نماینده مجلس: مرجع تصمیم‌گیری درباره طرح صیانت ، شورای عالی فضای غیر واقعی است

[ad_1]

جوکار، نماینده مجلس، ضمن تاکید بر در دستور کار مجلس نبودن طرح صیانت، اعلام کرد که مرجع تصمیم‌گیری درباره طرح صیانت در حال آماده شورای عالی فضای غیر واقعی است.

مصوبه اخیر شورای عالی فضای غیر واقعی و اصلاح ترکیب و اختیارات کمیسیون عالی تنظیم مقررات دلیل شد که طرح صیانت پس از چندین ماه بیصدا درباره اون دوباره بر سر زبان و هیاهو بیفتد. اگرچه هرگونه ارتباط با طرح صیانت از سو این شورا تکذیب شده است اما کارشناسان بر این عقیده هستند که این کمیسیون و ترکیب اون برای پیشرفت یواش طرح صیانت کوشش می‌کنند.

آرون گروپس

محمد کشوری، یکی از کارشناسان علمی اطلاعات، مدتی قبل ضمن تایید این خبر در صفحه توییتری خود گفت: «قسمتی از طرح صیانت که شامل اعضا و اختیارات کمیسیون عالی تنظیم مقررات بوده است و برای تصویب به شورای عالی فضای غیر واقعی ارجاع شده بود، توسط این شورا تصویب و برای اجرا نیز ابلاغ شده است».

زیادتر بخوانید: رونمایی از اینترنت کودکان همزمان با تصویب بخشی از طرح صیانت انجام شد

تصمیمات جدید مرجع تصمیم‌گیری درباره طرح صیانت

مدتی پس از این اخبار عظمت رشیدی کوچی، نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی، ضمن نشانه به وجود طراحان طرح صیانت در شورای عالی فضای غیر واقعی اعلام کرد: «هنگامی متوجه شدند در مجلس نمی‌توانند این طرح را به سرانجام برسانند، اون را به شورای عالی فضای غیر واقعی ارجاع دادند، اما به شکل سیستماتیک نمی‌توان برای اون تحت عنوان طرح صیانت تعریف قانونی را در نظر گرفت».

حال محمد صالح جوکار، نماینده مردم یزد در مجلس و رئیس کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی در گفتگویی در مورد آخرین شرایط طرح صیانت اعلام کرده:

این طرح دیگر در دستور کار مجلس نیست؛ بروید از شورای عالی فضای غیر واقعی سوال بپرسید. تصمیم اول و آخر در خصوص طرح صیانت را این شورا خواهد گرفت. این طرح، یک طرح تمام شده است؛ دنبال چه چیزی می‌گردید؟ به‌قول سرشناس، فلانی فوت کرد خاکش هم کردند شما دیگر به دنبال چه هستید؟

مرجع تصمیم‌گیری درباره طرح صیانت

از مهمترین انتقادات مردم و کارشناسان به مصوبه اخیر شورای عالی فضای غیر واقعی درباره اصلاح ترکیب و اختیارات کمیسیون عالی تنظیم مقررات باید به ترکیب این کمیسیون نشانه کرد. کمیسیونی است که در آخرین اصلاح طرح صیانت با عنوان «نظام تنظیم مقررات فضای غیر واقعی» به اون نشانه و با عنوان «تنظیم‌گر تنظیم‌گران» از اون یاد شده بود.

این کمیسیون که قسمت خصوصی در اون امکان داشتن حق نظر را ندارد؛ وظایف و وظیفه‌های مهمی همانند تصویب الزامات مدیریتی ترافیک داخلی و خارجی فضای غیر واقعی سرزمین را بر وظیفه دارد. همچنین در یکی از تبصره‌های اون نیز، موارد اعمال انسداد مربوط به خدمات دهندگان فضای غیر واقعی با بیش از سه میلیون کاربر، نزد از اقدام، نشانه شده است که باید به اطلاع مرکز مردمی فضای غیر واقعی سرزمین برسد.

جوکار در ادامه افزود: «در خصوص این طرح به شکل کامل توضیحاتی توسط مسئولان مربوطه ارائه شده و مردم می‌توانند با مراجعه به اخبار منتشر شده اطلاعات کاملی را کسب کنند». همچنین در خصوص انتقادات مردم به کاهش سرعت اینترنت گفت: «در مورد سرعت اینترنت نیز خودم هم معترض هستم و وزارت ارتباطات باید اقداماتی را در این حوزه به انجام برساند».

زیادتر بخوانید:

نظر شما درمورد تصمیمات مرجع تصمیم‌گیری درباره طرح صیانت چیست؟ دیدگاه خود را در قسمت کامنت‌ها با جونی به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

[ad_2]