ورود فورد به دنیای متاورس : غول ماشین‌سازی درون NFT شد!

[ad_1]

ورود فورد به دنیای متاورس جدیدترین تجربه وجود شرکت‌های خودروسازی دنیا در این حوزه به شمار می‌رود. فورد تصمیم دارد محصولات خود را در قطعه NFT به فروش برساند.

شرکت فورد به جمع خودروسازانی که توکن‌های غیرمثلی را صادر یا بررسی می‌کنند پیوست. شرکت فورد (Ford)، خودروساز آمریکایی، با توجه به اعتبار خود تصمیم ورود به فضای متاورس را دارد. این غول خودروی آمریکایی 19 علامت تجاری مجزا برای تمامی برندهای کلیدی خود ثبت کرده است.

آبان تتر

زیادتر بخوانید: ورود رنو به متاورس ؛ همکاری خودروساز فرانسوی با Sandbox

ورود فورد به دنیای متاورس

شرکت Dearborn در میشیگان واقع شده است. این شرکت تصمیم دارد به شکل غیر واقعی محصولاتی نظیر ماشین، کامیون، وانت و پوشاک را ارائه کند. از دیگر برنامه‌های دیربورن می‌توان به وجود در مارکت پلیس‌های NFT نشانه کرد.

ورود فورد به دنیای متاورس : غول ماشین‌سازی وارد NFT شد!ورود فورد به دنیای متاورس : غول ماشین‌سازی وارد NFT شد!

به شرح U.Today، شرکت هیوندای، غول خودروسازی کره جنوبی نیز تاکنون چندین درخواست برای اخذ علامت تجاری در فضای متاورس و NFT ثبت کرده است. هیوندای تصمیم دارد لوازم ورزشی، کفش، عینک، تجهیزات ورزشی و سایر موارد را نیز به شکل غیر واقعی عرضه کند.

مرسدس بنز، هیوندای، لامبورگینی، بنتلی و دیگر خودروسازان عظیم دنیا نیز مجموعه‌های NFT خود را منتشر کرده‌اند. W Motors، تولیدکننده هایپرخودروهای لوکس در ماه آگوست درون فضای متاورس شد.

کوشش شرکت‌های خودروسازی در متاورس

آغاز هفته جاری، رنو کره جنوبی، زیرمجموعه خودروساز سرشناس فرانسوی و سندباکس (Sandbox)، پلتفرم محبوب متاورس، خودروهای غیر واقعی Renualt را معرفی کردند. شرکت ایتالیایی آلفا رومئو (Alfa Romeo) نیز برای ذخیره سوابق تعمیر و محافظت خودروهای خود دست به تولید توکن غیرمثلی مخصوص زد.

خودروسازان با شتاب بالا درون فضای NFT می‌شوند، اما همچنان مشخص نیست که آیا متاورس نقش کاربردی برای این شرکت‌ها خواهد داشت یا خیر.

مقاله تحقیقاتی جدیدی که توسط Vanarama منتشر شده علامت می‌دهد که برخی از طرفداران NFT مایلند هزینه بیشتری برای خودروهای غیر واقعی نسبت به خودروهای حقیقی بپردازند. به نام مثال تصویری از خودروی نیسان GT-R به قیمت 2.3 میلیون دلار فروخته شد. این مبلغ 10 برابر زیادتر از قیمت واقعی نیسان GT-R است.

توکن NFT ویدیوئی از یک لامبورگینی در حال انفجار نیز اخیراً به قیمت 250 هزار دلار فروخته شد. این میزان نیز از قیمت یک لامبوی واقعی زیادتر است.

زیادتر بخوانید:

نظر شما درباره ورود فورد به دنیای متاورس چیست؟ لطفا نظرات خود را در قسمت کامنت‌ها با جونی به اشتراک بگذارید.

منبع: u.today

[ad_2]