واکنش سیاستمداران به هک صداوسیما ؛ جنگ الکترونیک بود!

[ad_1]

قطع چند ثانیه‌ای قسمت خبری ساعت 21 شبکه یک سیما و پخش تصاویری از گروه هکری با برخی شعارها دلیل واکنش سیاستمداران به هک صداوسیما شده است.

پخش تصاویری از شعارهای یک گروه هکری از قسمت خبری شبکه یک سیما دلیل تعجب و واکنش افرادی که در پای گیرنده‌های تلویزیونی خود به تماشای این برنامه نشسته بودند، شده است. عده‌ای بر این عقیده هستند که اگر مسئولان صداوسیما در داستان هک تلویزیون در تاریخ هفتم بهمن سال قبل و پخش شعارهای گروهک منافقین کارها جدی را به عمل می‌آوردند و قسمتی از بودجه کلان خود را به نیرومند ایمنی این نهاد مهم اختصاص می‌دادند، شاید دیگر شاهد این اتفاق و پخش تصاویر هنجارشکنانه یک گروه هکری نبودیم.

آرون گروپس

زیادتر بخوانید: جراحت فیلترینگ اینترنت همه بازارها را تحت شعاع قرار داده؛ بورس، بانک و بیمه هم متضرر شده‌اند!

واکنش سیاستمداران به هک صداوسیما ؛ این چیز تازه در کل دنیا اتفاق می‌افتد

حجت الاسلام والمسلمین مجید انصاری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در واکنش به هک صدا و سیما اعلام کرد: «باید بپذیریم که کارهای رسانه‌ای امروز بر بستر تکنولوژی شکل می‌گیرد و وقوع اتفاقاتی مشابه آنچه که در شب قبل در تلویزیون چهره داد به نوعی اجنتاب ناپذیر است».

او در ادامه ضمن تاکید بر لزوم افزایش ایمنی در تمامی نهادهای حاکمیتی گفت:

«باید تمامی مسؤولان مواظب باشند تا لحاظ مقاوم افزاری و لطیف افزاری کمترین میزان صدمه به داده‌های اطلاعاتی سرزمین را داشته باشیم. البته وقوع این اتفاقات تنها مختص به رسانه مردمی نیست و حتی در کشورهای پیشرفته و برای شبکه‌های معروفی همچون «بی بی سی» نیز اتفاقات مشابهی چهره داده است».

او در ادامه در مورد کارها مسئولان صداوسیما در این موارد تصریح کرد: «مسؤولان صداوسیما باید حداکثر دقت و نگهداری را داشته باشند تا چنین اتفاقاتی در آینده چهره ندهد. قطعا بالا بردن ایمنی تجهیزات مرتبط با کار رسانه‌ای و همچنین لطیف‌افزارهای تخصصی این حوزه از جمله اقداماتی است که باید از سوی مسؤولان صدا و سیما به شکل جدی پیگیری شود».

انصاری در ادامه در مورد احتمال رخنه جریان نفوذ به مراکزی همچون صداوسیما شرح داد: «قطعا یکی از روش‌های دشمن نفوذ به مراکز مهم و حساس کشوری است. همیشه دشمنان در تلاشند تا با ابزار و عوامل نفوذی خود به سرزمین ما صدمه درون کنند. صدا و سیما نیز باید در مقابل نگهداری کند تا عوامل نفوذی دشمن در اون رخنه نکنند».

در این مورد همچنین دو نماینده مجلس یازدهم واکنش و تحلیل خود را از نحوه هک شبکه یک صداوسیما ابراز داشتند. حسن نوروزی نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس و نماینده رباط بخشنده و بهارستان در این باره مدعی شد:

«هک صدا و سیما واقعیت دارد این جنگ الکترونیک دشمن است و باید حواسمان را جمع کنیم. اطلاع دارم که دلیل وقوع این اتفاق چیز تازه نفوذ در صداوسیما بوده و تلویزیون هک نشده است».

واکنش سیاستمداران به هک صداوسیما

او در ادامه در مورد وقوع این چیز تازه به شکل جهانی افزود: «کما اینکه فراوان‌ها هستند که سایت‌های نظامی اسرائیل و جاهای دیگر را هک می‌کنند». این نماینده اصولگرای مجلس برای توصیه به مسؤولان در نهادهای حاکمیتی و حساس سرزمین گفت:

«هک صداوسیما واقعیت دارد ما باید از این پس حواسمان جمع‌تر باشد و خودمان را در این زمینه زیادتر نیرومند کنیم و فراوان دقت کنیم که در کمند این‌ها واقع نشویم. طبیعتاً ما هم ممکن است در محک چنین چیزی واقع بشویم».

از سو دیگر نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی، حسین جلالی ضمن رد هرگونه احتمال هک اخبار سراسری شبکه سیما گفت: «اطلاع دارم که چیز تازه نفوذ در صدا و سیما چهره داده و تلویزیون هک نشده است.» او در ادامه افزود:

«صدا و سیما هک نشده بود و این اتفاق کار هکرها نبود. اتفاق اخیر در صدا و سیما نتیجه چیز تازه نفوذ بوده و از درون سرزمین هم است».

او در آخر سخنان خود اعلام کرد: «به زودی فرد شناخته و اعلام می‌شود. البته تخصص من در صداوسیما نیست و نماینده مجلس در سازمان صداوسیما هم نیستم ولی اطلاعی که دارم می‌دانم که این اتفاق نتیجه چیز تازه نفوذ است».

بنابراین با واکنش سیاستمداران به هک صداوسیما باید قائل بر این نظر بود که این اتفاق یک چیز تازه عادی در دنیا بود و حتی طبق نظر برخی از سیاستمداران، دلیل وقوع این ایده چیز تازه غیرعادی و کم سابقه، نفوذ در این نهاد حاکمیتی است.

زیادتر بخوانید:

نظر شما درباره واکنش سیاستمداران به هک صداوسیما چیست؟ نظرات خود را در قسمت کامنت‌ها با ما در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با جونی دنبال کنید.

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *