نگهداری های سپس از ارتودنسی

[ad_1]

ارتودنسی یکی از بهترین روش های پزشکی برای اصلاح ساختار دندان ها و صحیح کردن هرگونه انحرافات در فک و دندان ها می باشد که امروزه فراوان مورد استفاده قرار می گیرد. ناخوش برای این که بتواند یک معالجه برنده ارتودنسی داشته باشد حتما باید نگهداری های سپس از ارتودنسی را بشناسد تا به خوبی اون ها را رعایت کند. درواقع می توان گفت که نتیجه قسمت بودن ارتودنسی تنها در صورتی امکان پذیر است که ناخوش تمامی نگهداری های سپس از ارتودنسی را رعایت کند. این گونه از نگهداری ها توسط بهترین متخصص ارتودنسی در شرق تهران به ناخوش گفته شده تا اون هارا رعایت کند. باماهمراه باشید.

مهم ترین نکاتی که ناخوش سپس از ارتودنسی باید رعایت کند

  • معمولا سپس از ارتودنسی ناخوش حس درد می کند. برای رفع این درد تنها استفاده از یک مسکن می تواند راحتی دهنده باشد. می توان گفت که این درد ها طبیعی هستند اما ناخوش باید سپس از چند روز که التهاب های دهان و دندان کاهش یافتن برای پیشگیری از ساختن زخم حتما بر روی قطعه های تیز مخصوصا قطعه های عقب دهان باید کمی موم آرام قرار دهید. البته این زخم ها در رابطه با  ارتودنسی های متحرک کم تر هستند.
  • در دورانی که بریس ها در دهان شما قرار دارند حتما باید سپس از هر وعده غذایی حتی بین وعده ها نیز باید از نخ دندان و مسواک های فراوان آرام استفاده کنید. زیرا گروه مواد غذایی در لابه پوسته بریس ها و دندان ها موجب تجمع باکتری ها و در نتیجه عفونت دندان و دهان می شود.
  • از خوردن غذا ها ی مقاوم همانند:ته دیگ، آبنبات ها، شکلات، میوه های سفت و هسته دار، تنقلات سفت همانند انواع آجیل ها، غذاهای شیرین و چسبناک اجتناب کنید.
  • از خوردن هر گونه نوشیدنی که حاوی رنگ دانه ها هستند. همانند آبمیوه های مهیا، آب هویج و غذاها و نوشیدنی های حاوی زعفرون در روز های اولیه که جدید آرنو دنسی را نصب کرده‌اید اجتناب کنید.
  • دستگاه ارتودنسی که متخصص ارتودنسی بر روی دندان های شما نصب می کند فراوان زیاد مقاوم و محکم است. به همین خاطر به هیچ وجه نیاز به دستکاری ندارد زیرا این کار تنها می تواند دلیل صدمه به بریس ها و شکستن سیم ها می شود. اگر یکی از سیم ها بشکند و یا جدا شود خوب تر است حتما به پزشک خود مراجعه کنید تا سیم را ترمیم کند. البته این مشکل در ارتودنسی نامرئی وجود ندارد.

 نگهداری و محافظت از دندان سپس از ارتودنسی

مواجهه با حساسیت دندان  سپس از بریس

ارتودنسی هیچ آسیبی به دندان ها و ساختار آنها درون نمی کند، اما وجود اون مخصوصا در پریود اول می تواند دندان های شما را حساس تر کند. رفع این مشکل را میتوان با نوشیدن آب سرد و خوردن بستنی انجام داد، زیرا سرما می تواند تا حدودی اعصاب را بی حس کند و حس درد و ناراحتی را کاهش دهد این روشی فراوان خوب برای حساس شدن دندان ها سپس از ارتودنسی دیمون می باشد.

Brushing during orthodontics

 استفاده از دستگاه محافظ دهان

اگر تصمیم ورزش ای رزمی و با بازی های فیزیکی پرخطر را دارید حتما باید از محافظ دهان استفاده کنید.

زیرا ممکن است که با برخورد هر گونه ضربه ای به دهان شما دندان های شما وابسته شکستگی و یا فرو ریختگی شوند.

نحوه مسواک زدن با دقت را یاد بگیرید

شستن دندان در شکل وجود بریس با حالت معمول متفاوت است و نیاز به نگهداری مخصوص دارد. در مورد بهترین روش مسواک زدن با دندانپزشک خود مشاوره کنید و دستورالعمل های او را به دقت دنبال کنید. با بریس ها، باید هر دندان را از بالا به پایین با دقت بشویید. مسواک را با زاویه 45 مقام حرکت دهید تا دندان های بالا و پایین به طور همزمان مسواک بزنید، سپس سطح افقی و دندان های داخلی را مسواک بزنید. ایمن شوید که تمام دندان ها را پاکیزه کنید و زیر قطعه های بریس را یاد بردن نکنید. این منطقه بیشتر یاد بردن شده و مورد بی توجهی قرار می گیرد. ممکن است پزشک از شما بخواهد که از یک مسواک مخصوص به نام تقاطع یا مسواک تماسی برای پاکیزه کردن بین قطعه‌های بریس‌ها استفاده کنید. اگر او اون را به شما توصیه کرد، از او بپرسید که چگونه از اون استفاده کنید.

مراجعه مرتب به متخصص ارتودنسی

 ناخوش سپس از ارتودنسی باید به شکل مرتب به پزشک متخصص خود مراجعه کند بسیاری از افراد تصور می کنند که این کار تنها برای چک کردن و کنترل کردن دستگاه های ارتودنسی است. خوب تر است بفهمید که این مراجعات مرتب زیادتر برای این است که پزشک شما را معاینه کند و در شکل ضرورت هر جلسه یک سری نکات را را روی دندان های شما پیاده کند تا وابسته برگشت ارتودنسی و مجبور به پرداخت هزینه ارتودنسی به شکل مجدد نشوید.

استفاده از نخ دندان

 پاکیزه کردن دندان با نخ دندان و با قرار دادن نوک اون در فضای قطعه بالایی دندان نزدیک لثه و سپس حرکت اون از پشت به جلو قابل استفاده است و این روش به پاکیزه کردن حفره دندان از لثه کمک می کند.

دستگاه ارتودنسی را به طور مداوم پاکیزه و استریل کنید

روزانه دهان را با محلول آب و نمک بشویید تا کثیفی های چسبیده روی بریس ها پاک شود. با دست به دندان ها دست نزنید تا ارتودنسی شکسته نشود. مسواک زدن دندان ها با محلول فلوراید. مشاوره پزشک از موم دندان استفاده کنید اما پس از مشاوره با پزشک. در شکل حس دندان درد با پزشک مشاوره کنید.

غذاهای تندرست بخورید

غذاهای آرام و راحت جویدنی بخورید. غذاها را به آهستگی بخورید، بنابراین خوب تر است قبل از قورت دادن، حداقل ده بار آنها را بجوید. از خوردن غذاهای شدید، شور یا ترد خودداری کنید. مقدار متوسط ​​قند بخورید. از جویدن آدامس خودداری کنید، زیرا به بریس می چسبد.

از دارو های عفونتی استفاده کنید

درصورتیکه که سپس از ارتودنسی با درد و التهاب لثه مواجه شدید. خوب تر است بفهمید که دهان شما وابسته عفونت شده است در صورتی که این عفونت معالجه نشود. می تواند منجر به ساختن مشکلاتی همانند پوسیدگی و خرابی ریشه دندان شود. که در این شکل برای معالجه باید عصب کشی دندان یا معالجه ریشه انجام دهید بنابراین خوب تر است که حتما با مشاوره پزشک از دارد های عفونتی و آنتی بیوتیک ها استفاده کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

[کل: 0 میانگین: 0]

[ad_2]