واکنش روسیه به تحریم‌ احتمالی اروپا علیه ایران

[ad_1]

واکنش روسیه به تحریم‌ احتمالی اروپا علیه ایران

سخنگوی وزارت خارجه روسیه در واکنش به تهدیدهای اتحادیه اروپا برای اعمال تحریم علیه تهران به دلیل جنگ اوکراین، گفت آنها برای منحرف کردن توجهات از خرابکاری در نورد استریم، جستجو ایران رفتند

واکنش روسیه به تحریم‌ احتمالی اروپا علیه ایران واکنش علامت داد

اظهارات تهدیدآمیز «جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره اعمال تحریم علیه ایران به دلیل صادرات ادعایی پهپاد به روسیه، با واکنش مسکو دنبال شد.

«ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه شامگاه دوشنبه در واکنش به این اظهارات بورل، تحلیل کرد که او این ادعاها را برای منحرف کردن توجهات از خرابکاری در خط لوله انتقال گاز «نورد استریم» مطرح کرده است.

به نوشته وبگاه «ریانووستی»، زاخارووا در کانال تلگرامی خود نوشت: «آیا بورل به انفجارهای نورد استریم نگهداری کرده است؟ ظاهراً پس از اظهارات واشنگتن در مورد علاقه آمریکا به توقف عرضه گاز از راه این خط‌ ها لوله به اروپا، تمایل شدید اتحادیه اروپا به انجام تحقیقات در این زمینه کاملاً از بین رفته است. آنها تصمیم گرفتند [برای انحراف توجهات] به طور ناگهانی جستجو ایران بروند».

بورل روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران نزد از ورود به نشست شورای وزرای خارجه کشورهای اتحادیه اروپا مدعی شد که تعدادی از کشورهای اروپایی در نشست امروز خواهان اعمال تحریم‌هایی علیه ایران به‌دلیل صادرات پهپادهای نظامی به روسیه هستند.

ادعای اروپایی‌ها درباره ارسال پهپادهای انتحاری توسط ایران به روسیه در حالی است که امروز «ناصر کنعانی» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه تهران دفعات اعلام کرده یک سو جنگ بین روسیه و اوکراین نیست، تاکید کرد: «ایران هیچ سلاحی را برای هیچکدام از طرفین جنگ صادر نکرده است».

نزد از این، منابع رسانه‌ای صبح زود دوشنبه از وقوع چند انفجار در نتیجه حملات پهپادی شدید روسیه به کی‌یف پایتخت و دیگر نقاط اوکراین خبر دادند.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: farsnews.com

[ad_2]