هزینه استارلینک اوکراین را پنتاگون و اتحادیه اروپا می‌پردازند!

[ad_1]

انحادیه اروپا و پنتاگون، با اخطار ایلان ماسک برای عدم عرضه استارلینک در اوکراین، پرداخت هزینه استارلینک اوکراین را در اولویت قرار دادند.

ایلان ماسک، مدیر عامل اسپیس ایکس تهدید کرده بود، در شکل عدم دریافت کمک مالی، خدمات اینترنت ماهواره‌ای استارلینک را به اوکراین ارائه نخواهد کرد. به دنبال این تهدید، پنتاگون و اتحادیه اروپا در حال بررسی پرداخت هزینه‌های این خدمات هستند. طبق مصاحبه گابریلیوس لندسبرگیس، وزیر امور خارجه لیتوانی با خبرگزاری پولیتیکو و افشای این برنامه بیان کرد که این گفت و گوها مراحل اولیه خود را طی می‌کنند.

زیادتر بخوانید: کمک مالی برای عرضه اینترنت استارلینک در مناطق محروم ؛ خیریه ایلان ماسک!

هزینه استارلینک اوکراین

ایلان ماسک جراحت مالی ارائه استارلینک در اوکراین را اعلام کرد و گفت برای ادامه ارائه خدمات دراین سرزمین، پرداخت هزینه‌ها باید توسط پنتاگون شکل گیرد. نظر ایلان ماسک سپس از تاریخ کوتاهی تغییر کرد و گفت سرویس دهی رایگان در اوکراین ادامه‌ خواهد داشت. البته شرح‌ها حاکی از اون است که استارلینک رایگانی در اوکراین وجود ندارد.

هزینه استارلینک اوکراین

اخطار اولیه ایلان ماسک اما سبب شد تا وضعیت استارلینک در اوکراین از سوی کشورهای دیگر به موضوعی دلواپس کننده تبدیل شود، زیرا این سرزمین برای پیشبرد برنامه‌های نظامی خود به استارلینک نیاز دارد.

به گفته لندسبرگیس دسترسی به اینترنت در سرزمین جنگ زده، نباید توسط شخص قدرتمندی که در طی یک روز توانایی قطع سرویس‌دهی را دارد، اداره شود.

به اعتقاد وزیر امور خارجه لیتوانی، واجب است سرزمین‌های اتحادیه اروپا اقدام به خریداری سرویس استارلینک کنند. در شرح خبری از پولیتیکو، از سو مقامات رسمی آمریکا اعلام شده که پنتاگون، پرداخت هزینه به اسپیس ایکس را در نظر دارد. شاید هزینه‌های پرداختی به این شرکت به نام هزینه‌های مورد نیاز برای ارسال تجهیزات در نظر گرفته شود.

در هر شکل، دور از تصور است که دسترسی به استارلینک در اوکراین قطع شود. در نتیجه برای پیشگیری از جراحت مالی قدرتمندترین دولت دنیا، اتحادیه اروپا یا پنتاگون هزینه‌ها را پرداخت خواهد کرد.

زیادتر بخوانید:

نظر شما در مورد پرداخت هزینه استارلینک اوکراین توسط اتحادیه اروپا یا پنتاگون چیست؟ لطفا نظرات خود را در قطعه کامنت با جونی در بین بگذارید.

[ad_2]