واتساپ در جدید‌ترین بروزرسانی خود چه قابلیت‌هایی را ساختن کرده‌است؟

[ad_1]

جدیدترین نسخه بتای واتساپ چگونگی ویرایش پیام در این لطیف افزار پیام‌رسان را نمایش می‌دهد. این قابلیت در WhatsApp تفاوت‌های اندکی با تلگرام و دیگر برنامه‌های مشابه دارد.

به شرح وقت سحر به تعریف از گجت نیوز، مدتی نزد واتساپ به طور رسمی تایید کرد که قرار است یکی از عظیم‌ترین تغییرات تاریخ خود را در لطیف افزار پیام رسان خود ساختن کند. بر این پایه سرانجام کاربران این لطیف افزار می‌توانستند پیام های ارسال شده خود را ویرایش نموده و اون‌ها را اصلاح کرده یا اطلاعات جدیدی به اون اضافه کنند.

الآن اطلاعات جدیدی از این قابلیت در دسترس است و جدیدترین نسخه از واتساپ بتا نزد‌نمایشی از عملکرد اون را ارائه کرده است.

چگونگی عملکرد قابلیت ویرایش پیام ها در واتساپ

به شرح پایگاه WaBetaInfo، نسخه ۲.۲۲.۲۲.۱۴ واتساپ قرار است مقدمات تعبیه قابلیت ویرایش پیام در این لطیف افزار را آماده کند. همان گونه که در عکس زیر مشاهده می‌شود، همانند تلگرام، در واتساپ هم پس از ویرایش یک پیام، علامت‌ای در قطعه پایین پیام مشاهده می‌شود که از تغییرات اون خبر می‌دهد. به این نظم سو مقابل متوجه خواهد شد که پیام مربوطه دستخوش تغییر شده است.

WA EDITED MESSAGE LABEL MESSAGE BUBBLE ANDROID scaled 1

از سوی دیگر، کاربران واتساپ برای ویرایش هر پیام خود تنها ۱۵ دقیقه زمان دارند و انجام این کار پس از گذشت این ۱۵ دقیقه امکان‌پذیر نخواهد بود.

البته در صورتی که گوشی شخص دریافت‌کننده در وقت رسیدن پیام اولیه خاموش بوده و ساعاتی سپس روشن شود، واتساپ نمی‌تواند ویرایش موفقیت‌آمیز پیام را ضمانت کند. بنابراین فرد دریافت‌کننده ممکن است نسخه ویرایش‌نشده پیام را مشاهده کند. این اتفاق نزد از این هم زمانی که فردی تصمیم حذف پیامی برای همه را داشت نیز چهره می‌داد.

واتساپ هنوز به طور دقیق اعلام نکرده که چه زمانی قابلیت حذف پیام ها را به نسخه نهایی لطیف افزار اضافه خواهد کرد. با این حال با نصب آخرین نسخه از این پیام رسان و آپدیت کردن دائمی اون می‌توانید در شمار اولین افرادی باشید که پیام‌های ارسالی خود را ویرایش می‌کنید!

[ad_2]