پاسخ شدید علی دایی به حواشی مرگ دختر علم آموز اردبیلی

[ad_1]

علی دایی که پس از انتشار یک پست اعتراضی در اینستاگرام پیرامون مرگ اسرا پناهی دختر علم آموز اردبیلی مورد هجمه برخی رسانه ها و نماینده مردم اردبیل در مجلس قرار گرفته بود، شب قبل پاسخ شدید و کوبنده‌ای به منتقدانِ روزهای اخیر خود داد.

دو روز نزد علی دایی، اسطوره فوتبال کشورمان در صفحه شخصی خود در اینستاگرام پستی منتشر کرد و از «اعمال فشار حاکمیت در برابر اعتراضات» و همچنین کشته شدن دختر علم آموز اردبیلی نوشت. دختری به نام اسرا پناهی که برخی منابع خبری عمدتا فارسی زبان خارج از سرزمین مدعی شده بودند در جریان انتقاد علم آموزان مدرسه دخترانه شاهد اردبیل کشته شده است اما رسانه های داخلی این ادعا را رد کرده و با انتشار ویدیویی از مردی که گفته می‌شود عموی اسرا پناهی است مدعی شدند که این دختر بر دلیل‌ ناراحتی مادرزادی قلبی از دنیا رفته است.

پاسخ تند علی دایی به حواشی مرگ دختر دانش آموز اردبیلی

انتشار این پست از سوی علی دایی با انتقادات و هجمه های بسیاری روباه‌رو شد. از عموی اسرا پناهی که در ویدیویی دیگر خطاب به کاپیتان اسبق تیم مردمی فوتبال کشورمان گفت: «از شما بابت نگرانی برای حالمان سپاسگزاری می‌کنم اما یک گلایه دارم که نزد از پی بردن به کم و کیف اتفاق، ما و خانواده عزادار را رنجیده کردید.» تا اظهار نظر شدید نماینده اردبیل در مجلس. کاظم موسوی نماینده مردم اردبیل در مجلس یازدهم با بیان اینکه به حال علی دایی تاسف می‌خورد گفت: «تاسف می‌خورم که برخی چهره‌های شاخص سرزمین و اسطوره‌ها به این مسائل می‌پردازند. امنیت سرزمین دلیل شد که عده‌ای اسطوره شوند. با پول محرومان ورزشگاه ساختیم تا عده‌ای دیده شوند، اما امروز از اغتشاشگران حمایت می‌کنند. سخن بنده به این افراد این است که احترام خود را نگه داری کرده و در رفتار خود تجدیدنظر کنند.»

پاسخ تند علی دایی به حواشی مرگ دختر دانش آموز اردبیلی

خبرگزاری فارس نیز با انتقاد از علی دایی از او خواست که «کف روی آب» نباشد و به نام یک قهرمان دروغ نگوید.

الآن علی دایی در یک پست دیگر به این انتقادات پاسخ تندی داده و نوشته است:

درود به مردم بزرگوار ایران

با توجه به جوسازی های اخیر صدا و سیما، برخی خبرگزاری ها و مجلس واجب فهمیدم مطلبی را با شما عزیزان در بین بگذارم. آقای سید کاظم موسوی نماینده اردبیل در مجلس، سوالی برایم نزد آمده است که امیدوارم جوابش را از شما بگیرم، در کدامین ورزشگاهی که شما ساخته‌اید من به اینجا رسیده و دیده شده‌ام که باید پاسخگوی شما باشم و اما صحبت از امنیت گردید که فراهم‌ امنیت وظیفه هر دولتی می‌باشد.

و با توجه به صحبت های عموی اسرا پناهی در صدا و سیما که عامل مرگ را بیماری مادرزادی و نارسایی قلب عنوان می‌نماید (اینجانب قبول ندارم) که در بیمارستان فاطمی اردبیل اتفاق افتاده است پس خودکشی دختر نازنین شهرم سلامت ندارد و شما راست نمی‌گویید.

آقای موسوی شما نماینده مردم اردبیل در مجلس هستید یا سخنگوی دولت؟ اگر از مشکلات و کمبودهای شهر و مردم اردبیل خبر داشتید، برای چی خاموش بودید و خاموش مانده‌اید؟ برای چی در مجلس و دولت صدای مردم شهرتان نبودید که اگر بودید کار به اینجا ختم نمی‌شد.

در پاسخ به اخبار منتصب به اینجانب در صدا و سیما و برخی از خبرگزاری ها واجب به ذکر می‌دانم اطلاعات من از زادگاهم اردبیل کامل می‌باشد و اگر به سلامت مسئله‌ای نرسم هیچگاه اظهار نظر نمی‌کنم. از این پس به یک اجماع برسید سپس اون خبر را منتشر نمایید تاریخ پابرجا کرده، می‌کند و خواهد کرد چه کسانی دروغگو هستند. من خودم را اسطوره نمی‌دانم و دفعات گفته‌ام من از جنس همین مردمم.

پاسخ تند علی دایی به حواشی مرگ دختر دانش آموز اردبیلی

انتقاد از علی دایی در مورد مرگ علم آموز اردیبلی در شرایطی شکل گرفته که یکی دو روز قبل اظهارات ضدونقیضی درباره مرگ اسرا پناهی از سوی مسئولان این شهر عنوان شده است. محمود صفری، شهردار اردیبل در گفتگو با انتخاب، ادعا کرده که این علم آموز به سبب مشکلات خانوادگی ناشی از طلاق پدر و مادرش با قرص برنج خودکشی کرده است. این در حالی است که سید حامد عاملی، استاندار اردبیل در گفتگو با اطمینان، سبب مرگ اسرا را بیماری قلبی عنوان کرده است.

[ad_2]