همه چیز درباره تفاوت الماس و برلیان

[ad_1]

دنیای سنگ های قیمتی پر از رمز و راز و گفتنی های متعدد است. اطلاعاتی که دانستن هر کدام می تواند پاسخی مناسب به سوالات خریداران باشد. در این میان اگر به دنبال دانستن تفاوت الماس و برلیان هستید، این مطلب را از دست ندهید.

تفاوت الماس و برلیان در چیست؟

می توان گفت با عمومیت یافتن استفاده از طلا و جواهر و دیگر زیورآلات، گاه استفاده ناصحیح از این اصطلاحات در میان افراد شاغل در این زمینه مشاهده می شود. یکی از این اصطلاحات ناصحیح، استفاده از عبارت برلیان برای سنگ قیمتی الماس است. احتمالا زیادتر افراد تصور می کنند که الماس و برلیان با یکدیگر تفاوتی ندارند.

The difference between diamond and brilliant 2

اما باید نشانه کرد که الماس و برلیان دارای تفاوت هستند. ابتدا الماس از معدن استخراج می شود و سپس به کشورهایی همانند بلژیک ارسال شده تا در آنجا به شکل های مختلفی تراش بخورد. به طور کلی دنیای سنگ های قیمتی پر از رمز و رازها و گفتنی هایی متعدد می باشد که دانستن اطلاعات در این باره می تواند راه گشای رسیدن به پاسخی مناسب برای سوالات خریداران این بازار خواهد بود.

به طور مثال اگر برای شما این سوال نزد آمده که آیا برلیان اسم دیگر الماس است؟ یا برلیان اسم یک سنگ از خانواده الماس است؟ و ابدا برلیان و الماس تفاوتی دارند؟ با ادامه مطلب دنبال ما باشید تا پاسخ سوال خود را بیابید.

The difference between diamond and brilliant 12

جواهر برلیان

بیشتر افراد عقیده دارند که برلیان همان الماس بوده و تفاوت آنچنانی بین اون ها نیست و سهوا از روی عدم آگاهی عبارت برلیان را برای سنگ گران قیمت الماس به کار می برند و حتی معادل دیگری برای اسم جواهر الماس می دانند. حال اینکه بر خلاف تصور اشتباه این افراد الماس و برلیان تفاوت اساسی با یکدیگر دارند.

شایان ذکر است الماس ها بسته به نوع تراش خود اسم خاصی داشته که در این بین می توان به تراش برلیان، ماکیز، باگت و پرنس نشانه نمود. باید گفت برلیان ارزشمندترین جواهرات بوده و این کانی در گروه سنگ های کهنه و گران قیمت جای دارد. جذاب است بفهمید که ابدا در دنیا چیزی به اسم برلیان وجود ندارد. در واقعیت برلیان یک سنگ جواهر الماس تراش خورده می باشد.

The difference between diamond and brilliant 11

به عبارتی برلیان نوعی تراش بوده که برای سنگ الماس به کار می رود. این نوع تراش، فرزند تراشی گفته شده و به اسم تراش سوئیسی برای انواع سنگ های مختلف در قبل به کار می رفته است. در تراش برلیان امروزی تلاش شده که هرچه بیش از نزد، جلوه های بصری سنگ الماس به نمایش گذاشته شود و زوایا و نوع برش را طوری تنظیم می کنند که روشنایی درون شده به سنگ الماس با صفحات بیشتری از سنگ برخورد نموده و در پایان به چشم انعکاس یابد.

جهت دستیابی به این داستان، دانایان موسسات عظیم امریکا و بلژیک همیشه برای خوب تر نمودن نوع تراش الماس ها در تلاش هستند و سالانه استانداردهای جدیدی را برای این امر ارائه می دهند. در اصل تراش دهندگان الماس، چه افرادی که به راه سنتی اقدام به تراش الماس کرده و چه افرادی که با دستگاه های پیشرفته این کار را انجام می دهند باید از این استاندارد پیروی کنند.

The difference between diamond and brilliant 10

برش با بیشترین درخشش، برلیان می باشد که با شکل گرد و انعکاس بهینه روشنایی ورودی متمایز می گردد و در نتیجه نمایش رنگی درخشان به وجود می آورد. برلیان گاه برش تولکوفسکی هم نامیده می شود که به مارسل تولکوفسکی الماس تراش آنتورپ نشانه می دارد.

در سال ۱۹۱۹ وی یک روش ریاضی جهت برش الماس های گرد با ۵۸ وجه نوآوری نمود. از این رو شکل الماس گرد را همانطور که امروزه شناخته می شود، توسعه داد.

الماس اسم سنگ بوده و برلیان اسم تراش

هر چند اصطلاحات الماس و برلیان غالبا به جای هم برای نشانه به جواهرات الماس به کار برده می شود ولی ضروری است بین اون ها تفاوت قائل شد. به طور کلی برلیان اصطلاحی می باشد که به سرشناس ترین تراش الماس نشانه می کند. یک الماس خش به فرم خاصی تراشیده شده که تراش درخشان فقط یک نوع اون است.

The difference between diamond and brilliant 9

از این رو سپس از برش است که الماس درخشش و درخشندگی منحصر به فرد پیدا می کند. به این ردیف الماس یک سنگ خشن بوده و برلیان علامت دهنده تراش ساده گرد با ۵۸ وجه می باشد. به این ردیف تفاوت برلیان و الماس در همین تراش خوردگی است.

الماس یک کانی طبیعی و بدون تراش بوده که از معادن خاصی به مخصوص در قاره افریقا و سرزمین های کانادا و روسیه استخراج می شود. در صورتی که در هیچ یک از معادن کشف جواهر دنیا، کانی طبیعی به نام سنگ برلیان پیدا نمی شود. از این رو همانطور که پیشتر نشانه شد به کار بردن اصطلاح سنگ برلیان یک اشتباه رایج بوده که باید با آگاه سازی، تعریف صحیح اون جایگزین شود.

The difference between diamond and brilliant 8

به این ردیف تفاوت میان الماس و برلیان در برش اون ها نهفته است. الماس را می توان یک سنگی قیمتی خشن وصف نمود که به شکل طبیعی ناهموار و مات می باشد. از سوی دیگر برلیان به متداولترین تراش الماس نشانه داشته که به سادگی می توان اون را با شکل گرد شناسایی کرد.

The difference between diamond and brilliant 4

به هر روی تفاوت میان الماس و برلیان به روش پردازش ناپخته الماس بر می گردد. ارزش هر الماس با c4 تعیین می گردد. وزن الماس تعیین کننده تعداد قیراط می باشد. از این رو هر الماس با قیراط بالاتر، الماس بزرگتری است. در ضمن ارزش الماس های بی رنگ مطابق مقام بندی که از رنگ های کاملا بی رنگ شروع شده تا مایل به زرد تخمین می زنند.

بالاترین مقام به بی رنگ ترین و خالص ترین الماس وابسته است. الماس های رنگ طبیعی هم بر پایه شدت رنگ تقسیم می گردند. الماس های رنگ اصلی هم فراوان کم یاب بوده و برای اندوخته گذاری کاملا مناسب می باشند. شفافیت هم یک عامل مهم در ارزش گذاری الماس محسوب می شود.

The difference between diamond and brilliant 3

ناخالصی ها یا لکه های روی الماس با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نبوده و یک شغل ای از یک لوب ویژه برای ساختن اون استفاده می گیرد. برش هم تعیین کننده ترین عامل الماس است. به طور مثال راه برش مطابق نسبت، پرداخت و تقارن ارزیابی می گردد. شکل الماس نبوده بلکه قرارگیری وجه های اون است که بر ارزش اون تاثیر دارد.

ارزش برلیان هم به قیمت بین المللی الماس و نحوه قرار گیری برلیان در جواهر بستگی داشته. هزینه آهنگری و تنظیم الماس هم در این داستان نقش دارند. در نهایت مهم است که الماس را از فردی خریداری کنید که مستقیما از منبع خرید دارد. از این رو هزینه زیادی برای الماس نمی پردازید و با قیمتی که ارزش ذاتی سنگ را انعکاس می دهد، خرید می کنید.

The difference between diamond and brilliant 7

در آخر از همراهی شما با این مطلب فراوان سپاسگزاریم. همچنین منظور می شود در شکل علاقمندی برای اطلاع از نحوه تشکیل الماس و راه تشخیص الماس روی لینک ها کلیک کنید.

منبع : آرگا

برچسب :

[ad_2]