نکات اساسی برای ساختن صمیمیت با خواهر شوهر

[ad_1]

در یک ارتباط تندرست و موثر، هر دو سو دارای راحتی بوده و زمینه رشد برای هر دو آماده می باشد. ضمنا به حق و حقوق هیچ یک از افراد تجاوز نشده و حق کسی تباه نمی شود. در این ارتباط شرایط زیر برقرار است:

 • حس شور و شادمانی در بین اون ها موج می زند.
 • این حس را دارند که به داشته های اون ها اضافه شده است.
 • در کنار هم حس و حال خوبی را تجربه می کنند.
 • با یکدیگر تعامل دارند.
 • از یکدیگر طلبکار نیستند یا حس بدهکاری به یکدیگر را ندارند.

راهکارهای کمک کننده در برقراری ارتباط نزدیک با خواهر شوهر

همانطور که پیشتر نشانه شد معمولا مادران در زیادتر موارد از دختر خود نظرخواهی دارند. از این رو می توان خواهر شوهر را مشاور مادر شوهر یاد نمود. از این رو وجود یک رابطه خوب بین عروس خانواده و خواهر شوهر در استحکام پیوند عاطفی بین عروس و خانواده شوهر تاثیر زیادی دارد.

در صورتی که رابطه دوستانه و نزدیک با خواهر شوهر داشته باشید، در برقراری ارتباط خوب با دیگر افراد خانواده شوهر برنده می شوید و برعکس. از جمله راهکارهای کمک کننده در ساختن صمیمیت با خواهر شوهر می توان به موارد زیر نشانه نمود:

۱. بین دخالت و حمایت خط فرضی بین دو کشور تعیین کنید.

باید نشانه کرد خط فرضی بین دو کشور بین دخالت و حمایت فراوان کم است. از این جهت برای عدم ساختن تنش در رابطه عروس و خواهر شوهری، نباید صحبت ها، پیشنهادات و رفتارهای حمایتی، به مفهوم دخالت برداشت شود. حمایت و نظارت جنبه مثبت داشته ولی دخالت جنبه منفی ارائه می دهد.

 

هیچ فردی دخالت دیگری در زندگی اش را نمی پسندد ولی مشکل هنگامی شروع می شود که سو مقابل تصمیم حمایت از شما را داشته و شما حمایت وی را دخالت تلقی می کنید. اکثر خانواده به تصمیم حمایت از زوج های کم سن موجب بروز سوء تفاهم و اختلافات در زندگی اون ها می شوند.

به طور مثال خواهر شوهر برای حمایت از بردارش به عروس منظور می دهد از فلان مرکز که قیمت های ارزانتری دارد، خرید کند اما عروس این داستان را دخالت برداشت کرده و با او درون گفت و گو می شود. در حالی که اگر عروس از جنبه دیگری به این قضیه دید کند متوجه می شود که منظور وی جنبه حمایتی داشته است. به این ردیف کوشش کنید زود موضع گیری نداشته باشید.

۲. احترام متقابل

عروس و خواهر شوهر باید احترام متقابل داشته باشند تا خط فرضی بین دو کشور صمیمیت اون ها از بین نرود. احترام گذاشتن به یکدیگر زیادتر از دوست داشتن و صمیمیت با ارزش و مهم بودن دارد. زیرا به جای این که عواطف را در رابطه نیرومند کنید، اول پایه احترام را در رابطه تاسیس کرده سپس در شکل توان و اجازه دادن شرایط با رعایت حد و حدود، به ارتقای دوستی و صمیمیت خود اقدام کنید.

شایان ذکر است تفکیک خط فرضی بین دو کشور بین صمیمیت، احترام و اقتدار در ارتباط بین عروس و خواهر شوهر فراوان با ارزش و مهم بودن دارد. از این رو به سلیقه، عقاید، طرز فکر یکدیگر احترام گذاشته سپس به فکر افزایش صمیمیت بین خود باشید.

۳. بین نظارت یا کنترل خط فرضی بین دو کشور قرار دهید.

خط فرضی بین دو کشور بین نظارت و کنترل نیز باریک است. در بسیاری موارد دیده شده که خانواده ها تصمیم نظارت بر کارهای زوجین را داشته ولی اون ها این داستان را اشتباه تلقی کرده که خانواده همسر تصمیم کنترلشان را دارند. به طور مثال زوج جوانی تصمیم مسافرت به شهری را دارند ولی خواهرشوهر که قبلا به اون شهر رفته و متوجه شده چندان جای جذابی برای مسافرت نیست. به برادر خود منظور تعویض مکان مسافرت را می دهد.

در این حالت اگر منظور خود را بیان نموده و دلایل اون را توضیح دهید و در نهایت تصمیم گیری را به اون ها بسپارید، شما نقش نظارتی داشته ولی اگر همه تلاشتان بر ای نباشد که با اون ها مخالفت نمایید تا نظر خود را به کرسی بنشانید، این احتمال هست که عروس نیت شما را کنترل تلقی کند. به این ردیف نظر و منظور شما نباید جنبه مخالفت یا اعمال سلیقه به نفع شما را داشته باشد.

۴. مهربان و دلسوز بودن

اگر خواهر شوهر همیشه از زندگی می نالد و با شما درد و قلب دارد، این کار را در آینده نیز انجام می دهد. ولی اگر شما بفهمید که مشکل چیست و چه چیزی دلیل بروز مشکل شده می توانید خوب تر ارتباط برقرار کنید. از این رو با مهربانی و دلسوزی او را همراهی کنید تا بتوانید بر این چالش برنده شوید.

۵. گاه باید بیصدا کرد.

البته این یک ریسک است که خواهر شوهر هر چه می خواهد بگوید و شما بیصدا کنید. ممکن است ناتوان به نظر برسید ولی گاهی زمان‌ واجب است بیصدا نمود. برای چی که در شکل مخالفت و گفت و گو جز این که به تنش اضافه می شود، راهی نزد نخواهید برد. به این ردیف در رفتار و بیان خود نگهداری داشته و خود را بابت هر حرفی درون چالش و گفت و گو نکنید.

چند نکته که رابطه عروس و خواهر شوهر را خوب تر می کند.

این نکات را برای خوب تر شدن روابط با خواهر شوهر به یاد بسپارید:

 • برای این که با خواهر شوهر خود رابطه خوبی داشته باشید باید در ابتدا بدون هیچ چشمداشتی به یکدیگر مهربانی کنید.
 • هیچ گاه از شوهر خود در وجود خواهر شوهر گلایه یا شکایت نداشته باشید.
 • در مهمانی یا جمع های خانوادگی به انتقاد و گله از یکدیگر نپردازید.
 • هیچ وقت رازهای شخصی و خصوصی خود را با یکدیگر مطرح نکنید.
 • کوشش کنید زیادتر مکالمات شما به مسائل مربوط به روز باشد نه این که بدگویی از اطرافیان.
 • در مهمانی یا جمع های خانوادگی کوشش کنید به تعریف و تمجید از خواهر شوهر بپردازید.

[ad_2]