همه چیز درباره ماشین TF۲۱ + مزایا

[ad_1]

در این مطلب از صفحه اقتصاد به توضیحاتی درباره ماشین TF۲۱ و مزایای اون خواهیم پرداخت.
روز سه‌شنبه ۲۶ مهر ماه، گروه صنعتی ایران ماشین طی مراسمی از محصول جدید خود رونمایی کرد. این ماشین TF21 در تیپ‌های مختلف به بازار عرضه می‌شود و تمامی استانداردهای 85‌ گانه الزامی را پاس خواهد کرد.
امروز خودروی اقتصادی TF۲۱ به نام محصولی جدید بر پایه پلتفرم P۲۰۰ در مدل نزد تولید (پروتوتایپ) رونمایی شد.
بر پایه اعلام گروه صنعتی ایران ماشین، این محصول جدید، در سال‌های اخیر، با پژو 206 سهم قابل توجهی در بازار هاچ‌بک‌های اقتصادی داشته است با وجود اینکه پژو 206 محبوبیت بالایی بین مشتریان دارد، اما ایران ماشین به فکر ارائه محصولی مدرن و کراس لوک بر پایه پلتفرم P200 نیز بوده است.

طبق تصمیمات کمیته محصول ایران ماشین، ضرورت توسعه یک محصول کراس لوک برای تکمیل سبد محصولات پلتفرم P200 حس و مقرر شد مرکز تحقیقات بر روی پلتفرم P200، خودرویی با کد پروژه TF21 طراحی کند. در نتیجه مراحل مطالعه و مطالعه برای توسعه ماشین TF21 که بر خوردار از همه ویژگی‌ها و استاندارد‌های روز باشد، شروع و قرار بر این شد با عرضه محصول کراس لوک پروژه TF21 در کنار محصول هاچ بک پژو 207 با تنوعی از قوای محرکه و گیربکس؛ محدوده مناسبی از قسمت‌های مختلف قیمتی بازار ماشین‌های هاچ بک و کراس لوک مجهز به همه تجهیزات ایمنی و استاندارد تحت لباس قرار گیرد.

در زمستان سال 1400 با بازدید مدیرعامل گروه صنعتی ایران ماشین، مدل حجمی تولید شده از TF21 نهایی شد و از ابتدای سال 1401 نیز فرآیند توسعه و تکوین محصول این پروژه در ایران ماشین شروع شد. طبق تاکیدات مهدی خطیبی، فرآیند طراحی تا تولید فراوان این محصول در وقت 18 ماهه انجام خواهد شد.

مدل پروتوتایپ محصول پروژه TF21 امروز رونمایی شده و مشتریان در شهریور سال 1402 در صبر تولید فراوان این محصول جذاب خواهند بود.

قرار است در تاریخ عرضه این محصول، سه نسخه پایه (Base)، میانی (Medium) و لوکس بر پایه پلتفرم P200 به بازار عرضه شود. البته ایران ماشین به خوبی از محبوبیت ماشین‌های هاچ‌بک شبه کراس در بازار خودروی ایران و دنیا آگاه بوده و تصمیم دارد که مدل کراس لوک Cross Look ماشین TF21 که استایلی بین هاچ‌بک و کراس اوور دارد را طراحی و تولید کند که اتفاقا بین همه این نسخه ها، اولویت تولید با همین مدل کراس لوک است.

ایران ماشین در وقت اخیر توجه زیادی به استانداردسازی محصولات قبل و رعایت استاندارد‌های 85 گانه در محصولات جدید خود کرده است.

نتیجه این تلاش ها، عبور از همه استاندارد‌های جدید 85 گانه مقاوم‌گیرانه مردمی توسط خودروی TF21 بوده و همه نسخه‌های این ماشین با وجود تفاوت‌هایی که در تریم درون، سطح امکانات و حتی تفاوت‌های ظاهری دارند، قادر به پاس کردن استاندارد‌های مردمی 85 گانه صنعت ماشین ایران هستند.

Polish ۲۰۲۲۱۰۱۸ ۲۱۰۴۵۳۹۵۶

گفتنی است محصول پروژه TF21 برنده به پاس کردن استاندارد ایمنی حفاظت از عابر پیاده در برخورد هم شده که استاندارد روز اروپا محسوب می‌شود.

امکانات ایمنی و رفاهی خودروی TF21 در زمینه امکانات ایمنی، فراتر از صبر ظاهر شده و دارای تجهیزاتی اعم از سیستم کنترل مقاومت الکترونیکی ESC، پایش فشار باد تایر‌ها TPMS، راهنمای تعویض دنده (سیستم GSI)، سنسور روشنایی و سنسور باران است. بدین نظم TF21 به خوبی قادر به رقابت با رقبای مطرح وارداتی هم رده در بازار ایران است.

از جمله دیگر تجهیزات مدل لوکس خودروی TF21 می‌توان به رینگ آلومینیومی 15 اینچی، غربیلک فرمان با لباس چرمی به دنبال کلید‌های کنترلی روی فرمان، فرمان برقی، سیستم مالتی مدیا با نمایشگر تاچ هفت اینچی و سیستم ورود بدون کلید Keyless نشانه کرد.

مشخصات فنی ماشین TF21 به پیشرانه آشنای TU5 پلاس مجهز بوده که یک موتور چهار سیلندر 16 سوپاپ تنفس طبیعی با حجم دقیق 1587 سی سی است.

این پیشرانه قادر به تولید 110 اسب بخار قدرت در دور 6000 و بیشینه گشتاور 150 نیوتن متر بوده که این توان توسط گیربکس شش سرعته اتوماتیک با قابلیت تعویض دنده به شکل تیپ ترونیک و همچنین گیربکس دنده‌ای پنج سرعته به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود. البته ایران ماشین تصمیم تولید ماشین TF21 با گیربکس شش سرعته دنده‌ای را هم در آینده دارد.

بدین نظم پیشرانه TF21 یکی از محبوب‌ترین پیشرانه‌هایی بوده که روی ماشین‌های تولیدی نصب شده است.

مزایای ماشین TF21

از جمله مزایای پیشرانه TU5P می‌توان به مصرف سوخت کم، آلایندگی پایین، صدا و لرزش کم، دوام بالا، تعمیر آسان و فراوانی تعمیرکار و قطعه‌ ها نشانه کرد.

در پروژه TF21، طراحی استایل ظاهری ماشین بر وظیفه واحد طراحی صنعتی معاونت تحقیقات، طراحی و تکوین محصولات ایران ماشین بوده است. ضمن این‌که طراحی همه قطعه‌ ها تزیینی خارجی و داخلی نیز با استفاده از توان مرکز تحقیقات، ظرفیت تامین کنندگان سطح یک شرکت ساپکو و مشاوران خارجی در دست انجام است.

برای تولید بدنه، ساخت قطعه‌های بدنه و ساختن خط جدید بدنه سازی اقدام شده و قرار است از ظرفیت‌های موجود سالن‌های مونتاژ جهت تولید این ماشین استفاده شود. همچنین استفاده حداکثری از تجهیزات و امکانات موجود در فرایند صنعتی سازی به منظور دست‌یابی به حداقل هزینه کرد د ر دستور کار قرار گرفته است.

واجب به ذکر است در این پروژه برای نخستین بار رویکرد سیستم اساس برای انتخاب تامین کنندگان (Tiering) در دستور کار شرکت طراحی و مهندسی تامین قطعه‌ ها ایران ماشین (ساپکو) قرار گرفته است. این اقدام گامی عظیم در راستای دستیابی به اهداف قیمتی منطقی و سودآوری پایدار در عرضه محصول خواهد بود.

Polish ۲۰۲۲۱۰۱۸ ۲۱۰۵۲۶۵۵۶

اجرای ۲۷۹ برنامه ارتقای کیفیت در ایران ماشین

همچنین به تعریف از جوانپ، مهدی خطیبی مدیرعامل ایران ماشین در آیین رونمایی از خودروی TF21 اظهار داشت: ۹ بهمن سال قبل و با دید انتقادی به ایران ماشین آمدم زیرا مردم از کیفیت خودروها راضی نبودند و ۲۷۹ برنامه ارتقای کیفیت را در دستور قرار دادیم.

وی ادامه داد: از ۳۱ اردیبهشت سالجاری، ایران ماشین برای همیشه از تولید خودروهای ناقص خداحافظی کرد.

خطیبی گفت: سری اول TF21 با موتور TU5 پلاس که نسخه بهینه‌سازی‌شده و ارتقایافته TU5 است تولید می‌شود.

خودروی TF21 در زمینه امکانات ایمنی، فراتر از صبر ظاهر شده و دارای تجهیزاتی اعم از سیستم کنترل مقاومت الکترونیکی ESC، پایش فشار باد تایر‌ها TPMS، راهنمای تعویض دنده (سیستم GSI)، سنسور روشنایی و سنسور باران است. بدین نظم TF21 به خوبی قادر به رقابت با رقبای مطرح وارداتی هم رده در بازار ایران است.

از جمله دیگر تجهیزات مدل لوکس خودروی TF21 می‌توان به رینگ آلومینیومی 15 اینچی، غربیلک فرمان با لباس چرمی به دنبال کلید‌های کنترلی روی فرمان، فرمان برقی، سیستم مالتی مدیا با نمایشگر تاچ هفت اینچی و سیستم ورود بدون کلید Keyless نشانه کرد.

 

[ad_2]