ویجت‌های گوگل برای لاک اسکرین iOS 16 منتشر شد

[ad_1]

همزمان با انتشار سیستم‌ عامل‌های جدید اپل برای آیفون و اپل واچ، گوگل نیز ویجت‌های گوگل برای لاک اسکرین iOS 16 را رونمایی کرد.

امروز دو سیستم عامل جدید اپل یعنی iOS 16 و WatchOS 9 منتشر شده و برای گجت‌های اپل در دسترس قرار گرفتند. گوگل نیز بلافاصله سپس از انتشار سیستم عامل iOS 16، ویجت‌های اختصاصی خود برای لاک اسکرین آیفون را منتشر کرد که صبر می‌رود در هفته‌های آتی در اختیار کاربران قرار گیرند.

آرون گروپس

زیادتر بخوانید: بهترین والپیپرها در iOS 16 ؛ زیباترین تصاویر پس زمینه

ویجت‌های گوگل برای لاک اسکرین iOS 16

در بین ویجت‌های طراحی شده برای لاک اسکرین iOS 16، ویجت مربوط به Gmail ساده‌ترین طراحی را دارد. تعداد کل پیام‌های دریافتی جدید در این ویجت به شکل یکخط نوشته یا درون دایره نمایش داده می‌شود.

علاوه بر این، زیر نوشته تعداد پیام‌های جدید، کادری قرار دارد که در اون دسته‌بندی پیام‌های دریافتی و چت‌های جیمیل مشخص شده است. تعداد هر دسته نیز زیر اون به طور جزئی وجود دارد. ظاهرا این دسته‌بندی‌ها را می‌توان شخصی‌سازی نیز کرد.

ویجت Google Maps Frequent Trips نیز ابزاری برای بروزرسانی ثانیه‌ای ترافیک و تاریخ تخمینی مسافرت در راه مکان‌های مختلف همانند خانه و محل کار را ارائه می‌کند. البته برای تخمین وقت تاریخ راه،‌ روش حمل و تعریف ترجیحی شما را در نظر می‌گیرد.

دیگر ویجت‌ها که مربوط به اپلیکیشن نقشه‌یاب گوگل یا گوگل مپ هستند نیز برای جست‌وجوی رستوران‌ها، فروشگاه‌ها، کافی‌شاپ‌ها و هتل‌های نزدیک کاربرد دارند.

ویجت‌های گوگل برای لاک اسکرین iOS 16 منتشر شد

ویجت Google Drive نیز امکان بازکردن همه فایل‌هایی را آماده می‌کند که با کاربر به اشتراک گذاشته شده‌اند. همچنین با این ابزار دسترسی به فایل‌ها و یا پوشه‌های منتخب با یک لمس امکان‌پذیر می‌شود.

ویجت بعدی ویجت Google Search است که امکان دسترسی به جستجوی‌ صوتی و گوگل لنز را آماده می‌کند. به علاوه گزینه‌های ترجمه و Homework در این ویجت گنجانده شده‌اند.

ویجت Chrome نیز بین‌برهای مشابه برای جست‌جوی صوتی و بازکردن برگه‌ی جدید یا برگه‌ی جدید در حالت ناشناس و حتی دوباره‌کردن بازی Dino را برای کاربر آماده می‌کند. درنهایت، ویجت Google News تیتر آخرین اخبار مهم را به‌انضمام کوتاه‌ای کوتاه و نام منبع در بالا به‌نمایش درمی‌آورد. گوگل گفته است که ویجت‌های لاک اسکرین iOS در هفته‌های آتی دردسترس کاربران قرار خواهد گرفت:

درحال‌آماده، اپلیکیشن‌های کاربردی گوگل را حتماً روی گوشی آیفون خود نصب کنید و به‌محض آنکه ویجت‌ها دردسترس قرار گرفتند، فقط با انگشت خود روی لاک اسکرین لمس کنید و نگه دارید تا فرایند شخصی‌سازی و انتخاب ویجت‌ها شروع شود.

زیادتر بخوانید:

نظر شما درباره ویجت‌های گوگل برای لاک اسکرین iOS 16 چیست؟ لطفا دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید و جدیدترین اخبار تکنولوژی را با جونی دنبال کنید.

[ad_2]