نزد بینی هواشناسی، 3 مهر 1401

[ad_1]

پیش بینی هواشناسی، 3 مهر 1401

رئیس مرکز مردمی نزد‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از رگبار باران در ۹ استان، کاهش دما در شمال شرق، شمال غرب و استان‌های ساحلی دریای خزر و همچنین خیزش گردوخاک در برخی نقاط سرزمین خبر داد.

بارش باران در ۹ استان سرزمین / خیزش گردوخاک در مناطق مستعد

راستگو ضیائیان ، اظهار کرد: امروز در گیلان، مازندران و گلستان بارش باران، در برخی مناطق به‌مخصوص ارتفاعات، رگبار و رعدوبرق نزد‌بینی می‌شود. همچنین در برخی مناطق اردبیل، خراسان شمالی، شمال آذربایجان شرقی، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات قزوین و زنجان رگبار پخش، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی چهره می‌دهد.

وی افزود: دوشنبه ( ۴مهرماه) در برخی مناطق گیلان، مازندران و شرق اردبیل بارش چهره خواهد داد.

به گفته رئیس مرکز مردمی نزد‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، سه‌شنبه تا پنج‌شنبه (۵ تا ۷ مهرماه) در زیادتر مناطق سرزمین جوی یواش و پایدار فرماندار است.

ضیاییان ادامه داد: سه‌شنبه و پنج‌شنبه ( ۵ و ۷ مهرماه) در برخی مناطق گیلان، مازندران و ارتفاعات البرز مرکزی افزایش ابر و بارش پخش صبر می‌رود.

وی افزود: امروز و فردا دما در شمال شرق، شمال غرب و استان‌های ساحلی دریای خزر  کاهش و از سه‌شنبه تا پنج‌شنبه به‌تدریج افزایش می‌یابد.

به گفته رئیس مرکز مردمی نزد‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، امروز و فردا در شرق، شمال شرق، جنوب غرب و قسمت‌هایی از مرکز و جنوب شرق سرزمین و از سه‌شنبه تا پنج‌شنبه در نوار شرقی سرزمین به‌مخصوص منطقه زابل وزش باد نسبتا شدید تا شدید و  در مناطق مستعد خیزش گردوخاک چهره می‌دهد.

ضیاییان خاطرنشان کرد: امروز و فردا دریای خزر و از امروز تا پنج‌شنبه دریا فارس مواج و متلاطم است.

رئیس مرکز مردمی نزد‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در ادامه درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۴ مهرماه) قسمتی ابری و غبارآلود در بعدازظهر افزایش ابر، گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۱ و حداکثر دمای ۳۲ مقام سانتیگراد و در روز سه‌شنبه (۵ مهرماه) صاف تا کمی ابری دنبال با گرد و خاک هنگام صبح گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۲ و حداکثر دمای ۳۲ مقام سانتیگراد نزد‌بینی می‌شود.

ضیاییان در آخر گفت: طی امروز و فردا (۳ و ۴ مهرماه) اهواز با دمای ۴۱ و ۴۴ مقام سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۵ و ۶ مقام سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ سرزمین هستند.

گردآوری: گروه خبر سمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

[ad_2]