نزد بینی هواشناسی، 24 مهر 1401

[ad_1]

پیش بینی هواشناسی، 24 مهر 1401

رئیس مرکز مردمی نزد‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش باران در پنج استان و وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در برخی استان‌ها و کاهش دما در نوار شمالی سرزمین تا سه شنبه خبر داد.

بارش باران در ۵ استان/ کاهش دما در نوار شمالی سرزمین

راستگو ضیاییان ، درباره وضعیت جوی سرزمین اظهار کرد: بر پایه تحلیل آخرین نقشه‌های نزد‌یابی هواشناسی، از امروز تا ظهر فردا (۲۴ تا ۲۵ مهرماه) در گیلان، غرب مازندران، شمال استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی و قسمت‌هایی از اردبیل بارش پخش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت چهره می‌دهد.

وی افزود: از بعدازظهر دوشنبه و طی روز سه شنبه (۲۵ و ۲۶ مهرماه) به‌تدریج گستره بارش‌ها به استان‌های گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی نیز کشیده می‌شود و با نیرومند جریانات شمالی، بارش در استان‌های ساحلی خزر تشدید شده و دریای خرز مواج و متلاطم خواهد بود. چهارشنبه(۲۷ مهرماه) نیز در مناطق ذکر شده بارش پخش دور از صبر نیست.

به گفته رئیس مرکز مردمی نزد‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا  یکشنبه و دوشنبه(۲۴ و ۲۵ مهرماه) برای جنوب شرق و نوار شرقی سرزمین به‌مخصوص منطقه زابل و سه شنبه و چهارشنبه در نیمه‌شرقی سرزمین، شمال اصفهان و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز در برخی ساعات وزش باد شدید و احتمال خیزش گرد و خاک نزد‌بینی می‌شود.

ضیاییان ادامه داد: پنجشنبه(۲۸ مهرماه) در قسمت‌هایی از شمال غرب و غرب، وزش باد شدید چهره می‌دهد و در سایر مناطق سرزمین جوی پایدار فرماندار است. تا روز سه‌شنبه در نوار شمالی سرزمین کاهش دما و از چهارشنبه تا آخر هفته افزایش دما نزد‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز مردمی نزد‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۲۵ مهرماه) قسمتی ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۱۴ و حداکثر دمای ۳۰ مقام سانتیگراد و طی ‌سه شنبه (۲۶ مهرماه) صاف تا قسمتی ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای  ۱۴ و حداکثر دمای ۳۰ مقام سانتیگراد نزد‌بینی می‌شود.

ضیاییان در آخر گفت: طی امروز و فردا ( ۲۴ و ۲۵ مهرماه) اهواز با دمای ۳۸ مقام سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با  دمای ۲درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ سرزمین هستند.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

[ad_2]