همه ما باید سرهایمان را پایین بیندازیم

[ad_1]

قالیباف : همه ما باید سرهایمان را پایین بیندازیم

​ضعف ما در این قسمت نداشتن علم و سواد برنامه نویسی یا نداشتن اندوخته کافی برای اجرای اون نیست، بلکه اعتقاد قلبی و فکر واجب را برای اجرا نداریم، برای چی که خود را ملزم اخلاقی و تشکیلاتی برای اجرای قانون نمی کنیم و متاسفانه این مسئله به فرهنگ مدیریتی ما تبدیل شده است.

قالیباف: واجب نیست برنامه‌ریزی را از غربی‌ها یاد بگیریم

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: معتقدم واجب نیست برنامه ریزی را از غربی ها یاد بگیریم، بلکه کافی است به آنچه می دانیم متعهد باشیم و عمل کنیم.

جلسه شورای هماهنگی مجلس شورای اسلامی با وجود محمدباقر قالیباف رئیس مجلس، روسای کمیسیون های تخصصی مجلس و مهرداد بذرپارش، رئیس دیوان محاسبات سرزمین سحر امروز (دوشنبه ۲۵ مهرماه) در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

رئیس مجلس در این جلسه گفت: دید به مجموع ۶ برنامه توسعه پشت سر گذاشته، علامت می دهد در رشد اقتصاد کلان، وضع بدی داریم، برای چی که متوسط ۳۰ درصد برنامه ششم اجرایی شده است، این در حالی است که اگر کاری هم انجام نمی دادیم، این ۳۰ درصد خود به خود اتفاق می افتاد، چه بسا اگر در برخی مواقع دخالت هم نمی کردیم، اتفاقات بهتری هم چهره می داد.

وی ادامه داد: معتقدم ضعف ما در این قسمت نداشتن علم و سواد برنامه نویسی یا نداشتن اندوخته کافی برای اجرای اون نیست، بلکه اعتقاد قلبی و فکر واجب را برای اجرا نداریم، برای چی که خود را ملزم اخلاقی و تشکیلاتی برای اجرای قانون نمی کنیم و متاسفانه این مسئله به فرهنگ مدیریتی ما تبدیل شده است.

قالیباف با بیان اینکه برنامه هفتم توسعه و پس از اون لایحه بودجه را باید با اولویت پیگیری کرد، گفت: باید برنامه را براساس واقعیات و تحریم های موجود تدوین کنیم. در واقع معتقدم واجب نیست برنامه ریزی را از غربی ها یاد بگیریم، بلکه کافی است به آنچه می دانیم متعهد باشیم و عمل کنیم. همچنین دستگاه های نظارتی و کمیسیون ها باید تلاش کنند ابتدا احکام به حداقل برسند و در ادامه اگر حکمی را می گذاریم، مسئول اون را نیز مشخص کنیم تا تکلیف اجرای اون حکم و محل پیگیری و نظارت بر اون مشخص باشد.‌

رئیس مجلس شورای اسلامی در آخر تاکید کرد: اگر امروز از ما بپرسند خروجی ۲۰ سال قبل برنامه چشم انداز چه بوده است، همه ما باید سرهایمان را پایین بیندازیم، ضمن آنکه مردم از ما سوال می کنند که دولت و مجلس قرار است در برنامه هفتم چه کنار آسمان روشنی را به ما علامت دهند؟ و این یعنی امید به آینده و باید به این مطالبه پاسخ بدهیم.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

[ad_2]