پرداخت آنلاین با اسکن چشم در هدست واقعیت ترکیبی اپل ارائه می‌شود

[ad_1]

شایعات اخیر از پرداخت آنلاین با اسکن چشم در هدست واقعیت ترکیبی اپل خبر می‌دهند. اگر این اخبار صحیح باشند، افراد به کمک اسکن عنبیه‌ی چشم این هدست‌ها می‌توانند در حساب کاربری خود لاگین کرده و فرآیند پرداخت را انجام دهند.

آرون گروپس

هرچند هدست VR اپل به طور رسمی معرفی نشده، اما دو منبع آگاه ادعا کرده‌اند هدست جدید این شرکت به تکنولوژی مخصوص‌ی اسکن عنبیه چشم برای ورود به حساب کاربری و پرداخت آنلاین مجهز خواهد شد.

زیادتر بخوانید: بهترین هدست های واقعیت غیر واقعی (VR)

پرداخت آنلاین با اسکن چشم در هدست واقعیت ترکیبی اپل

به تعریف از اینفورمیشن، شرکت اپل تصمیم دارد با به کارگیری تکنولوژی اسکن چشم، استفاده‌ی هم‌تاریخ چند نفر از هدست واقعیت ترکیبی را ساده‌تر کند تا کاربران مختلف بتوانند از این راه درون حساب خود شوند.

این علمی مانند به ابزارهایی نظیر حسگر دلیل‌ انگشت یا فیس ID در اپل بوده که به تعداد زیادی دوربین اتکا می‌کند و این مهم، دلیل می‌شود هدست جدید این شرکت گوی میدان را از مهم‌ترین رقیبش یعنی Meta Quest Pro بدزدد.

به گفته متا، هدست Quest Pro دوربین‌هایی برای زیرنظر گرفتن حرکات چشم و حالت چهره در قسمت داخلی خود دارد اما از اون برای احراز هویت استفاده نمی‌کند.

پرداخت آنلاین با اسکن چشم

تاریخ رونمایی این هدست اپل اعلام نشده و تاکنون تاریخ عرضه‌ی اون چندین بار عقب افتاده است؛ اما برخی بر این باورند که در سال 2023 از اون رونمایی می‌شود.

طبق گفته‌های برخی منابع، این هدست می‌تواند ویدئوی زنده را با دوربین‌های جلویی ضبط کرده و به نمایشگر داخلی ارسال کند که البته این قابلیت در هدست کوئست پرو نیز وجود دارد.

در نهایت، اگر قرار باشد این دو محصول را از لحاظ قیمت سنجیدن کنیم، مطمئنا محصول شرکت اپل فراوان گران‌تر است. نزد بینی می‌شود این هدست واقعیت ترکیبی 3000 دلار قیمت گذاری شود که در این شکل، دو برابر گران‌تر از کوئست پرو خواهد بود.

مطالب زیادتر در جونی:

.

نظر شما درباره‌ی این تکنولوژی هدست واقعیت ترکیبی اپل چیست؟ دیدگاه خود را در قسمت کامنت ها با جونی در میان بگذارید و اخبار علمی را با ما دنبال کنید.

[ad_2]