هدست هولولنز مایکروسافت سربازان آمریکایی را کلافه کرده؛ «این دستگاه‌ها ما را به کشتن می‌دهند!»

[ad_1]

به نظر می‌رسد که هدست هولولنز مایکروسافت در بین سربازان آمریکایی به سبب ساختن حالت تهوع برای سربازان در وقت استفاده از اون‌ها چندان محبوب نیست.

مایکروسافت اخیراً هدست‌های هولولنز خود را در اختیار ارتش آمریکا قرار داده است. در همین زمینه مایکروسافت برنده شده است که مجموعه‌ای از قراردادها به ارزش ده‌ها میلیارد دلار را با ارتش آمریکا امضا کرده تا عینک‌های واقعیت اضافه را در دسترس اون‌ها قرار دهند.

امضای این قراردادها موجی از انتقاد تعدادی از کارمندان این شرکت را به راه انداخته است زیرا این دسته از کارمندان مخالف کار بر روی جنگ‌افزارها هستند. هدست هولولنز مایکروسافت علاوه بر تامین اطلاعات زنده مورد نیاز سربازان به نام نمونه در زمینه مسیریابی، به نمایش مکان در حالت دید در شب و حرارتی نیز کمک زیادی می‌کند.

زیادتر بخوانید: قدرت پردازشی ریزتراشه‌های تسلا تا 10 سال آینده از مغز انسان پیشی می‌گیرد

هدست هولولنز مایکروسافت سربازان آمریکایی را کلافه کرده است

با اینکه چنین گجت‌هایی کاربردهای متنوعی را آماده می‌کنند و از توانایی کاهش خطر و هزینه تمرین‌های نظامی برخوردار هستند، اما آنطور که به نظر می‌رسد آنچنان نیز بدون مشکل نبوده و تعدادی از سربازان را وابسته حالت تهوع، سردرد و چشم درد کرده‌اند.

به شرح بلومبرگ و اینسایدر، در گزارشی که به تازگی از حالت محرمانه درآمده، مشخص است که سیستم فعلی IVAS مشکلاتی را برای برخی از سربازان به وجود آورده است. بنابراین میزان پذیرش این علمی هنوز در بین سربازان پایین است و اون‌ها اعتقاد دارند که این هدست‌های واقعیت اضافه نه تنها در ماموریت‌ها کمکی به اون‌ها نمی‌کنند بلکه دلیل ساختن مشکل نیز هستند.

هدست هولولنز مایکروسافت

یکی از سربازان که از هدست هولولنز استفاده کرده است، در این مورد گفت: «این دستگاه‌ها ما را به کشتن می‌دهند». او همچنین مدعی است که روشنایی ناشی از نمایشگر هدست‌ها دلیل آشکار شدن راحت موقعیت اون‌ها در تاریکی شب حتی از فواصل دور می‌شود.

ژنرال «کریستوفر اشنایدر» اما در این زمینه اعلام کرد: «IVAS در اکثر معیارها برنده عمل کرده است». با این حال، او هم به وجود برخی مشکلات در برخی حوزه‌ها اذعان کرد و اظهار داشت که باید اون‌ها را برطرف کرد. این نتایج از آزمایش‌های بخشی از برنامه Soldier Touch Point به دست آمده که به ارتش ایالات متحده کمک می‌کند بازخوردهای آنی دریافت کرده و به بهبود هدست‌های هولولنز مایکروسافت بپردازند.

یافته‌های این شرح لزوماً به معنای وجود ایرادات در طراحی IVAS نبوده است. اما به نظر می‌رسد که هنوز باید کارهای بیشتری بر روی اون شکل بگیرد تا این محصولات به دستگاهی مناسب و قابل اطمینان برای استفاده نظامی بدل شوند.

زیادتر بخوانید:

نظر شما درباره هدست هولولنز مایکروسافت و مشکلات اون در استفاده‌های نظامی چیست؟ نظرات خود را در قسمت کامنت‌ها با ما در بین گذاشته و اخبار تکنولوژی را با جونی دنبال کنید.

[ad_2]