واکنش الناز رکابی به وجود بدون حجابش در مسابقات سنگ نوردی کره جنوبی

[ad_1]

بدنبال آماده شدن بدون حجاب الناز رکابی مردمی پوش تیم سنگ نوردی زنان سرزمین در فینال مسابقات قهرمانی آسیا در کره جنوبی، شایعاتی در مورد ضبط پاسپورت و عدم تماس او با دوستان و خانواده اش توسط رسانه های خارجی مطرح شده بود. الناز رکابی که از سو ایران در مسابقات سنگ‌نوردی آسیایی شرکت کرده بود به دور نهایی راه یافت و چهارم شد اما وجود بدون حجاب وی در فینال مسابقات جنجال ساز شد. وجود بی حجاب و غیرمنتظره الناز رکابی که اتفاقی غافلگیر کننده بود الآن با واکنش خود این مردمی پوش سنگ نوردی دنبال شده که در یک استوری اینستاگرامی اون را به اشتباه و حرکتی غیرعمدی نسبت داده است.

واکنش الناز رکابی به حضور بدون حجابش در مسابقات سنگ نوردی کره جنوبی

الناز رکابی در اینستاگرام خود نوشته است:

با درود خدمت تمام هموطنان گرامی و بزرگوار ایران

اینجانب الناز رکابی، با سابقه بیست سال عضویت در تیم مردمی سنگنوردی ضمن عذرخواهی بابت نگرانی هایی که ساختن کردم، باید اعلام کنم طبق حساسیتهای موجود در جریان فینال مسابقات قهرمانی آسیا که در کره جنوبی برگزار شد به سبب زمانبندی نامناسب و فراخوانی غیرقابل نزد بینیِ بنده برای صعود دیواره، سهوا لباس بنده وابسته مشکل شد. در حال آماده طبق زمانبندی از قبل تعیین شده به دنبال تیم، در حال بازگشت به ایران هستم.

واکنش الناز رکابی به حضور بدون حجابش در مسابقات سنگ نوردی کره جنوبی

سفارت ایران در کره جنوبی نیز در واکنش به اخبار رسانه های فارسی زبان خارج از سرزمین مبنی بر اینکه پاسپورت و گوشی الناز رکابی پس از کشف حجابش گرفته شده و برادرش بازداشت شده است بیانیه ای به شرح زیر منتشر کرده است:

خانم الناز رکابی پس از آخر مسابقات سنگ نوردی قهرمانی آسیا در سئول، صبح زود روز سه‌شنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۱ به دنبال سایر اعضای تیم از سئول به مقصد ایران حرکت کرد. سفارت جمهوری اسلامی ایران در کره جنوبی تمامی اخبار جعلی، کذب و اطلاعات نادرست در خصوص خانم الناز رکابی را قویا تکذیب می کند.

الناز رکابی سنگ‌نورد مطرح زنجانی و شناخته‌شده کشورمان است که قهرمان سرزمین و مدال طلای ماده بولدرینگ کاپ آسیا در سال ۲۰۱۷ (آبان ۹۶) را در کارنامه خود دارد.

خبرگزاری تسنیم در مطلبی در مورد جنجال وجود بدون حجاب الناز رکابی در فینال سنگ نوردی قهرمانی آسیا در کره جنوبی نوشت:

وجود این ورزشکار و عضو تیم مردمی سنگ‌نوردی ایران در مسابقات چند روز نزد سنگ‌نوردی قهرمانی آسیا ماده کامباین زنان در کره جنوبی و کسب رتبه چهارمی این رقابت‌ها، با حواشی‌ای دنبال شد به‌طوری که رسانه‌های معاند تا حد توان همانند همیشه روی این داستان موج‌سواری کردند.

داستان از این قرار بود که هنگامی خانم رکابی با هدبند در این رقابت‌ها وجود پیدا کرد، رسانه‌های معاند، حرکت این بانوی ورزشکار ایرانی را کشف حجاب و پیوستن او به جمع معترضان اغتشاشات اخیر نامیدند، در حالی که گفت‌وگوی خبرنگار تسنیم با برادر رکابی داستان دیگری را علامت می‌دهد.

رکابی که طبق گفته اهالی ورزش استان جزو بی‌کنار‌ترین ورزشکاران زنجانی سرزمین است در این رقابت‌ها وجود یافت و این در حالی است که خانواده رکابی در زنجان جزو خانواده‌های مؤمن و شناخته‌شده هستند و لباس اسلامی رکابی در رقابت‌های ورزشی و غیرورزشی این داستان را علامت می‌دهد.

در پی این داستان خبرنگار تسنیم مصاحبه کوتاهی را با “داود رکابی” برادر عظیم الناز رکابی انجام داد و او با نشانه به حواشی چند روز نزد اظهار داشت: خواهرم حجاب داشت و هدبند روی سرش بود و متأسفانه برخی‌ها روی این داستان موج‌سواری می‌کنند.

داود رکابی با بیان اینکه “خواهرم الناز فرزند ایران است و قطعاً تا آخر با پیراهن تیم مردمی ایران در رقابت‌‌ها آماده خواهد شد”، مطرح کرد: الناز وابسته به این خاک است و برای این سرزمین بازی خواهد کرد.

برادر الناز رکابی با رد برخی ادعاها درباره پناهندگی خواهرش، گفت: خواهرم الناز به ایران برمی‌گردد چون فرزند ایران است و الناز فراوان خاک ایران را دوست دارد، قطعاً پس از بازگشت نشست خبری برگزار خواهیم کرد و خواهرم حواشی را توضیح خواهد داد.

از سوی دیگر جواد تاجر مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان هم در گفت‌وگو با تسنیم اظهار کرد: الناز رکابی جزو ورزشکاران خوب و بی‌کنار کشورمان است و همیشه سرزمین، خاک و وطن خود را دوست داشته است.

وی با بیان اینکه الناز رکابی به ایران بر خواهد گشت، عنوان کرد: الناز وابسته به ایران است و تا آخر ورزش زبر دست خود برای ایران بازی خواهد کرد.

[ad_2]