واکنش علی کریمی به درخواست برای توقیف اموالش

[ad_1]

در ادامه ی انتقادات به اظهارنظرهای شدید و تیز علی کریمی، فوتبالیست گذشته تیم های مردمی و پرسپولیس درباره ی مرگ مهسا امینی و رویدادها پس از اون، حمید رسایی، فعال سیاسی اصولگرا روی آنتن زنده تلویزیون خواهان توقیف اموال وی شد.

علی کریمی که با اظهارنظرهای جنجالی اش شناخته می شود، این بار نیز با مواضع خود درباره ی ماجرای مرگ مهسا امینی سر و صدای زیادی به پا کرده است. کریمی چند ماهی است به امارات مهاجرت کرده و در حال آماده ساکن دبی است. گفته شده او تصمیم مهاجرت به کانادا را دارد.

روز قبل، در برنامه گفتگوی مخصوص خبری شبکه خبر، حمید رسایی با نشانه به مواضع علی کریمی درباره ی ناآرامی های اخیر در سرزمین، خواهان توقیف اموال او شد.

2661111

این فعال سیاسی اصولگرا و نماینده گذشته مجلس، با نشانه به اقدام دولت ترکیه در توقیف اموال هاکان شوکور، فوتبالیست سرشناس ترکیه ای به اتهام دست داشتن در کودتای نافرجام سال ۲۰۱۵، خواهان اقدامی مشابه و توقیف اموال علی کریمی در سرزمین شد.

او همچنین با نشانه به مواضع مهران مدیری خواهان قطع همکاری صدا و سیما با سلبریتی هایی شد که در جریان وقایع اخیر سرزمین، از کسانی که اون ها را «فتنه طلب» خواند، اعلام حمایت کرده اند. رسایی گفت اگر امثال این افراد دوباره پایشان به صدا و سیما دوباره شود، حامیان نظام که همیشه برای حمایت از نظام در منظره‌ بوده اند، دلسرد خواهند شد.

او همچنین به نام یک منظور برای اصلاح روندهای مواجهه با بدحجابی، خواهان برخورد با سلبریتی هایی شد که در فضای غیر واقعی تصاویر بدون حجاب خود را به نمایش می گذارند و نوجوانان و جوانان بدحجاب از اون ها به نام یک الگو پیروی می کنند.

رسایی فراوانی آماده در اعتراضات اخیر در کل سرزمین را حدود چند هزار نفر برآورد کرد.

سپس از انتشار این خبر، علی کریمی در یک استوری اینستاگرامی در پاسخ به خواسته‌ ی این فعال سیاسی نوشت: «عمری با جون کندن یک خانه صحیح کردیم، اگر تونستین بگیرین، فدای سر مردمم.»

c36d204e e7d0 47cd 92a4 12d5fe6efbf8

پس از واکنش علی کریمی، حمید رسایی هم در استوری اینستاگرام خود به او پاسخ داد.

رسایی نوشت: «به اموال مردم جراحت زدی، باید حساب پس بدی (اگر قبل از فرار از سرزمین اموالت را نفروخته باشی). توقیف اموالت، مقدمه توقیف خودته. از تو لات‌تر، نیما زم بود که آخرش هنگامی پس‌گردنی خورد، به غلط کردن افتاد. سرانجام تو هم وابسته شدن تو چنگال قانونه»

این سنجیدن بین علی کریمی و نیما زم که با کانال تلگرامی آمدنیوز به شهرت رسیده بود و سرانجام با ترفندهای امنیتی به درون سرزمین کشیده و سرانجام قصاص شد، این شبهه را به وجود آورده که رسایی تلویحاً سرانجام کریمی را هم دستگیری و مرگ عنوان کرده است.

photo1664127400

از سویی دیگر تصاویری از کنار ی تجمع دیروز در تهران منتشر شده که علامت می‌ دهد برخی افراد آماده در این مراسم پلاکاردهایی علیه علی کریمی در دست داشتند.

کریمی روز قبل با انتشار یکی از این تصاویر که دختربچه ای را با پلاکاردی علیه او علامت می داد، در استوری اینستاگرام خود نوشت: «دختر گلم، تو را همانند دختر خودم دوست دارم. بهترینها رو برای تو و تمام دختران سرزمینم آرزو میکنم.»

photo 2022 09 25 18 04 242

photo 2022 09 26 00 30 42

روز جمعه ی هفته ی قبل نیز کانال تلگرامی خبر سریع ویدئویی منتشر کرد که علامت می‌ داد در ایستگاه متروی انقلاب تهران برخی افراد با شعار «مرگ بر سلبریتی خائن» که تلویحاً به علی کریمی نشانه داشت، تجمع کرده بودند.

همچنین ویدئویی از صحبت های حسن عباسی در سخنرانی جدید خود در بابل درباره ی نقش علی کریمی و فوتبالیست ها در ترویج بی حجابی زنان و همچنین رویدادها پس از مرگ مهسا امینی منتشر شده است.

حسن  عباسی، نظریه‌ پرداز جنجالی اصولگرا، در این فیلم می گوید: «سبک زندگی فوتبالیست ها سبک زندگی آمریکایی است؛ خوشی، شهوت و پول. برای چی به فوتبالیست‌ ها ۱۵۰ برابر حقوق کف جامعه حقوق می‌دهید که هار شوند؟»

وی در قسمت دیگری از صحبت های خود گفت: «تیم تاج و پرسپولیس که پایه اون‌ ها را حکومت پهلوی راه رها کرد، از اون‌ ها آدم دین دار در می‌آید؟»

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *