ورزش های موثر برای از بین بردن سلولیت

[ad_1]

سلولیت در تمام نقاط بدن و در هر سنی ساختن می شود و برای معالجه اون می توان از تمرین های ورزشی موثر در این زمینه برای از بین بردن سلولیت و رسیدن به اندام مناسب استفاده نمود.

انجام چند تمرین برای از بین بردن سلولیت

تمرین های زیر را برای شما به منظور از بین بردن سلولیت جمع آوری نموده ایم، البته شما در کنار انجام این حرکات ورزشی می توانید از معالجه گیاهی سلولیت نیز استفاده ببرید.

تمرینات ورزشی مهم در از بین بردن سلولیت

  • تمرین پهلو به پهلو:

عضلات چهارسر، عضلات دور کننده، عضلات نزدیک کننده، عضلات پشت ران و عضلات باسن، عضله های درگیر در این تمرین هستند. و تجهیزات واجب برای این تمرین دمبل است.

این حرکت پایه‌ای را می‌توانید بدون استفاده از وزنه هم انجام دهید. دست های‌ خود را روی کامل ران‌ها قرار دهید. در وقت انجام حرکات، برای مشکل‌تر کردن اون می‌توانید دمبل‌ها را روی شانه‌های‌ خود بگذارید. پاها را به عرض شانه دوباره کنید و طوری بایستید که انگشتان‌ پاهایتان زاویه‌ ۴۵ مقام صحیح کنند. کمر‌تان را صاف نگه دارید. دمبل‌ها را در دست بگیرید و روی کامل ران‌ها قرار دهید. یک قدم بلند به سو چپ بردارید و زانوی چپ را خم کنید تا ران تان موازی با سطح زمین قرار بگیرد و پای راست‌ تان کشیده شود. اجازه ندهید که زانوی راست‌ تان از انگشتان‌ تان جلوتر بیاید یا باسن‌ تان از زانو پایین‌تر باشد. بایستید، سپس به حالت اولیه برگردید و بدون استراحت کردن این حرکت را در سو راست نیز تکرار کنید و انجام دهید.

رفع سلولیت با تمرینات ورزشی

  • تمرین چهار دست و پا:

عضله های درگیر در این تمرین عضلات باسن هستند و تجهیزات واجب برای اون در معالجه سلولیت، وزنه مچ پا می باشد .

در انجام این حرکت، برای داشته باشید که پشت خود را خم یا قوز نکنید. این کار سبب می‌شود که به پشت شما فشار درون نشود. این تمرین را بدون وزنه‌ی مچ پا، راحت‌تر می توان انجام داد. اگر وزنه‌ی مچ پا ندارید، حرکت را با دمبل سبک انجام دهید به این شکل که اون را پشت زانوی پای در حال تمرین خود قرار دهید. با پوشیدن وزنه‌ی مچ پا، روی ساعدها و زانوهای خود قرار بگیرید، همانند حالت چهار دست و پا، اما برای اینکه وزنتان به جای دست‌ها روی ساعدهای شما قرار بگیرد، بازوهایتان را خم نکنید. کمر را صاف و سر را در راستای کمر نگه دارید، به شکلی که نگاهتان رو به پایین باشد. کمر را صاف نگه دارید و پاها را خم کنید، به آهستگی پای راستتان را به عقب تاب دهید و کف پای راست را به سو سقف بلند کنید تا ران پا موازی زمین قرار گیرد. در طول تمرین کف پا باید منقبض بماند. یک ثانیه حوصله کنید و سپس به حالت اولیه بازگردید. یک سری از این حرکت را با پای راست انجام دهید و سپس پاها را عوض کرده و حرکت را با پای چپ تکرار کنید و انجام دهید.

سلولیت را با ورزش درمان کنید

با تمرینات ورزشی سلولیت را درمان کنید

  • تمرین بلند کردن پای درازکش:

عضلات درگیر در این تمرین عضله های درونی ران است و تجهیز واجب برای این تمرین وزنه مچ پا می باشد.

در انجام این تمرین، می‌توانید یک خط محکم درون پاهایتان ساختن کنید که در نهایت به از بین بردن سلولیت کمک می‌کند. در حال انجام این حرکت، بالاتنه‌ خود را باید پابرجا کنید. در وقت بلند کردن پایین تنه خود، در برابر تاب خوردن به جلو و عقب مقاومت نکنید. برای اینکه حرکت را یاد بگیرید، ابتدا می‌توانید بدون وزنه‌های مچ پا اون را انجام دهید، زیرا در ابتدا امکان دارد به نظرتان این حرکت کمی شگفت آور و یا مقاوم بیاید. پس از پوشیدن وزنه‌ی مچ پا، به پهلوی چپ بلند بکشید و سرتان را روی بازوی خود قرار دهید. برای تکیه گاه، دست راست تان را جلوی قفسه‌ی سینه، روی زمین قرار دهید. زانوی پای بالایی را خم کنید و کف همان پا را جلوی زانوی پای دیگر قرار دهید. پای زیرین باید کاملا کشیده باشد. پای زیرین را به آهستگی تا جایی که می‌توانید بلند کنید. یک ثانیه حوصله کنید و سپس به آهستگی پا را پایین بیاورید. یک سری از این تمرین را با پای چپ هم انجام دهید. پاها را عوض کنید و همین حرکت را با پای دیگر تکرار نمایید و انجام دهید.

درمان سلولیت با تمرینات ورزش

درمان سلولیت با حرکات ورزشی

  • تمرین وزنه اسکات و پهلو:

عضلات باسن، عضلات عقب ران، عضلات چهار سر ران، عضلات جمع کننده‌ی باسن، عضلات دور کننده، عضله های درگیر در این تمرین هستید و تنها تجهیز اون وزنه مچ پا می باشد.

سپس از پوشیدن وزنه‌ی مچ پا، پاها را به اندازه‌ی عرض شانه دوباره کنید و دست‌ها را روی کامل ران بگذارید، به طوری که آرنج هایتان در پهلو به سو خارج قرار بگیرد و انگشتان پا کمی به سو خارج باشد. توجه کنید که سر را مستقیم نگه دارید و نگاهتان به روباه‌رو باشد. اگر مایلید کمی به خودتان فشار بیاورید، در هر دست یک دمبل نگه دارید و تمرین را انجام دهید.به آهستگی زانوهای خود را را خم کنید و طوری که انگار می‌خواهید روی یک صندلی فرضی بنشینید، چمباتمه بزنید. کمرتان را صاف نگه دارید و اجازه ندهید که زانوهایتان از انگشتان پا جلوتر بیاید. هنگامی که ران های‌ شما موازی با سطح زمین قرار گرفتند، توقف کنید. از این حد پایین‌تر نروید. متوقف شوید، سپس پاها را صاف کنید، پای چپ را از روی زمین بلند کنید و در حال ایستاده به پهلو ببرید. دوباره حوصله کنید، سپس به حالت اولیه برگردید. حرکت را تکرار کنید و این بار پای راست را بلند کنید. در طی تمرین، پاها را با هم عوض کنید و تمرین را انجام دهید.

روش های ورزشی برای رفع سلولیت

  • تمرین کشش پای V:

عضله های درگیر در این تمرین برای از بین سلولیت عضله های بیرونی ران می باشد و تنها تجهیز واجب هم باند کشی است.

قسمت بیرونی ران معمولا یک ناحیه مشکل‌ساز برای زیادتر خانم‌ها به شمار می آید. هماهنگ کردن این عضلات نه تنها به از بین بردن سلولیت کمک می‌کند، بلکه شما را توانا‌تر و استوارتر نیز می سازد. این حرکت را هم با باندهای مقاومتی قدرتی و هم با لاستیک‌های مقاومتی و انعطاف‌پذیر مچ پا می‌توان انجام داد. زمانی که این حرکت‌ها را انجام می‌دهید، پشت خود را روی زمین صاف نگه دارید، پایین کمر را خم نکنید و بالاتنه‌تان را نپیچانید. اگر مشکل تعادل برقرار کردن دارید، کنار یک صندلی بلند بکشید و از پایه های اون به نام تکیه گاه استفاده کنید. یک باند کشی ورزشی را به طور شل به قوزک پایتان ببندید و به پشت بلند بکشید و بازوهایتان را در کنار بدن قرار دهید. هر دو پا را مستقیما از کامل ران بلند کنید و پاهایتان را تا جایی که کش ورزشی شروع به مقاومت کند، دوباره کنید. الآن پاها را رها نمایید. پاهای خود را به آهستگی و تا جایی که می‌توانید دوباره کنید. هنگامی که کشش از حد تحملتان زیادتر می‌شود، متوقف شوید و سپس به آهستگی پاهایتان را به حالت اولیه برگردانید.

راه های از بین بردن سلولیت با ورزش

  • تمرین حرکت یک پا:

عضلات باسن، عضلات چهار سر ران و عضلات عقب ران، عضلات درگیر در این حرکت تمرینی هستند. صندلی یا نیمکت محکم نیز تجهیز این تمرین به حساب می آید.

به دلیل که این تمرین کمی پیشرفته است، قبل از شروع اون، حرکت‌های مرتب انجام دهید تا مهیا شوید، یعنی خودتان را گرم کنید. برای تاثیر زیادتر کردن این حرکت، می‌توانید در دو سوی بدن‌تان دمبل نگه دارید. دو قدم جلوتر از یک صندلی یا نیمکت محکم، پشت به اون قرار بگیرید. زانوی چپ را خم کنید و پای چپ را به سو پشت بکشید و پشت پای‌ چپ را روی نشمین صندلی قرار دهید. پشت‌تان را صاف و سر را در راستای پایه فقرات بگذارید، به شکلی که دید به روباه‌رو باشد. زانوی راست را به آهستگی خم کنید تا جایی که موازی با سطح زمین قرار گرفته شود. اجازه ندهید که زانوی راست از انگشتان پایتان جلوتر قرار بگیرد. در همین حالت متوقف شوید، سپس به حالت اولیه برگردید. یک سری از این حرکت را با پای راست انجام دهید. سپس پاها را عوض کنید و با پای چپ حرکت را تکرار نمایید.

درمان سلولیت با ورزش

تمرینات ورزشی در صورتی که دقیق و صحیح انجام شوند برای از بین بردن سلولیت در بدن فراوان موثر است. حرکات تمرینی در این مقاله را با دقت انجام دهید تا به نتیجه برسید.

شما برای اطلاع از روش های معالجه سردرد با ورزش و معالجه درد دنبالچه با ورزش می توانید از این مطالب کمک بگیرید.

منبع : آرگا

برچسب :

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *