پخش زنده و تاریخ گروه عظیم اربعینی ها در تهران پنجشنبه 10 شهریور 1401 را ببینید

[ad_1]

پخش زنده و تاریخ گروه عظیم اربعینی ها در تهران پنجشنبه ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ را ببینید

گروه عظیم اربعینی ها در تهران روز پنجشنبه ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ برابر با چهارم ماه صفر از ساعت ۱۷:۳۰ در مصلی تهران برگزار می‌شود و عاشقان اهل بیت و دوستداران امام حسین علیه السلام و حضرت رقیه خاتون می توانند از ساعت ۵ عصر برای شرکت در گروه عظیم اربعینی‌ها بشتابند

اجتماع بزرگ اربعینی ها در مصلی تهران پنجشنبه 10 شهریور 1401

به شرح فارس معاون شهردار تهران از گروه عظیم موکب داران و خادمان راهپیمایی اربعین حسینی به مناسبت شهادت حضرت رقیه (س) در مصلی تهران خبر داد. محمدامین توکلی زاده رئیس ستاد اربعین شهرداری تهران از برگزاری گروه عظیم اربعینی‌ها در شهر تهران خبر داد و اظهار داشت: این رخداد عظیم فرهنگی روز پنجشنبه از ساعت ۱۷:۳۰ دقیقه در محل مصلی تهران برگزار خواهد شد و سخنران، شعرا و مداحان اهل بیت عصمت و طهارت و سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان به اجرای برنامه خواهند پرداخت.

وی افزود: تکریم خادمان رخداد جهانی راهپیمایی اربعین امری فراوان واجب و خوب است و امیدواریم با تلاش همه خادمان حسینی (ع)، امسال شاهد یک اربعین تمدن ساز و پایدار باشیم.

تاریخ زیادی به اربعین ۱۴۴۴ هجری قمری نمانده و از الآن زائران راهی سرزمین نینوا می‌شوند تا غریبانه‌های آل عبا (ع) را با همه وجودشان حس کنند و برای خون‌های تاریخ‌ساز که بر دلیل‌ ظلم و نوع یزید برزمین ریخته شده بود بگریند.

۲۰ ماه صفر هر سال هجری قمری یاد آور حرکتی جهانی و تاریخ ساز است که طبق اسناد و روایت‌های با اعتبار دنیا اسلام اعم از تشیع و اهل سنت برای نخستین بار توسط جابربن عبدالله انصاری رقم خورده بود و الآن که ۱۴ قرن از اون روز می‌گذرد اربعین میعادگاه عاشقانی است که با پای پیاده پیرامون بارگاه ملکوتی سومین امام شیعیان جمع می‌شوند و برای مظلوم‌ترین و پاک سرشت‌ترین اولاد آدم تضرع می‌کنند.

[ad_2]