وجود ظرفیت‌های فراوان قسمت معدن سرزمین برای اندوخته‌گذاری 

[ad_1]

براساس اعلام رییس انجمن مس ایران ظرفیت‌های فراوانی برای اندوخته‌گذاری در قسمت معدن سرزمین وجود دارد.
به شرح صفحه اقتصاد،«بهرام شکوری» افزود: معدن قسمت پُر پتانسیلی برای اقتصاد سرزمین است و به‌مخصوص در حوزه اکتشافات جای کار زیادی برای اندوخته‌گذاری وجود دارد.
وی بیان داشت: اگر بتوانیم حوزه اکتشافات و اندوخته‌گذاری در اون را هرچه زیادتر فعال کنیم، به‌تبع اون سایر قسمت‌ها و زیربخش‌ها نیز فعال خواهند شد.

این رتبه صنفی یادآور شد: امروز پول‌ها و اندوخته‌های زیادی در دست مردم وجود دارد که باید بتوانم به درستی آنها را هدایت کنیم.

وی تاکید کرد: اگر به مردم اطمینان بدهیم که اندوخته‌گذاری در حوزه اکتشافات چه مزایا و منافعی می‌تواند برای آنان و سرزمین به دنبال داشته باشد و اندوخته‌ها را به این سو و سو سوق بدهیم، عده زیادی مایل به اندوخته‌گذاری حتی در صنایع پایین‌دست نیز خواهند شد.

شکوری با بیان اینکه تاکنون در عمل اکتشافات چندانی در سرزمین انجام نشده است، تصریح کرد: معتقدم به‌جای اندوخته‌گذاری در افغانستان و سایر کشورها، اون‌قدر ظرفیت در درون وجود دارد که هرچقدر اندوخته‌های خود را تزریق کرده یا جاذبه اندوخته‌گذاری از خارج داشته باشیم، دوباره هم نیاز به اندوخته‌گذاری در حوزه اکتشافات وجود دارد.

وی گفت: به نظر می‌رسد ایران با قرار گرفتن در کمربند آلپ- هیمالیا، ذخایر معدنی بزرگی دارد که هر یک قدرت تبدیل شدن به ده‌ها و صدها معدن در مقیاس جهانی را دارا هستند.

رییس انجمن مس ایران در پاسخ به اینکه برای چی در سال‌های قبل اندوخته‌گذاری در قسمت معدن ایران کمتر از سایر قسمت‌های بازرگانی و صنعت بوده، خاطرنشان کرد: این امر طبیعی و ناشی از ریسک‌های زیادتر قسمت معدن است، در این بین اندوخته‌گذاری در حوزه مس ریسک بیشتری داشته، اما به‌تبع اون با سود بیشتری نیز دنبال است.

وی یادآوری کرد: در شرایط کنونی که تداوم تحریم‌ها علیه اقتصاد سرزمین را شاهد هستیم، رغبت خارجی‌ها به اندوخته‌گذاری در قسمت معدن و صنایع معدنی کمتر است.

منبع: ایرنا

 

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *