نقد و بررسی مینی سریال devil in ohio ؛ آخر پیچیده «شیطان در اوهایو»

[ad_1]

اگر از طرفداران قصـه‌های شور انگیز از فرقه‌های شیطان پرستی و درام‌های روانشناختی هستید، نقد و بررسی مینی سریال devil in ohio را از دست ندهید.

شیطان در اوهایو، از اون دسته موفقیت‌های شگفت آور و نا آشنا نتفلیکس است. یک مینی سریال که نیازی به نگرانی در مورد تمدید برای دوره دوم در مورد اون وجود ندارد، هرچند فکر می کنم ممکن است که نتفلیکس برنامه‌اش را تغییر دهد.

نقد و بررسی مینی سریال devil in ohio

آخر پیچیده «شیطان در اوهایو»

این مجموعه هشت قسمتی بر پایه کتابی است به همین نام که در سال 2017 توسط داریا پولاتین (که به نام مجری برنامه نیز کوشش می کند) درباره سوزان امیلی دشانل، روانپزشکی که زندگی خانوادگی او پس از نجات و پناه دادن به یک فراری فرقه به نام مای زیر و رو می‌شود نوشته شده است.

نقد و بررسی مینی سریال devil in ohio
نقد و بررسی مینی سریال devil in ohio, نقد مینی سریال شیطان در اوهایو

پس از آخر دوره، بسیاری از طرفداران در این فکر هستند که آیا دوره بعدی وجود خواهد داشت تا تمام سوالات بی پاسخ باقی مانده را به آخر برساند. پس بیایید درون تمام جزئیاتی شویم که تاکنون درباره «شیطان در اوهایو» به دست آورده‌ایم.

دوره اول «شیطان در اوهایو» چگونه به آخر رسید؟

نقد و بررسی مینی سریال devil in ohio
نقد و بررسی مینی سریال devil in ohio, نقد مینی سریال شیطان در اوهایو

در اواخر دوره، سوزان در حالی که کوشش می‌کند ظاهری از زندگی ساده را برای ما آماده کند، در ذهنش است. با این حال، تعهد تونل‌آمیز او برای صحیح کردن شرایط برای می، ازدواج و رابطه‌اش با فرزندانش را به هم می‌زند. سوزان که فکر می کند می در خطر شدیدی قرار دارد، زمانی که فرقه سابقش ظاهراً او را می رباید، سوزان همه چیز را رها می کند تا او را نجات دهد.
با این حال، همه چیز آنطور که به نظر می رسد نیست، زیرا سوزان از کارآگاه لوپز (جراردو سلاسکو) می آموزد که رزهای سفیدی که او فکر می کرد از اعضای فرقه است، توسط خود مای فرستاده شده است. با پایین آمدن این پنی، متوجه هولناکی می‌شود: مای بازگشت او به فرقه را تنظیم کرد تا سوزان او را به جای خانواده‌اش انتخاب کند، همانطور که او می‌خواست. سوزان با فهمیدن تاریخ‌های غیرقابل درک برای ماندن در زندگی‌اش، خون سوزان سرد می‌شود و او با ناباوری در حین پخش تیتراژ به می نگاه دقیق می‌شود.

آیا دوره دوم «شیطان در اوهایو» وجود خواهد داشت؟

نقد و بررسی مینی سریال devil in ohio
نقد و بررسی مینی سریال devil in ohio, نقد مینی سریال شیطان در اوهایو

اینگونه که هست، نتفلیکس «شیطان در اوهایو» را برای دوره دوم تمدید یا لغو نکرده است. با توجه به سابقه طولانی وقت غول استریم در تصمیم گیری برای احیای احتمالی بر پایه آمار عملکرد محتوایش، ممکن است برای دریافت تاییدیه رسمی کمی زیادتر چشم به راه بمانیم. «شیطان در اوهایو» تنها با سه روز وجود در این پلتفرم، تعداد قابل توجهی را به خود اختصاص داد و در رتبه دوم فهرست 10 نمایش برتر انگلیسی پربیننده جهانی با 35.4 میلیون ساعت در هر ورایتی قرار گرفت.

تنها با توجه به داده های اولیه، شانس «شیطان در اوهایو» برای تمدید به نظر می رسد. حتی اگر سریال به نام یک سریال محدود بسته بندی شده است، لزوماً به این معنی نیست که دوره دیگری وجود ندارد. بسیاری از عناوین صفحه‌های کوچک، علیرغم شروع به‌عنوان یک نمایش محدود، از جمله «دروغ‌های کوچک عظیم» و «نیلوفر سفید» قبلاً برای دورهای بعدی بازگشته‌اند، بنابراین دوره دوم «شیطان در اوهایو» کاملاً از جدول خارج نشده است.

صحبتی کوتاه درباره دوره دوم «شیطان در اوهایو»

نقد و بررسی مینی سریال devil in ohio
نقد و بررسی مینی سریال devil in ohio, نقد مینی سریال شیطان در اوهایو

اگر از پولاتین بپرسید، ذهن خلاقی که در پس قصـه اصلی وجود داشت که به طور ضعیفی از وقایع زندگی واقعی الهام گرفته بود، سریال عمداً برای جرقه زدن گفتگو رها شد و در مورد دوره دوم احتمالی، او گفت که “هر چیزی ممکن است.” در گفتگوی عمیق اخیر با TV Insider، نویسنده روند فکری خود را در پس آخر تکان دهنده توضیح داد.
او به این نشریه گفت: “ما اون را به نام یک مینی سریال نوشتیم. شروع، بین و آخر را نوشتیم. همه کارت هایمان را روی میز گذاشتیم.” “اما قصـه طبیعتاً در آخر چند سوال دارد. فرقه کجا رفت و با مای و سوزان چه اتفاقی می‌افتد؟ آیا او تلفن را برمی‌دارد و در ثانیه سپس با پیتر تماس می‌گیرد؟ فکر کردن جذاب است. جایی که ممکن است نزد برود، اما در حال آماده، فقط یک [سری] محدود است.”

زمانی از پولاتین در مورد آخر انفجاری بی‌صدا سریال پرسیده شد، پولاتین تصمیم خود را مبنی بر عدم دریافت واکنش سوزان به افشاگری پیرامون مای در فضای دوباره توضیح داد. “ما آنها را در اون ثانیه رها می کنیم، زیرا این ثانیه فراوان بزرگی است و راه های مختلفی وجود دارد. این همان چیزی است که در مورد اون به نام یک قطعه مکالمه مشغول کننده است. من دوست دارم قصـه هایی بنویسم که مردم بتوانند با آنها درگیر شوند و در مورد آنها صحبت کنند و گفت و گو کنند. و بنابراین این یک سوال خوب است و برای مخاطب مشغول کننده است که در مکالمه نیز با اون درگیر شود، همانند آبسردکن. او چه کار می‌کند؟ این به ما این امکان را می دهد که گفتگو با مردم را تحریک کنیم.”

سریال جدید «شیطان در اوهایو» از زندگی واقعی الهام می گیرد

نقد و بررسی مینی سریال devil in ohio
نقد و بررسی مینی سریال devil in ohio, نقد مینی سریال شیطان در اوهایو

نتفلیکس بار دیگر در حال بررسی مضامین ناراحت کننده و شور انگیز است، این بار از راه سریال محدود اصلی خود «شیطان در اوهایو». بر پایه رمان پرفروش داریا پولاتین، که به نام تهیه کننده اجرایی نیز کوشش می کند، در سریال آینده امیلی دشانل بازیگر «استخوان ها» به دنبال سمی جیگر بازیگر «پدر و مادر» و مادلین آرتور ستاره «به همه پسرانی که قبلا دوست داشتم» وجود دارند. .

“شیطان در اوهایو” روی روانپزشک پزشک سوزان ماتیس (دشانل) تمرکز دارد که به طور موقت به یک نوجوان پناه می دهد و شروع به تجربه اتفاقات غیرعادی و ناراحت کننده در خانه اش می کند. خط قصـه قطعاً به نظر می رسد که می تواند در زندگی واقعی مبتنی باشد، اما به طور کامل از یک قصـه واقعی منفرد استخراج نشده است.

«شیطان در اوهایو» درباره چیست؟

نقد و بررسی مینی سریال devil in ohio
نقد و بررسی مینی سریال devil in ohio, بررسی مینی سریال devil in ohio

سوزان ماتیس در بیمارستانی به نام روانپزشک کار می کند زمانی با می، یک نوجوان مرموز کم سن که به نظر می رسد هیچ سابقه یا ارتباطی با دنیای واقعی ندارد، دوست می شود. تنها چیزی که سوزان در مورد می می داند این است که او ضربه روحی را تجربه کرده است، بنابراین او به دختر اجازه می دهد تا در حالی که چشم به راه است تا به سرپرستی منتقل شود، در کنار خانواده اش بماند. سوزان تمام تلاشش را می کند تا مای را با زندگی عادی ادغام کند و او را با خانواده اش هماهنگ کند، اما به زودی اتفاقات عجیبی چهره می دهد که زندگی روزمره ماتیس ها را مختل می کند. سوزان در آراستگی تعجب متوجه می شود که مای از یک فرقه پرخطر فرار کرده است اما به طور کامل گروه را پشت سر نگذاشته است.

 “شیطان در اوهایو”

نقد و بررسی مینی سریال devil in ohio
نقد و بررسی مینی سریال devil in ohio, بررسی مینی سریال devil in ohio

شورانر و نویسنده «شیطان در اوهایو» پولاتین در مصاحبه اخیر با The Columbus Dispatch توضیح داد که تهیه کننده ریچل میلر اولین کسی بود که با قصـه واقعی الهام قسمت کتاب دوست شد. “زمانی تهیه کننده من ریچل میلر این قصـه واقعی را که در اوهایو اتفاق افتاد شنید، اون را به من گفت. می فهمیدم که باید اون را بگویم. تصمیم گرفتم با یک کتاب شروع کنم. قصـه را تخیلی ساختم تا خودم را خلاقانه رها کنم. پولاتین به این نشریه توضیح داد که فکر می‌کنم جذاب باشد که اون را برای مخاطبان YA (عظیم‌سالان کم سن) بگویم زیرا دختر در اواسط نوجوانی است.

پولاتین در طول مصاحبه‌اش با The Columbus Dispatch، آشکار نکرد که این کتاب بر پایه کدام اتفاق ویژه ساخته شده است، اما او در مورد فرآیند خلاقانه ساخت طرح توضیح داد. “استخوان های قصـه واقعی است و اتفاق افتاده است، و من می خواستم اون را به نام یک نقطه پرش در نظر بگیرم. این از وقایع واقعی الهام گرفته شده است، اما یک مستند نیست. این فقط یک نوع متفاوت از قصـه سرایی است. برای این، من حس کردم که بهترین راه حل این است که اون را با خلاقیت آزاد کنید و جزئیات را تخیلی کنید و بگذارید زندگی خودش را بگیرد.”

آیا مواردی در زندگی واقعی وجود دارد که مانند “شیطان در اوهایو” باشد؟

نقد و بررسی مینی سریال devil in ohio
نقد و بررسی مینی سریال devil in ohio, بررسی مینی سریال devil in ohio

در حالی که قصـه دقیقی که الهام‌قسمت «شیطان در اوهایو» بود هنوز تأیید نشده است، چند مورد قابل توجه وجود داشته است که در طول سال‌ها شامل جنایات و فرقه‌ها در منطقه اوهایو می‌شود، به مخصوص کشتن‌های کشتزار کرکلند. به شرح ایستگاه خبری WJW کلیولند، جفری لاندگرن، پیامبر خودخوانده، فرقه ای را بر پایه تفسیرهای خود از آموزه های قدیسان قیامت و قطعه های کتاب مقدس شروع کرد. در سال 1989، لاندگرن و سایر اعضای فرقه، خانواده ای پنج نفره به نام Averys را در خانه کشتزار لوندگرن که به مرکز عبادت تبدیل شده بود، با خشونت به کشتن رساندند. خانواده شوهر و پدر دنیس اوری، همسر و مادر شریل اوری و سه فرزندشان: ترینا، بکی و کارن بودند.

نتفلیکس بار دیگر در حال بررسی مضامین ناراحت کننده و شور انگیز است، این بار از راه سریال محدود اصلی خود «شیطان در اوهایو». بر پایه رمان پرفروش داریا پولاتین، که به نام تهیه کننده اجرایی نیز کوشش می کند، در سریال آینده امیلی دشانل بازیگر «استخوان ها» به دنبال سمی جیگر بازیگر «پدر و مادر» و مادلین آرتور ستاره «به همه پسرانی که قبلا دوست داشتم» وجود دارند. «شیطان در اوهایو» مطمئناً شما را روی لبه صندلی‌تان نگه می‌دارد.

زیادتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار نقد و بررسی مینی سریال devil in ohio سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود آگاه کنید. شما می‌توانید به نام نویسنده مهمان در سایت جونی عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با اون بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان گرامی می‌توانید به اینستاگرام جونی جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و کوتاه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.[ad_2]