ورود به سامانه جدید نام نویسی ماشین

[ad_1]

سامانه ثبت نام جدید خودرو

آدرس سایت جدید نام نویسی ماشین

طرح فروش سریع کوییک و کوییک R بدون قرعه کشی

(۱۴۰۱/۰۵/۰۹) سایپا طرح فروش عالی خودروهای کوییک ساده و کوییک آر را بدون قرعه کشی شروع خواهد کرد.
به شرح خبرگزاری تسنیم، شرایط فروش عالی خودروهای کوییک و کوییک R بدون انجام فرآیند قرعه کشی تا تاریخ تکمیل ظرفیت به شرح زیر اعلام‌می شود.

❌محدودیت پلاک انتظامی فعال، عدم خرید ۴۸ ماهه و… در این طرح حذف شده است❌

در این طرح فروش که از ساعت ۱۱ روز یک شنبه ۹ مرداد ماه شروع می‌شود. کوئیک با گیربکس ساده با قیمت ۱۶۸ میلیون و ۷۴ هزار تومان و کوئیک آر کوئیک با گیربکس ساده ۱۷۸ میلیون و‌۲۰ هزار تومان با موعد تحویل ۹۰ روز فروخته می شود.


شرکت مدیران ماشین از امروز شنبه ۸ مردادماه ۱۴۰۱ فروش خودروی جدید آریزو ۶ پرو را شروع نمود.

آریزو۶ پرو به نام جدیدترین محصول مدیران ماشین با برند فونیکس از یک موتور ۱.۵ لیتری توربو با خروجی ۱۴۷ اسب بخار قدرت و ۲۲۰ نیوتن متر گشتاور استفاده می‌برد که این بازده خروجی از راه یک گیربکس CVT با قابلیت تغییر ضریب در ۹ سرعت به شکل دستی به چرخ های جلو این ماشین منتقل می شود.

فروش این ماشین با قیمت ۱.۰۶۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان از امروز شروع شده است.


نحوه واریز وجه برندگان قرعه کشی ماشین چگونه است؟

دومین مرحله از قرعه کشی‌ها در سامانه جدید وزارت صنعت به آخر رسید و نتایج قرعه کشی ما بین بیش از ۵ میلیون متقاضی برای حدود ۱۰۰ هزار ماشین بر روی سامانه sale.iranecar.com قرار گرفت.

الآن متقاضیان برنده سه روز زمان دارند تا با مراجعه به سایت خودروسازان نسبت تکمیل وجه و اتمام فرآیند نام نویسی اقدام کنند.

متقاضیانی که در طرح های فروش ایران ماشین برنده شده اند باید با مراجعه به سایت esale.ikco.ir و درون کردن رمز عبور و نام کاربری نسبت به ادامه فرآیند نام نویسی اقدام کنند.

متقاضیان همچنین می توانند از راه سامانه یکپارچه فروش به سایت های فروش اینترنتی خودروسازان درون شوند

iranecar main

سپس با ورود به سایت گروه صنعتی ایران ماشین با ورود نام کاربری و رمز عبور فرآیند نام نویسی خود را تکمیل کنند.

iran khodro registration

روال برای متقاضیان برنده سایپا هم به همین منوال است. به آدرس سامانه فروش مخصوص سایپا (https://saipa.iranecar.com) مراجعه کنید.

saipa registration 1

سپس در صفحه اصلی به پنل کاربری خود درون شوید و فرآیند نام نویسی را تکمیل کنید.


نتایج قرعه کشی ماشین اعلام شد

نتایج دومین مرحله قرعه کشی ماشین در سامانه یکپارچه ماشین اعلام شد. با درون کردن کد مردمی یا کد رهگیری در آدرس https://sale.iranecar.com/public/winners از نتایج قرعه‌کشی مطلع شوید.


تاریخ اعلام نتایج ثبت‌نام ماشین در سامانه یکپارچه

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و معامله، در این دوره در مجموع ۶ میلیون و ۵۷ هزار و ۵۵۵ نفر در طرح‌های مختلف فروش فوق‌العاده، نزد‌فروش و مشارکت در تولید خودروسازان ثبت‌نام کردند.

شانس برنده شدن در مرحله دوم قرعه کشی سامانه یکپارچه ماشین چقدر است؟

براساس آمار به شکل کلی هر فرد نام نویسی کننده در سامانه یکپارچه تخصیص ماشین شانس ۱.۳ درصدی برای برنده شدن در قرعه کشی ماشین خواهد داشت یعنی از هر ۷۹ نفر یک نفر شانس برنده شدن دارد.

مهلت نام نویسی و شرکت در قرعه‌کشی مرحله دوم تا کی هست؟

براساس اعلام وزارت صنعت مرحله دوم نام نویسی ماشین در سامانه یکپارچه تخصیص ماشین به وقت سه روز از ۲۵ تیرماه شروع و تا امروز سه شنبه ۲۸ تیرماه(احتمالا تا ساعت ۱۷) ادامه خواهد داشت.

چه تعداد ماشین در مرحله دوم قرعه کشی عرضه خواهد شد؟

در این مرحله حدود ۷۶ هزار و ۷۰۰ ماشین توسط خودروسازان عرضه خواهد شد.

نتایج قرعه کشی سامانه یکپارچه تخصیص ماشین ۱۴۰۱ کی اعلام میشه؟

نتایج قرعه کشی مرحله دوم از تاریخ آخر وقت نام نویسی، حداکثر تا یک هفته اعلام می‌شود و دلیل این تاریخ، تطبیق اطلاعات و داده‌های نام نویسی کنندگان با طرح جوانی فراوانی و کنترل واجدان شرایط است.

تاریخ قرعه کشی ماشین در سامانه یکپارچه ماشین

امید قالیباف سخنگوی وزارت صمت در مورد تاریخ انجام قرعه کشی اظهار کرد: شنبه یکم مرداد ۱۴۰۱ راس ساعت ۱۰ سحر، قرعه کشی مرحله دوم فروش ماشین از رسق سامانه یکپارچه تخصیص ماشین انجام خواهد شد و نتایج یکشنبه ۲ مرداد ماه اعلام خواهد شد.


قرعه کشی کوییک و کوییک آر حذف شد

بنا بر اعلام حسین کاظمی طرقی معاونت بازاریابی و فروش گروه خودروسازی سایپا، همه کسانی که در سامانه یکپارچه تخصیص ماشین کوییک و کوییک R نام نویسی کرده اند، بدون قرعه کشی به آنها ماشین وابستگی می‌گیرد.

منطقی معاون وزیر صنعت نیز در این ارتباط گفته است: تمامی خودروهای سایپا در دور دوم قرعه کشی در سامانه یکپارچه تخصیص ماشین، از روند قرعه کشی خارج شده و امیدوارم تا در دوره های بعدی نیز خودروهای سایر خودروسازان از قرعه کشی خارج شوند.


فروش عالی و نزد فروش ماشین شاهین بدون قرعه کشی

به شرح عکس زندگی به تعریف از روابط عمومی سایپا، گروه خودروسازی سایپا در جشنواره فروش محصولات خود به مناسبت مهمانی سعید غدیرخم که از ۲۵ تیرماه شروع شد، طرح فروش عالی و نزد فروش خودروی شاهین را بدون برگزاری فرایند قرعه کشی تا تکمیل ظرفیت عرضه می کند.

حذف محدودیتهای خرید ماشین طی ۴۸ ماه قبل و پلاک فعال انتظامی 

در این طرح فروش، متقاضیانی که طی ۴۸ ماه قبل از شرکت های خودروساز ماشین خریداری کردند و یا پلاک فعال انتظامی دارند می توانند با مراجعه با سامانه یکپارچه تخصیص ماشین به آدرس http://sale.iranecar.com و انتخاب گزینه ( طرح های خارج از قرعه کشی) خودروی شاهین را نام نویسی کنند.

تحویل خودروی شاهین طرح فروش عالی حداکثر ۹۰ روزه و طرح نزد فروش، تحویل آبان ماه الی دی ماه سال جاری است.


تاریخ مرحله دوم قرعه کشی ماشین در سامانه یکپارچه تخصیص ماشین

مرحله دوم فروش فوق‌العاده ایران ماشین مخصوص مادران و با تحویل سه ماهه مخصوص تیرماه از هفته آینده شروع می شود.

نام نویسی فروش سریع ایران ماشین‌ مخصوص مادران از شنبه ۲۵ تیرماه

دومین مرحله از فروش سریع ایران ماشین مخصوص مادران از روز شنبه مورخ ۲۵ تیر ماه ( از ساعت ۱۷) شروع می شود. مادرانی که تاریخ تولد فرزند دوم و ما سپس اون‌ها پس از ۱۹ آبان ۱۴۰۰ باشد می‌توانند واجد شرایط این طرح هستند. بنابر اعلام ایران ماشین در این مرحله ۵ محصول پژو ۲۰۶ تیپ ۲، پژو پارس سال،‌ پژو ۲۰۷ اتوماتیک سقف قرمز، تارا اتوماتیک و دناپلاس توربو شارژ اتوماتیک با قیمت قطعی و موعد تحویل سه ماهه عرضه می شود. متقاضیان این مرحله با مراجعه به سامانه یکپارچه تخصیص ماشین به نشانی sale.iranecar.com ( یا آدرس  sale.iranecar.ir) از روز شنبه نسبت به نام نویسی خود اقدام کنند.

امکان ویرایش شماره موبایل در سامانه تخصیص ماشین آماده شده است. ( سیم کارت به نام یکی از شرایط شرکت در قرعه کشی ماشین می باشد)

نزد فروش ایران ماشین از ۲۵ تیر با عرضه ۸ محصول شروع می‌شود

ایران ماشین در دومین مرحله از فروش ماشین در سامانه یکپارچه، ۸ محصول خود را برای نزد فروش با قیمت غیرقطعی عرضه کرده است. این مرحله از شنبه مورخ ۲۵ تیر از ساعت ۱۷  به وقت سه روز شروع می گردد.

پژو ۲۰۶ تیپ ۳، پژو پارس سال،‌ پژو ۲۰۷ دستی سقف شیشه ای، پژو ۲۰۷ اتوماتیک سقف قرمز، پژو پارس سال سفارشی ELX، پژو پارس سال سفارشی، سورن پلاس،‌ دنا پلاس توربو دستی و دنا پلاس تربو اتوماتیک خودروهای عرضه شده در این مرحله هستند. موعد تحویل ماشین بهمن و اسفند امسال و با قیمت روز می باشد.

جشنواره فروش محصولات گروه خودروسازی سایپا در سامانه یکپارچه تخصیص ماشین

به اطلاع متقاضیان محترم و نمایندگی‌های مجاز گروه خودروسازی سایپا میرساند به مناسبت مهمانی سعید غدیرخم انواع شرایط فروش محصولات گروه خودروسازی سایپا مخصوص متقاضیان عادی و قانون حمایت از خانواده و جوانی فراوانی مطابق جداول این بخشنامه اعلام میگردد. متقاضیان محترم از روز شنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۴/۲۵ ( به وقت سه روز) میتوانند با ورود به سایت سامانه یکپارچه تخصیص ماشین  پس از ثبت اطلاعات شخصی و دریافت کد کاربری و رمز عبور اخذ شده از سایت، نسبت به نام نویسی ماشین اقدام نمایند . واجب به ذکر است ساعت شروع طرح از راه سایت سامانه یکپارچه تخصیص ماشین اطلاع رسانی میگردد.


فروش نقدی برای برخی از محصولات شرکت صنایع خودروسازی مدیران

از روز شنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۴/۲۵ تا روز سه‌شنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۴/۲۸ شرایط فروش نقدی برای برخی از محصولات شرکت صنایع خودروسازی مدیران از راه قرعه‌کشی به شرح فوق ارائه می‌گردد. نام نویسی صرفاً به شکل آنلاین و از راه سامانه یکپارچه فروش اینترنتی ماشین به آدرس sale.iranecar.com (یا آدرس sale.iranecar.ir) و از راه قرعه‌کشی قابل انجام می‌باشد.

modirankhodro

(۱۴۰۱/۰۴/۲۳) عرضه ۸۲ هزار ماشین در مرحله دوم قرعه کشی قطعی شد. قالیباف، سخنگوی وزارت صمت: بنا بر برنامه‌ریزی شکل‌گرفته مرحله دوم قرعه‌کشی ماشین ۲۵ تیر (حداکثر تا آخر تیر) برگزار می‌شود. تاکنون عرضه ۸۲ هزار ماشین در مرحله دوم قطعی شده اما احتمال افزایش اون وجود دارد. قرعه‌کشی با همان سامانه مرحله اول برگزار و اقداماتی برای بهبود ضرایب فنی و ایمنی اون انجام خواهد شد.

مرحله دوم نام نویسی از متقاضیان ماشین، آخر تیرماه

معاون صنایع حمل و تعریف وزارت صمت گفت: با برطرف شدن ایرادات امنیتی سامانه یکپارچه تخصیص ماشین، دور دوم نام نویسی آخر تیر ماه انجام می‌شود. آقای منوچهر منطقی افزود: سامانه یکپارچه تخصیص ماشین معایبی داشت که برطرف شد، اما مهمترین مزیت اون ملاکی برای ظرفیت محصولات خودروسازان بود

نتایج قرعه کشی مرحله دوم در سامانه یکپارچه ماشین کی اعلام می شود؟

سخنگوی وزارت صمت: به‌ مناسبت فرا رسیدن مهمانی سعید غدیر خم، مرحله دوم قرعه‌کشی یکپارچه ماشین فردا (شنبه، ۲۵ تیرماه) از ساعت ۱۷ به وقت سه روز شروع می‌شود.

نتایج قرعه کشی از تاریخ آخر وقت نام نویسی، حداکثر تا یک هفته اعلام می‌شود و دلیل این تاریخ، تطبیق اطلاعات و داده های نام نویسی‌کنندگان با طرح جوانی فراوانی و کنترل واجدان شرایط بودن است.


طرح فروش بدون قرعه کشی ایران ماشین اعلام شد

طرح‌های فروش بدون قرعه کشی برخی از محصولات ایران ماشین از سوی وزارت صمت اعلام شد.

خودروسازی ایران ماشین اعلام کرده تاریخ نام نویسی بدون قرعه کشی این محصولات در هفته آتی اعلام می شود.

خودروهای عرضه شده شامل در طرح فروش بدون قرعه کشی ایرانخودرو شامل تارا اتوماتیک، تارا دستی، دنا پلاس توربو شارژ و دنا پلاس توربو شارژ اتوماتیک می شود.

فعال سازی طرح : ساعت ۱۰ روز دوشنبه ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ آخر طرح: تاریخ تکمیل ظرفیت محدودیت: گواهینامه – نداشتن پلاک فعال


اعلام اولین بخشنامه بدون قرعه کشی از سوی وزارت صمت برای نزد فروش محصولات سایپا

پس از اعلام سخنگوی وزارت صمت، حال اولین گروه از محصولات خارج شده از شمول قرعه کشی مشخص شد. همانطور که قبلاً خیال زده شده بود، نزد فروش محصولات خانواده کوئیک، شاهین و ساینا S اولین بخشنامه بدون قرعه کشی خواهد بود.

❌ فروش این محصولات فردا پنجشنبه ۲ تیر از راه سامانه یکپارچه و مطابق با محدودیت های فردی قبلی می باشد.

شرایط نزد فروش یکساله سایپا بدون قرعه کشی

sipa 1

شرایط فروش مشارکت در تولید سایپا بدون قرعه کشی:

sipa 2

برای نام نویسی ماشین بدون قرعه کشی در صفحه اول سامانه یکپارچه تخصیص ماشین روی طرح های خارج از قرعه کشی کلیک کنید.


مهلت واریز وجه ذخیره‌های قرعه‌کشی ماشین از فردا

منتخبان ذخیره مرحله اول طرح فروش یکپارچه ماشین از روز شنبه ۲۸ خرداد تا ۶ تیرماه زمان دارند نسبت به انجام فرآینده ثبت‌نام نهایی و واریز وجه اقدام کنند.

اعلام تاریخ نام نویسی نهایی منتخبان رزرو قرعه کشی فروش یکپارچه ماشین

تمامی منتخبین ذخیره (رزرو) می‌توانند از روز شنبه ۲۸ خرداد نسبت به انجام فرآیند نام نویسی نهایی و واریز وجه اقدام کنند.

بر پایه اطلاعیه سایت سامانه یکپارچه ماشین تمامی منتخبین ذخیره (رزرو) طرح یکپارچه عرضه ماشین می‌رساند با توجه به اتمام زمان واریز وجه منتخبین اصلی، تمامی منتخبین ذخیره (رزرو) طرح مذکور که نام اون‌ها در سامانه یکارچه تخصیص ماشین اعلام شده است می‌توانند از روز شنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ با مراجعه به سایت‌های فروش شرکت‌های ماشین ساز، نسبت به انجام فرآیند نام نویسی نهایی و واریز وجه اقدام کنند.

واجب به ذکر است مهلت نام نویسی منتخبین ذخیره این دوره تا ۶ تیر ۱۴۰۱ است.

با اتمام تاریخ تکمیل وجه برندگان اصلی اولین دوره فروش ماشین، حال نوبت تکمیل وجه برای نفرات رزرو بر پایه ظرفیت باقی مانده رسیده است.

در برخی از رسانه ها اعلام شده که ارسال پیامک برای نفرات رزرو اولین دوره قرعه کشی فروش یکپارچه ماشین از امروز شروع می شود.

فروش ۵ ماشین بدون قرعه‌کشی از چهارشنبه

امید قالیباف، سخنگوی وزارت صمت: آمادگی داریم برخی از خودروها از جمله شاهین، کوییک اس، کوییک آر، ساینا اس و ساینا را از ۲۵ خرداد (چهارشنبه) در مدل‌های مختلف فروش (نزد فروش، فروش عالی و مشارکت در تولید) بدون قرعه کشی و با سامانه یکپارچه بفروشیم.

جزییات مرحله اول فروش ماشین در سامانه یکپارچه / تخصیص بیش از ۳۸ هزار ماشین به مادران

معاون صنایع حمل‌ونقل وزیر صمت ضمن توضیح در خصوص اجرای طرح حمایت از خانواده و جوانی فراوانی، گفت: در نخستین دوره تخصیص ماشین در سامانه یکپارچه، مجموع منتخبان اصلی ۲۷ هزار و ۷۹۰ نفر و مجموع منتخبان ذخیره ۱۰ هزار و ۶۶۷ نفر بود که به‌منظور افزایش رضایت‌مندی متقاضیان در این طرح، به همه منتخبان رزرو طرح جوانی نیز ماشین تخصیص می‌یابد.

به شرح عکس زندگی، منوچهر منطقی تصریح کرد: به‌عبارت‌دیگر در طرح حمایت از خانواده و جوانی فراوانی این دوره به ۳۸ هزار و ۴۵۷ نفر، ماشین اختصاص خواهد یافت.
وی یادآور شد: در این دوره، ظرفیت ۸۸ هزار و ۴۵۵ ماشین برای طرح جوانی فراوانی در نظر گرفته شد که در ۷۵ درصد طرح‌های فروش ارائه‌شده، میزان متقاضیان به‌مراتب کمتر از ظرفیت اختصاص‌یافته بود بنابراین در اون طرح‌ها ظرفیت تکمیل نشد و نیازی به قرعه‌کشی نیز نبود و بر پایه قانون، ظرفیت اولیه تکمیل‌نشده به طرح متناظر در فروش عادی اختصاص‌یافته است.
معاون وزیر صمت اعلام کرد: تخصیص ماشین به منتخبان ذخیره طرح حمایت از خانواده و جوانی فراوانی، پس از تکمیل فرآیند فروش منتخبان اصلی در ۲۵ خردادماه، اطلاع‌رسانی خواهد شد.

دومین مرحله عرضه ماشین با سامانه یکپارچه

مرحله بعدی (دومین مرحله) قرعه کشی ماشین در سامانه یکپارچه تخصیص ماشین در تیرماه ۱۴۰۱ انجام می‌شود

📌ماشین به همه منتخبان قطعی و ذخیره وابستگی می‌گیرد

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و معامله:
در نخستین مرحله از تخصیص ماشین در قطعه سامانه یکپارچه، حدود ۱۸۶ هزار ماشین به همه منتخبان قطعی و ذخیره وابستگی می‌گیرد.

به شرح عکس زندگی، پس از اعلام نتایج قرعه‌کشی سامانه فروش یکپارچه ماشین در هفته قبل، ابهاماتی به وجود آمد.
یکی از موارد نقص در فرآیند قبلی قرعه‌کشی خودروسازان، عدم پالایش فهرست منتخبان بود. اما در این دوره فهرست منتخبان به لحاظ احراز هویت کنترل شده و ۱۰ درصد از منتخبان شرایط واجب را احراز نکرده و حذف شدند.

بنابراین برای نخستین بار از فهرست رزرو تعدادی از نام نویسی کنندگان جایگزین شدند. بدین نظم برخی از منتخبان که در فهرست رزرو بودند که اعلام این افراد به نام فهرست رزرو و سپس به نام فهرست منتخب دلیل ساختن ابهام شده بود.

در ادامه سازمان حمایت اعلام‌کرد: برای همه کسانی که در فهرست اصلی منتخبان بودند و همچنین متقاضیانی که در فهرست رزرو بودند و سپس در فهرست اصلی منتخبان قرار گرفتند، ماشین تخصیص داده خواهد شد.

در این زمینه “امید قالیباف” سخنگوی وزارت صنعت، معدن و معامله عصر پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: ماشین به همه منتخبان قطعی و ذخیره وابستگی می‌گیرد.
وی گفت: ابتدا مقرر بود به ۱۲ هزار نفر از فهرست ذخیره ماشین داده شود، اما سپس از اون به این نتیجه رسیدیم که خودروسازان امکان عرضه ۱۷۶ هزار دستگاه ماشین را دارند.
قالیباف ادامه‌داد: یعنی علاوه بر ۱۲۵ هزار نفر افراد احراز هویت شده و برنده قطعی که اعلام شد، از آنجایی که حدود ۵۰ هزار دستگاه ماشین مازاد وجود داشت و تعداد افراد رزرو نیز ۶۰ هزار نفر بود، مشخص شد با اضافه کردن ۱۰ هزار خودروی دیگر در عمل هم به لیست قطعی شده ها و هم به فهرست ذخیره‌ها می‌توان ماشین داد.
وی خاطرنشان‌کرد: به این نظم در نخستین مرحله از تخصیص ماشین در قطعه سامانه یکپارچه، حدود ۱۸۶ هزار ماشین به متقاضیان عرضه خواهد شد.
وی بیان‌داشت: البته برای ۶۰ هزار نفری که در فهرست ذخیره هستند از ۲۵ خرداد به سپس پیامک ارسال خواهد شد.


توضیح سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در مورد مشکلات به وجود آمده در نتایج قرعه کشی

رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان درباره ابهامات نزد آمده در اعلام نتایج تخصیص ماشین از راه سامانه یکپارچه گفت: برای پیشگیری از قرعه‌کشی‌های مجدد در یک فرآیند تخصیص، حدود ۱۲هزار نفر به نام منتخبان ذخیره مشخص شدند؛ اما این داستان به‌شکل شفاف در سامانه یاد شده، مشخص نشد و ابهاماتی ساختن کرد.
برای رفع دغدغه‌های ساختن شده برای کسانی که به نام منتخب ذخیره مشخص شده‌اند، هماهنگی‌های واجب انجام شده است تا در قطعه سازو کار مشخصی، فرآیند تحویل ماشین با طرح‌هایی همانند فروش سریع، فوق‌العاده و نزد‌فروش که توسط خودروسازان اعلام شده است و منتخبان نیز برای اون‌ها نام نویسی کرده‌اند، پیگیری شود و برای آنان از سوی وزارت صمت تخصیص ماشین در قطعه این طرح‌ها، انجام شود.
وی افزود: تعیین منتخبان ذخیره به این سبب بود که اگر به هر علتی منتخبان اصلی، فرآیند خرید ماشین را در تاریخ تعیین شده تکمیل نکرده یا وجه را واریز نکنند، این افراد جایگزین شوند؛ اما در سامانه یکپارچه، نفر اصلی یا ذخیره بودن مشخص نشد و متأسفانه اطلاع‌رسانی نادرست از سوی برخی خودروسازان نیز بر این ابهامات دامن زد و نگرانی‌ها را دوچندان ساخت.
رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان بیان کرد: تغییر رویه تخصیص ماشین، اعمال نظارت‌های شدید و شفاف‌سازی نیز فشار مضاعفی را بر سیستم جدید تخصیص ماشین درون کرده بود که نزد از این، کنترل ها و نظارت به این حد نبوده است.

وی با نشانه به بررسی وضعیت تخصیص ماشین، یادآور شد: در فرآیند تخصیص ماشین در سامانه یکپارچه طراحی شده، قرار بود در قدم نخست کنترل‌ها و نظارت‌های واجب انجام شود تا متقاضیان دارای شرایط به نام منتخبان اصلی تخصیص ماشین معرفی شوند.

ابهامات در خصوص سامانه یکپارچه تخصیص ماشین

بسیاری از برندگان قرعه کشی در سامانه یکپارچه پیام شما برنده شده اید رو دریافت کرده اند ولی با مراجعه به سایت خودروساز با پیام برنده نشده اید مواجه می شوند.

اطلاعیه سامانه بکپارچه:

کاربر گرامی

با توجه به سوال‌ها و ابهامات متقاضیان نام نویسی کننده در سامانه یکپارچه تخصیص ماشین، در رابطه با منتخبین اصلی و رزرو، به اطلاع می‌رساند در راستای شفاف سازی داستان، پس از بررسی و اعمال نظارت‌های واجب، اسامی منتخبین اصلی و رزرو در این سامانه درج شده و ازطریق پیامک نیز به متقاضیان اطلاع‌رسانی خواهد شد. واجب به ذکر است چنانچه نفرات اصلی به هر دلیل فرایند تکمیل خرید خود را در تاریخ‌های تعیین شده انجام ندهند براساس اولویت از افراد رزرو نسبت به جایگزینی آنها اقدام خواهد شد. هم الآن فرایند واریز وجه از سوی منتخبین اصلی توسط شرکت‌های خودروسازی شروع شده و تا تاریخ ۲۵ خرداد ماه جاری ادامه خواهد یافت. پس از تکمیل نام نویسی منتخبین اصلی، در شکل وجود ظرفیت، به منتخبین رزرو بر پایه اولویت اطلاع رسانی خواهد شد.

با سپاسگزاری

تاریخ واریز وجه ماشین :

هنوز تاریخ واریز وجه خودروها مشخص نیست، احتمالا هفته آینده و یا هفته سپس از اون باشه و از تاریخ اعلام، « به وقت سه روز کاری » برندگان قرعه کشی ماشین زمان واریز وجه خواهند داشت. در نتیجه دلواپس تعطیلات نزد رو نباشید! همچنین تاریخ و نحوه پرداخت وجه از راه «سایت خودروسازان » اطلاع رسانی میشه.

سایت خودروسازان: 

• گروه خودروسازی سایپا saipa.iranecar.com
• شرکت بهمن موتور bahman.iranecar.com
• گروه صنعتی ایران ماشین esale.ikco.ir
• شرکت مدیران ماشین iranecar.mvmco.ir
• شرکت کرمان موتور sales.kermanmotor.ir
• شرکت آرین پارس موتور sales.lamari.ir

اعلام برندگان قرعه کشی ماشین در سامانه یکپارچه ماشین

برای دیدن نتیجه قرعه کشی درون سایت https://sale.iranecar.com شوید. با درون کردن کد رهگیری یا کد مردمی وضعیت برنده شدن خود را مشاهد کنید.

lottery results

تاریخ اعلام نتایج قرعه کشی ماشین و اطلاع از وضعیت برنده شدن

(۱۴۰۱/۰۳/۱۰) مدیر کل صنایع خودرویی وزارت صمت گفت: امروز اولین قرعه کشی یکپارچه فروش ماشین انجام شد و فردا ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ اسامی اعلام می شود.

آقای عبدالله توکلی لاهیجانی می گوید: ظرفیت اعلامی برای این دوره ۱۷۶ هزار و ۹۱۱ هزار ماشین بوده که در قطعه ۱۱۵ طرح فروش متنوع، فروش سریع، فروش عالی، نزد فروش‌های کمتر از یک سال و مشارکت در تولید عرضه شده است.

به گفته مدیر کل صنایع خودرویی وزارت صمت نام نویسی ۴ میلیون و ۱۷۵ هزار و ۳۵۲ نفر در این سامانه انجام شده است که ۳ میلیون و ۸۷۸ هزار و ۳۰۱ نفر در طرح عادی و ۲۹۷ هزار نفر در طرح حمایت از خانواده شرکت کردند.

در خصوص طرح جوانی فراوانی ۲۹۷ هزار و ۵۱ نفر نام نویسی کردند و سپس از استعلام ۱۴۵ هزار نفر واجد شرایط بودند.
۵۶ طرح تنوع برای طرح جوانی در نظر گرفته شده است که با توجه به اینکه در ۴۲ طرح میزان متقاضیان از ظرفیت کمتر بوده که ماشین بدون قرعه کشی تخصص می یابد.

نام نویسی کنندگان با مراجعه به سایت و ورود به پنل کاربری از قسمت نام نویسی ها وضعیت برنده شدن خود را می توانند مشاهده کنند.


مرحله بعدی نام نویسی ماشین در سامانه تخصیص ماشین کی انجام می شود؟

در این زمینه “عبدالله توکلی لاهیجانی” مدیرکل صنایع ماشین وزارت صمت اظهار داشت: عرضه پایدار در سامانه یکپارچه تخصیص ماشین ادامه خواهد داشت و در تیرماه ۱۴۰۱ دومین عرضه در این سامانه انجام خواهد شد.

وی تاکید کرد: برخلاف شایعات، این عرضه هر سه ماه یک‌بار نخواهد بود.


طبق اعلام وزارت صنعت، معدن و معامله، سامانه یکپارچه فروش ماشین از ۱۲ ظهر امروز (یکشنبه ۲۵ اردیبهشت) با یک هفته دیر کرد نسبت به اعلام ابتدایی وزیر صمت، با هدف ساختن شفافیت و امکان عرضه عادلانه‌تر برای همه خودروهای تولیدی، شروع به کار خواهد کرد؛ طی امروز و فردا متقاضیان قادر خواهند بود از بخشنامه‌های مختلف فروش ماشین که از سوی تمامی شرکت‌های خودروسازی ارائه‌شده است، مطلع شوند و از روز سه شنبه ۲۷ اردیبهشت‌ماه، امکان ثبت‌نام در سامانه آماده خواهد شد.

به شرح ایسنا، در حالیکه به گفته سیدرضا فاطمی امین- وزیر صنعت، معدن و معامله- دو هفته نزد، سامانه یکپارچه فروش ماشین را معرفی و اعلام کرد: همه خودروسازها از ۱۸ اردیبهشت هرگونه عرضه ماشین را صرفا از راه سامانه متمرکز قرعه‌کشی (سامانه یکپارچه فروش ماشین) انجام دهند تا ضمن ساختن شفافیت، امکان عرضه عادلانه‌تر برای همه خودروهای تولیدی آماده شود.

ببینید: ویدیو آموزش نام نویسی و شرکت در قرعه کشی ماشین و مشاهده قسمت نامه ها پایین همین صفحه 

نام نویسی در قرعه کشی سامانه جدید ماشین

حال با دیر کرد یک هفته‌ای، سامانه یکپارچه تخصیص ماشین از امروز یکشنبه (۲۵ اردیبهشت‌ماه) ساعت ۱۲ در نشانی https://sale.iranecar.com در دسترس است. بر این پایه در راستای اجرای طناب ۵ از دستورهای  ابلاغی رئیس‌جمهوری در رابطه با چگونگی عرضه ماشین برای ساختن شفافیت و افزایش رضایتمندی مردم، سامانه یکپارچه تخصیص ماشین فعال شد.

سامانه یکپارچه فروش ماشین از امروز فعال خواهد شد. در روزهای یکشنبه و دوشنبه، متقاضیان قادر خواهند بود از بخشنامه‌های مختلف فروش ماشین که از سوی تمامی شرکت‌های خودروسازی ارائه‌شده است، مطلع شوند و از روز سه شنبه ۲۷ اردیبهشت‌ماه، امکان ثبت‌نام در سامانه آماده خواهد شد. تقدم یا تأخر تاریخ ثبت‌نام، هیچ تأثیری بر قرعه‌کشی و شانس برنده شدن نخواهد داشت.طبق اعلام وزارت صنعت، معدن و معامله، در روزهای یکشنبه و دوشنبه، متقاضیان قادر خواهند بود از بخشنامه‌های مختلف فروش ماشین که از سوی تمامی شرکت‌های خودروسازی ارائه‌شده است، مطلع شوند و از روز سه شنبه ۲۷ اردیبهشت‌ماه، امکان ثبت‌نام در سامانه آماده خواهد شد.

در نخستین دوره فروش ماشین در این سامانه، بازه‌ زمانی یک هفته‌ای برای ثبت‌نام متقاضیان در نظر گرفته‌شده است و تقدم یا تأخر تاریخ ثبت‌نام، هیچ تأثیری بر قرعه‌کشی و شانس برنده شدن نخواهد داشت و مراسم قرعه‌کشی با نظارت سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان انجام می‌شود.

عرضه ماشین بر پایه این سامانه فراوان متنوع و چند برابر ظرفیت دوره‌های قبلی خواهد بود و خودروسازان موظفند تمامی محصولات خودروهای سواری خود را در این سامانه یکپارچه عرضه کنند و هیچگونه استثنایی برای تخصیص ماشین به مشتریان خارج از این سامانه وجود نخواهد داشت.

شایان ذکر است، نزد از این، عبدالله توکلی- مدیرکل دفتر صنایع ماشین وزارت صنعت، معدن و معامله- نیز ضمن تشریح جزئیات فروش ماشین در سامانه یکپارچه فروش،   تاکید کرد که این سامانه با هدف ساختن شفافیت در همه جنبه‌ها، افزایش میزان عرضه و توقف تولید خودروهای ناقص فعال خواهد شد.

وی با بیان میزان عرضه‌ای که در سامانه یکپارچه فروش ماشین انجام خواهد شد، چندین برابر دوره‌های قبل خواهد بود، اعلام کرد: در سازوکار این سامانه  برای آنکه حمله زیادی هم اتفاق نیفتد، بازه زمانی مشخص تعیین خواهد شد و متقاضیان با عرضه تعداد قابل توجهی ماشین از سوی خودروسازان متعدد مواجه خواهند بود و دیگر مهلت تاریخ چند روزه برای ثبت‌نام مطرح نیست. در واقعیت طی یک بازه مشخص خودروسازان، محصولات خود را با هم عرضه می‌کنند و مشتریان در این وقت مشخص می‌توانند با قدرت انتخاب بالا اقدام به خرید ماشین مورد نظر خود کنند. روال تحویل  به اینصورت خواهد بود که برای تقاضاهای بیش از ظرفیت، مشتریان نهایی به راه قرعه‌کشی تعیین خواهند شد؛ در غیراینصورت ماشین به هر فرد ثبت‌نام کننده وابستگی خواهد گرفت. اما با توجه به تمهیدات در نظر گرفته شده در جهت افزایش عرضه و قاعدتا با توجه به اینکه، شرایط بگونه‌ای نزد خواهد رفت که مصرف‌کننده واقعی می‌تواند از این طرح استفاده ببرد، مرحله به مرحله تقاضاهای سوداگرانه حذف و کم کم در قدم‌های بعدی قرعه‌کشی حذف خواهد شد.

در آخر واجب به تاکید مجدد است که تفاوت تخصیص ماشین در این سامانه نسبت به فروش‌های قبل، موثر نبودن تقدم دیر کرد تاریخ ثبت‌نام متقاضیان در برنده شدن (در طرح‌هایی که بدون قرعه‌کشی که تقدم و دیر کرد ثبت‌نام موثر بوده و در طرح‌های فروش خودروسازان خصوصی) متقاضی است.


سامانه یکپارچه تخصیص خودرو sale.iranecar.com

راهنمای ثبت‌نام و شرکت در قرعه‌کشی سامانه یکپارچه تخصیص ماشین

Video Credit Goes To Website: https://sale.iranecar.com

متقاضیان می‌توانند با اعلام شرایط فروش، فعال‌سازی بخشنامه‌ها و به دنبال اون شروع مرحله ثبت درخواست ماشین (شرکت در قرعه‌کشی محصولات)، با مراجعه به صفحه اصلی سامانه sale.iranecar.com و مشاهده لیست خودروهای قابل عرضه، اقدام به ثبت درخواست کنند. مراحل درخواست ماشین به شرح زیر است:

مرحله اول: انتخاب گزینه «ورود / ثبت‌نام»

متقاضیان جهت ثبت اطلاعات شخصی (ثبت‌نام اینترنتی ماشین) خود در سامانه یکپارچه تخصیص ماشین، با انتخاب گزینه «ورود / ثبت‌نام» (از منوی اصلی سامانه) درون صفحه ورود و ثبت‌نام خواهند شد.

مرحله دوم: ساختن حساب کاربری

با انتخاب گزینه «ثبت‌نام»، کاربر به صفحه اطلاعات اولیه مشتری هدایت می‌شود و با تکمیل این فرم، حساب کاربری خود را در سامانه یکپارچه تخصیص ماشین ساختن می‌کند. اطلاعات این فرم شامل نام، نام خانوادگی، کد مردمی، تلفن دنبال، کلمه عبور و تکرار اون ( کلمه عبور باید به زبان انگلیسی و شامل ۸ کاراکتر و متشکل از حروف عظیم و کوچک، عدد و یکی از علامت‌های (!@#) باشد.) است.

مرحله سوم: تکمیل فرم ثبت‌نام

کاربر پس از تشکیل حساب کاربری، به صفحه فرم کامل ثبت‌نام هدایت شده و نام و نام خانوادگی کاربر در قطعه مربوط به کاربران (بالا سو چپ) نمایش داده خواهد شد. با تکمیل این فرم، کاربر اطلاعات تفصیلی خویش را در سامانه یکپارچه تخصیص ماشین ثبت می‌کند. تکمیل فیلدهای ستاره‌دار اجباری است. در نهایت، کاربر پس از انتخاب گزینه «ثبت و ادامه» درون صفحه اصلی سامانه برای انتخاب ماشین می‌شود. (وقت درون کردن اعداد در فرم نام نویسی حتما کیبورد گوشی و کامپیوتر خودتون رو انگلیسی کنید)

مرحله چهارم: انتخاب ماشین

کاربر در این صفحه با مشاهده لیست خودروها می‌تواند اقدام به انتخاب ماشین مورد نظر خود کند.

مرحله پنجم: انتخاب بخشنامه

کاربر در این مرحله، پس از انتخاب ماشین موردنظر خود، فهرست بخشنامه‌های فروش را مشاهده کرده و با انتخاب یکی از بخشنامه‌ها، درون مرحله بعدی می‌شود. همچنین، اون گروه از کاربرانی که نزد از انتخاب ماشین، مراحل ثبت‌نام و ورود را طی نکرده باشند، قبل از هدایت به مرحله بعدی، صفحه «ورود / ثبت‌نام» را مشاهده می‌کنند.

مرحله ششم: مشاهده اطلاعات

کاربر در این مرحله، کلیه اطلاعات ثبت‌شده در مراحل قبل را مشاهده و تایید می‌کند. این اطلاعات شامل اطلاعات شخصی متقاضی، اطلاعات بخشنامه و ماشین انتخاب‌شده خواهد بود.

مرحله هفتم: دریافت کد رهگیری

کاربر در این مرحله، کد رهگیری مربوط به ثبت درخواست خود را دریافت خواهد کرد. با دریافت کد رهگیری، مرحله شرکت در قرعه‌کشی به اتمام رسیده و نام کاربر در فهرست کسانی که در قرعه‌کشی شرکت داده می‌شوند، قرار خواهد گرفت.

اطلاع از وضعیت قرعه کشی  و دریافت کد رهگیری:

اگر با موبایل به سایت مراجعه می کنید برای دیدن کد رهگیری و چک کردن وضعیت توصیه و اطلاع از نتیجه قرعه کشی ماشین  مطابق عکس زیر اقدام کنید.

iranecar mobile dashboard

iranecar mobile dashboard 2

اگر با دسکتاپ (کامپیوتر) به سایت مراجعه می کنید روی نام خود کلیک کنید و درون پنل کاربری شوید

iranecar Desktop dashboard

منظور میشه دیدگاه های پایین صفحه رو چک کنید کوشش شده به سوالات و دغدغه دوستان پاسخ داده بشه

 

[ad_2]