هکرها امسال بیش از ۳ میلیارد دلار رمزارز به سرقت برده‌اند

[ad_1]

زنگ خطر برای بازار کریپتو؛ هکرها امسال بیش از ۳ میلیارد دلار رمزارز به سرقت برده‌اند
به شرح وقت سحر به تعریف از زومیت،  آمار علامت می‌دهد صرفاً در دو هفته‌ی اخیر ۷۱۸ میلیون دلار رمزارز به سرقت رفته است. اگر این روند ادامه یابد، ۲۰۲۲ از لحاظ رمزارزهای به‌سرقت‌رفته رکوردشکنی می‌کند.

ارزش رمزارزها در یک سال اخیر به‌شکل قابل توجهی کاهش یافته است، اما هکرها همچنان شادی زیادی به سرقت رمزارز دارند و اون‌طور که بلومبرگ به تعریف از مؤسسه‌ی Chainalysis می‌نویسد، افراد سودجو توانسته‌اند ازطریق سرقت این ثروت‌های دیجیتالی پول زیادی به جیب بزنند.

آمار علامت می‌دهد صرفاً در ماه جاری میلادی (که دو هفته از اون قبل) حداقل ۷۱۸ میلیون دلار رمزارز به سرقت رفته است تا آمار ناخالص در سال ۲۰۲۲ خط فرضی بین دو کشور سه میلیارد دلار را رد کند. اگر وضعیت به همین شکل ادامه یابد، ۲۰۲۲ از لحاظ مقدار رمزارز سرقت‌شده توسط هکرها رکوردشکنی خواهد کرد. رکورد فعلی دراختیار سال ۲۰۲۱ است. اون‌طور که کارشناسان می‌گویند، سه میلیارد دلارِ موردبحث ازطریق ۱۲۵ هک سرقت شده است.

همان‌طورکه می‌بینید هکرها توانسته‌اند در سال ۲۰۲۲ با تعداد کمتری حمله‌ی هکری، پول بیشتری نسبت‌به سال ۲۰۲۱ به جیب بزنند

به‌نظر می‌رسد زیادتر اهداف از نوع پروتکل‌های دی‌فای (DeFi یا امور مالی غیرمتمرکز) هستند. این پروتکل‌ها الگوریتم‌های مبتنی‌بر آرام‌افزار را در سیستم پیاده‌سازی می‌کنند تا اندوخته‌گذاران کریپتو بتوانند ازطریق لجرهای دیجیتالی و بدون اتکا بر یک واسط مرکزی، رمزارز را معامله کنند، گرفتن بدهند یا گرفتن بگیرند.

کارشناسان امنیتی می‌گویند هکرها در سوءاستفاده از ضعف‌های موجود در سیستم امنیتی، کد و ساختار بازارگاه‌های مبتنی‌بر امور مالی غیرمتمرکز استاد شده‌اند. اکثر ارائه‌دهندگان خدمات مالی به سیستم‌های دی‌فای وابسته‌اند و همین داستان دلیل می‌شود که وظیفه پیدا کردن راهکار برای پیشگیری از هک، برعهده‌ی خودشان باشد.

مؤسسه‌ی Chainalysis می‌گوید در هیچ‌یک از ماه‌های سال ۲۰۲۲ به اندازه‌ی ماه اکتبر رمزارز به سرقت نرفته است. این مؤسسه ادعا می‌کند بریج‌های بین بلاک چین‌ها به‌شدت صدمه‌پذیرند و بسیاری از هکرها ازطریق اون‌ها اقدام به سرقت رمزارز می‌کنند.

عظیم ترین هک های رمزارز در سال ۲۰۲۲ از دید بلومبرگ

2022 biggest crypto hack bloomberg

بلومبرگ می‌گوید در ۱۰ هک عظیم امسال بیش از ۱٫۷ میلیارد دلار رمزارز به سرقت رفته است

در روزهای اخیر صنعت کریپتو از دو حادثه به‌شدت متأثر شده است. در اتفاقی اول، یک هکر ازطریق دست‌کاری قیمت توکن سرویس دی‌فای Mango توانست ۱۰۰ میلیون دلار به سرقت ببرد. همچنین هفته‌ی قبل دو میلیون بایننس‌کوین (معادل تقریباً ۵۷۰ میلیون دلار) توسط یک هکر به سرقت رفت. حدودا ۱۰۰ میلیون دلار از این مبلغ بازگردانده نشد، اما صرافی بایننس ادامه‌ی پول را فریز کرد.

پلتفرم‌های مبتنی‌بر دی‌فای به هدفی جذاب برای گروه‌های هکری دولتی تبدیل شده‌اند. Chainalysis می‌گوید در آغاز سال جاری میلادی هکرهای وابسته‌به دولت کره‌ی شمالی برنده شده‌اند بالغ‌بر یک میلیارد دلار رمزارز از پروتکل‌های دی‌فای به سرقت ببرند.

[ad_2]