبه(۲۰ و ۲۱ مهرماه) بارش در سواحل غربی دریای خزر و شرق اردبیل شدت یافته و در قسمت‌هایی از شمال استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل بارش باران گاهی رعدوبرق نزد‌بینی می‌شود.

به گفته رئیس مرکز مردمی نزد‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا جمعه(۲۲ مهرماه) در برخی مناطق شمال غرب و نیمه غربی سواحل دریای خزر و شنبه(۲۳ مهرماه) در قسمت‌هایی از استان‌های گیلان و اردبیل ابرناکی و بارش پخش نزد‌بینی می‌شود.

ضیاییان افزود: سه‌شنبه و چهارشنبه در اردبیل و استان‌های ساحلی دریای خزر کاهش محسوس دما چهره خواهد داد. امروز نیمه شرقی دریای خزر، چهارشنبه و پنج شنبه نیمه‌غربی دریای خزر و از چهارشنبه تا آغاز وقت پنج‌شنبه غرب دریا فارس مواج است.

رئیس مرکز مردمی نزد‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۲۰ مهرماه)صاف و دنبال با گرد و خاک هنگام صبح و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۱۷ و حداکثر دمای ۲۶ مقام و روز پنجشنبه (۲۱ مهرماه) صاف دنبال با گرد و خاک هنگام صبح و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۱۷ و حداکثر دمای ۲۵ مقام سانتیگراد نزد‌بینی می‌شود.

ضیائیان در آخر گفت: طی امروز و فردا (۱۹ و ۲۰ مهرماه ) «اهواز» با دمای ۴۱ و ۴۰ مقام سانتیگراد گرم‌ترین و «شهرکرد» با دمای ۳ و ۲ مقام سانتیگراد سردترین مرکز استان سرزمین است.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *