ویروس کووید جدید به نام خوستا-۲

[ad_1]

ویروس شبه کووید جدیدی که در خفاش‌های روسی کشف شد به همه واکسن‌های معروف مقاوم است. این ویروس کووید با نام خوستا ۲ (Khosta-2) در سال ۲۰۲۰ در خفاش‌های روسیه کشف شد و در ابتدا تصور می‌شد که تهدیدی برای انسان‌ها نیست تا زمانی که نتیجه تحقیقات جدید توسط یک تیم تحقیقاتی مشخص شد.

بیم اون می رود که این ویروس کووید جدید کشف شده در خفاش‌های روسی بتواند انسان‌ها را آلوده کند زیرا در حال آماده به همه واکسن‌های معروف موجود مقاومت علامت داده است.

تیمی از محققان کشف کردند که پروتئین‌های این ویروس خفاش به نام خوستا-۲ می‌تواند به سلول‌های انسان مهاجرت کند.

ویروس کووید

این ویروس، برخلاف عفونت های معروف کووید، در برابر آنتی بادی ها مقاوم است و فراوانی های سرم در حال آماده در برابر اون محافظت می شوند.

مایکل لتکو، نویسنده این مطالعه، خواهان توسعه واکسن های جهانی برای کمک به محافظت در برابر سایر ویروس های پرخطر موجود در دنیا شده است.

او می گوید:

«تحقیقات ما زیادتر علامت می دهد که ساربکویروس های در حال تفریح در عمر وحش خارج از آسیا، حتی در مناطقی همانند غرب روسیه که ویروس خوستا-۲ در اون یافت شده است، نیز وجود دارد که تهدیدی برای سلامت جهانی و کمپین های مداوم واکسن علیه SARS-CoV-2 به شمار می رود.»

ویروس کووید

ویروس‌های خوستا چه نوع ویروسی هستند؟

از نظر ژنتیکی، این ویروس‌های شگفت آور و نا آشنا روسی به برخی از ویروس‌های دیگر شباهت دارند که در سایر نقاط دنیا کشف شده بودند. اما چون مانند SARS-CoV-2 نبودند، هیچ‌کس فکر نمی‌کرد که مورد شور انگیزی داشته باشند.

در حالی که زمانی محققان زیادتر به آنها دید کردند، از اینکه متوجه شدند آنها می توانند سلول های انسانی را آلوده کنند، واقعا متعجب شدند.

دانایان در سال‌های اخیر صدها ساربکویروس را پیدا کرده‌اند که اکثر آنها در آسیا کشف شده‌اند.

ویروس‌های خوستا-۱ و خوستا-۲ در سال ۲۰۲۰ در خفاش‌های روسی کشف شدند و آزمایش‌های اولیه علامت داد که هیچ تهدیدی برای انسان ندارند.

تیم WSU دریافت که Khosta-2 می تواند از پروتئین اسپایک خود برای آلوده کردن سلول ها با اتصال به پروتئین گیرنده استفاده کند.

آزمایشات بعداً علامت داد خوستا-۲ توسط واکسن های فعلی خنثی نشده است. آنتی بادی های افراد آلوده به omicron نیز بی دلیل‌ بودند.

ویروس کووید

لتکو افزود:

« SARS-2 این توانایی را دارد که از انسان‌ها به عمر وحش بریزد. افزون بر این، ویروس‌های دیگری همانند خوستا-۲ وجود دارد که در اون حیوانات با این ویژگی‌ها چشم به راه می‌همانند. در نتیجه زمانی موقعیت مناسب برای ترکیب این ویروس ها نزد بیاید می توانند یک ویروس بالقوه پرخطر تر بسازند.»

در حال آماده، گروه‌هایی در تلاش هستند واکسنی ارائه کنند که نه تنها در برابر نوع بعدی SARS-2 بلکه در واقع از ما در برابر ویروس‌های sarbeco به طور کلی محافظت کنند.

متأسفانه، بسیاری از واکسن‌های کنونی ما برای ویروس‌های خاصی طراحی شده‌اند که می‌دانیم سلول‌های انسانی یا موارد در خطر را آلوده می‌کنند.

اما این فهرست همیشه در حال تغییر است و باید طراحی این واکسن‌ها را برای محافظت در برابر همه ساربکو ویروس‌ها گسترش داد.

بر پایه آمار اداره مردمی آمار بریتانیا، در آغاز سال جاری، تعداد افرادی که از تاریخ شروع همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ در تأییدیه فوت خود ثبت شده‌اند به ۲۰۰۰۰۰ نفر رسیده است.

منظور می کنیم این مطالب را هم بخوانید:

کشف ویروس خفاشی جدیدی در چین که ۹۴.۵ درصد مانند ویروس کووید-۱۹ است

روایت ویروس‌شناس معروف چینی از «ناخوش صفر» ویروس کووید-۱۹ و اولین روز شیوع کرونا

شیوع ویروس جدید «لانگیا» دوباره هم در چین؛ آیا همه گیری عظیم دیگری در راه است؟

شناسایی سویه جدیدی از ویروس کرونا در فرانسه

ویروس‌شناس چینی: «پس از افشاگری درباره منشا ویروس کرونا، می‌خواستند مرا مسموم کنند»

احتمال انقراض سویه دلتا ویروس کرونا در ژاپن به سبب حرکت‌های ژنتیکی مکرر

[ad_2]