واکنش سیدحسن نصرالله به ناآرامی‌ ها در ایران

[ad_1]

واکنش سیدحسن نصرالله به ناآرامی‌ ها در ایران

سید حسن نصرالله با نشانه به ناآرامی‌های اخیر ایران گفت: دولت آمریکا به این نتیجه رسیده که ایران توانا و مقتدر است و به همین دلیل علیه این سرزمین جنگی شروع نکرد و به درون ایران متوسل شد

سیدحسن نصرالله به ناآرامی‌ ها در ایران واکنش علامت داد

دبیرکل حزب‌خدا لبنان عصر دیروز شنبه در مراسم بزرگداشت علامه سید محمد علی امین عالم فقید شیعیان لبنان در شهرک «شقرا»، به شکل ویدئو کنفرانس سخنرانی کرد و گفت: این عالم فقید پروردگار سبحان را از دوره کودکی‌ خود شناخت و ایمانش به پروردگار در مواضع و زندگی‌اش تجلی یافت.

وی خاطر علامت کرد، باید سرگذشت علمای مختلف دنیا مخصوصا علمای لبنان را از عمق تاریخ به خارج کشید؛ همانطوری که منابع نفت و گاز لبنان از عمق دریا به خارج کشیده می‌شود.

وی تصریح کرد: علامه سید امین از ابتدای ورود امام موسی صدر به لبنان با او دنبال و هماهنگ بود و از روی بصیرت و حکمت خود در کنار امام موسی صدر قرار گرفت، این در حالی است که برخی می‌گفتند عالم دینی باید صرفا به داستان دین بپردازد!

وی با بیان این که در حال آماده تنها گزینه نزد روی فلسطینیان مقاومت است، افزود: ملت فلسطین امروز از مذاکرات و پیمان اوسلو مأیوس شده‌اند و شاهد گسترش مقاومت در کرانه باختری و نوار غزه و دیگر مناطق فلسطین هستیم.

سید نصرالله در ادامه به مذاکرات غیر مستقیم لبنان و رژیم صهیونیستی درباره ترسیم مرزهای دریایی نشانه کرد و گفت: با ارزش و مهم بودن آنچه امروز چهره داده است، وجود متن مکتوب میانجی آمریکایی در مذاکرات تعیین مرزهای دریایی است که به دست روسای دستگاه سه گانه سرزمین رسید.

دبیرکل حزب خدا تأکید کرد: ما در برابر یک هفته سرنوشت ساز در مورد ترسیم مرزهای دریایی بین لبنان و فلسطین اشغالی قرار داریم و اگر در پرونده ترسیم مرزها به نتایج مناسبی دست پیدا کنیم، به دلیل وحدت، همکاری و همبستگی مردمی مردم لبنان خواهد بود.

دبیرکل حزب خدا ادامه داد: آخرین جلسه انتخابات ریاست جمهوری علامت داد که هیچ حزبی اکثریت پارلمان را ندارد.

وی در قسمت دیگری از سخنانش به تحرکات داعش نشانه کرد و گفت: داعش اگرچه دولتش از بین رفت، اما کارش به نام یک گروه تروریستی تکفیری، تمام نشده است.

سید حسن نصرالله در ادامه با نشانه به ناآرامی‌های اخیر ایران گفت: دولت آمریکا به این نتیجه رسیده که ایران توانا و مقتدر است و به همین دلیل علیه این سرزمین جنگی شروع نکرد و به درون ایران متوسل شد.

دبیرکل حزب خدا لبنان افزود: تحریک همیشگی علیه ایران و ملت این سرزمین، یک اقدام شیطانی برای جدا کردن امت از یکدیگر است.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: hamshahrionline.ir

[ad_2]