نشانه به لیدی ثور در سریال She-Hulk کاملا خط زمانی MCU را نابود کرده است!

[ad_1]

در نقد و بررسی این سریال نشانه شده بود که واقعا درجه She-Hulk: Attorney At Law در دنیای سینمایی مارول مشخص نیست، اما هرچه زیادتر به جزئیات اون دقت می‌کنیم، این داستان هم زیادتر پابرجا می‌شود. برای مثال در قطعه نهم سریال زمانی که از گروه Intelligencia رونمایی شد، دیدیم که اون‌ها به شخصیت لیدی ثور (Lady Thor) نشانه می‌کردند؛ شخصیتی که البته با نام مایتی ثور (The Mighty Thor) شناخته می‌شود و نشانه به همان جین فاستر وقت برداشتن چکش میلونیر دارد. این جریان در سال ۲۰۲۷ چهره می‌دهد که اون را در فیلم Thor: Love And Thunder دیدیم. اما در این سریال، به نحوی ظاهرا برخی شخصیت‌ها از وقایع آینده خبر دارند یا اینکه به کلی خط زمانی دنیای سینمایی مارول شکسته شده است.

با این وجود، یک نکته درباره این سریال وجود دارد؛ She-Hulk یک سریال است! و این یعنی طی ۹ قطعه، کسی نمی‌داند که تا چه حد قصـه پیشرفت کرده و در تاریخ جلو رفته است. برای مثال در قطعه اول راحت می‌توان فهمید که روایت دقیقا سپس از منظره‌ سپس از تیتراژ فیلم Shang-Chi است. سپس در قطعه سوم، متوجه می‌شویم که اشاراتی به کتاب ویشانتی (Vishanti) و اتفاقات No Way Home و Multiverse of Madness می‌شود. این یعنی کاملا آشکار است که طی وقایع سریال، چند ماه در سه قطعه جلوتر رفته شده و به همین نظم نیز احتمال می‌رود که تا قطعه نهم، حداقل یک سال قصـه جلو رفته باشد. با این حال نکته قابل توجه اینجاست که حتی با این وجود هم منطقی نیست که قصـه به سال ۲۰۲۷ و ۲۰۲۸ رفته باشد که به لیدی ثور در سریال She-Hulk نشانه شود! همچنین گذشت تاریخ در سریال طوری انجام می‌شود که نمی‌توان اون را حس کرد؛ بخصوص در قطعه‌های آخر.

با این حال بد نیست بفهمید که درباره خط زمانی خود فیلم Thor: Love And Thunder نیز سوالات بسیاری وجود دارد که ابدا منطقی نیستند و نزد‌تر درباره اون توضیح داده بودیم؛ طوری که کارگردان دلیل‌ یک چیز می‌گوید و کوین فایگی (Kevin Feige) نظر دیگری دارد. این یعنی مشخص نیست که اتفاقات اون در سال ۲۰۲۵ چهره می‌دهد، یا اینکه در ۲۰۲۷ وقایع اون جریان دارد. با این حساب یعنی به نظر می‌رسد که اگر در نظر بگیریم که وقایع مربوط به سال ۲۰۲۵ هستند، شاید بتوان اون را منطقی فهمید.

به هر حال خط زمانی فیلم‌ها و سریال‌های دنیای سینمایی مارول واقعا در حال نابود شدن است و دلیل اون هم انتشار چندین و چند دلیل‌ فیلم و سریال در سال، به جای تمرکز روی کیفیت و قصـه اون‌ها است. با این حال آیا چنین مشکلی در فاز پنجم صحیح می‌شود؟

[ad_2]