پردرآمدترین رشته های دانشگاهی [23 رشته برتر دانشگاهی]

[ad_1]

همه ما در دوران کنکور و انتخاب رشته به دنبال بهترین شغل در رشته تحصیلی خود هستیم. شما در ادامه می‌توانید با پردرآمدترین رشته های دانشگاهی دوست شوید و رشته مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

آبان تتر

یکی از سوال‌های رایج و پربحث بین علم آموزان و حتی دیگر اقشار جامعه این است که پردرآمدترین رشته های دانشگاهی در ایران کدام‌اند؟

پیدا کردن یک شغل مناسب و دستیابی به مدارک علمی، رسیدن به شغل مورد نظر و داشتن درجه اجتماعی خوب تر همگی از دلایل متنوع درس خواندن و ورود به دانشگاه است.

اما یکی از مهم‌ترین دلایل برای رفتن به دانشگاه و انگیزه‌ی دانشجویان برای ادامه راه‌، داشتن یک شغل پردرآمد سپس از راحت التحصیلی است.

به همین سبب قبل از این که درون دانشگاه شویم باید یک انتخاب مناسب داشته باشیم که در کنار علاقه با شرایط اقتصادی سرزمین هم هماهنگ باشد. از این رو این نوشتار را به پردرآمدترین رشته های دانشگاهی اختصاص دادیم. برای اطلاع از بهترین و پردآمدترین رشته‌های تحصیلی تا انتهای مطلب با ما دنبال باشید.

پردرآمدترین رشته های دانشگاهی

امروزه مشاغلی همچون پزشکی، وکالت، مهندسی جزو رشته‌های پردرآمد در ایران هستند و رشته‌های چون فنی و زبر دست و زیادتر رشته‌های علوم انسانی نادیده گرفته می‌شوند. از آنجایی که شرایط اقتصادی کمی برای جوانان مقاوم شده‌ است تمامی علم‌آموزان در تلاش‌اند تا رشته‌ پردرآمد و مناسبی را انتخاب کنند تا در آینده وابسته مشکل نشود.

در چند سال قبل شاهد پیشرفت بیش از اندازه رشته‌های مهندسی بودیم، این مسئله دلیل شد تا قسمت بزرگی از دواطلبین کنکور درون رشته‌های مهندسی مخصوصا عمران و معماری شوند. اما رشته‌های مهندسی در سال‌های اخیر در ایران، بر خلاف دوره‌های قبل بازار کار خوبی ندارد و بسیاری از راحت التحصیلان این رشته‌ها، صرف نظر از حقوق و حقوق بالا به دنبال کار هستند.

به طور کلی ما تلاش کردیم در این نوشتار چند مورد از بهترین رشته‌های دانشگاهی را در اختیار شما قرار دهیم تا بتوانید به راحتی رشته تحصیلی خود را انتخاب کنید.

رشته های پزشکی

پردآمدترین رشته های دانشگاهی
بهترین مشاغل در رشته تجربی

بدون شک یکی از پرطرفدارترین رشته‌ های دانشگاهی رشته تجربی ، رشته‌ ‌های پزشکی است. راحت التحصیلان رشته پزشکی اگر فقط کمی حوصله داشته باشند و بتوانند در دوران تحصیل توانایی و علم خود را بالا ببرند می‌توانند در آینده یک پزشک سرشناس با حقوق بالا شوند.

حتی اگر به نام یک پزشک عمومی درس خود را به اتمام برسانند، سپس از راحت التحصیلی می‌توانند به نام پزشک عمومی مطب زده یا در درمانگاه و بیمارستان‌های دولتی یا خصوصی مشغول بکار شوند.

اما اگر تمایل به پزشک عمومی ندارند و تصمیم دارند تخصص خود را بگیرند، می‌تواند برای ادامه تحصیل، یکی از رشته‌های زیر را انتخاب نمایند:

  • متخصص زیبایی که شامل: گوش، حلق و بینی و متخصص پوست و مو
  • متخصص بیمای های قلبی و عروقی
  • متخصص مغز و اعصاب
  • متخصص بیماری های عمومی
  • متخصص بیماری های عفونی و گرمسیری
  • متخصص بیماری های گوارشی

زیادتر بخوانید: بهترین شغل های 2021

رشته دندان پزشکی

پردآمدترین رشته های دانشگاهی
بهترین مشاغل در رشته تجربی

یکی دیگر از پردرآمدترین رشته های دانشگاهی در رشته تجربی رشته دندان پزشکی بوده که تعداد راحت التحصیلان اون در سال‌های قبل به طور چشمگیری افزایش پیدا کرده است و تقریبا این رشته از لحاظ تعداد راحت التحصیلان دانشگاهی، اشباع شناخته می‌شود. اما همچنان در کشورهای دنیا سوم نیاز به افراد متخصص در این رشته وجود دارند.

به همین سبب است که با وجود دندان پزشک فراوان در جامعه‌ی پزشکی، همچنان این تخصص یکی از پردرآمدترین رشته های دانشگاهی در ایران به شمار می‌رود.

همچنین واجب به ذکر است که در بین رشته‌های پزشکی قبولی در این رشته اندکی ساده‌ترست از این رو شما با داشتن برنامه ریزی درسی دقیق و استفاده بهینه از تاریخ مطالعه، می‌توانید در این رشته پردرآمد تحصیل کنید.

پیراپزشکی

پردآمدترین رشته های دانشگاهی
بهترین مشاغل در رشته تجربی

پیراپزشکی از اون دست رشته‌هایی است که تنوع فراوان بالایی دارد و دانشجویان می‌توانند سپس از راحت التحصیلی با توجه به تخصص‌شان در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی و خدماتی مشغول بکار شوند.

راحت التحصیلان این رشته محدودیت‌های رشته‌های پزشکی نظیر: هزینه بالا برای تحصیل در دانشکده‌های پزشکی، شرکت در طرح‌های متعدد و پرداخت بیمه‌ی تخلفات احتمالی پزشکی را ندارند. بازارکار رشته‌های پیراپزشکی در ایران هم به نسبت دیگر رشته‌ها، همچنان خوب است.

زیادتر بخوانید:

بهترین فیلم های عاشقانه 2022

کاردرمانی و فیزیوتراپی

پردآمدترین رشته های دانشگاهی
بهترین مشاغل در رشته تجربی

رشته کاردرمانی و فیزیوتراپی نمونه‌ای دیگر از پردرآمدترین رشته های دانشگاهی در رشته تجربی است. در حال آماده راحت التحصیلان این رشته می‌توانند در مراکز دولتی همانند: بیمارستان‌ها، مراکز توان بخشی یا حتی فدراسیون‌های ورزشی کوشش داشته باشند یا سپس از رد کردن دوران طرح و به دست آوردن 6 سال سابقه کار در بیمارستان ها و دیگر مراکز درمانی، کلینیک خصوصی فیزیوتراپی خود را تاسیس کنند.

داروسازی

پردآمدترین رشته های دانشگاهی
بهترین رشته در بازار کار ایران

رشته داروسازی در چک کردن نسخه مریض در داروخانه و فروختن دارو کوتاه نمی‌شود. زمینه کاری افراد متخصص در این رشته، شامل ارائه خدمات دارویی، مشاوره دارویی و بررسی روش‌های دارو‌سازی و ضعف‌های احتمالی موجود در رژیم‌های دارودرمانی است.

این رشته که از پردرآمدترین رشته های دانشگاهی در ایران که بازارکاری پویا و مناسبی دارد. نکته‌ی دیگر این است که از نظر آماری، تعداد متخصصین رشته داروسازی در ایران، کم‌تر از نیاز سرزمین است. برای مثال: در یک بیمارستان به ازای هر 110 تخت، یک پزشک داروساز بالینی و دو پزشک داروساز عمومی مورد نیاز است.

در حال آماده هم حدود 97 درصد داروهای مورد نیاز سرزمین در کارخانه‌های داروسازی داخلی ساخته می‌شود که مهیا‌ی پذیرش راحت‌التحصیلان این رشته هستند. طبق آخرین آمار به دست آمده، حدود 80 درصد فراوانی داروساز سرزمین، جاذبه داروخانه‌ها می‌شوند و مابقی در صنایع داروسازی و آرایشی یا در کارهای اجرایی وزارت بهداشت و معالجه کوشش می‌کنند.

رشته علوم آزمایشگاهی

پردآمدترین رشته های دانشگاهی
بهترین رشته دانشگاهی با حقوق بالا

رشته علوم آزمایشگاهی با پیشرفت علم پزشکی، گسترش فراوان خوبی پیدا کرد و در ایران هم با بالا رفتن با ارزش و مهم بودن بهداشت و سلامتی، تعداد متخصصان این رشته زیادتر شده است. شناخت علل ساختن بیماری‌های مختلف و عوامل ساختن کننده اون‌ها از وظایف مهم یک فرد با تحصیلات در رشته علوم آزمایشگاهی است.

این رشته از نظر کاربرد و بازارکار، یکی از رشته‌های خوب در ایران محسوب می‌شود که هنوز بازارکار اون اشباع نشده است. اگر هم دانشجو، تحصیلاتش را تا مقطع دکترا ادامه دهد، می‌تواند آزمایشگاه شخصی خود را تاسیس کند که در این شکل میزان حقوق او تا چندین برابر افزایش پیدا می‌کند.

زیادتر بخوانید: بهترین اندوخته گذاری ها در سال 2021

مهندسی پزشکی

پردآمدترین رشته های دانشگاهی
بهترین مشاغل در رشته ریاضی

یکی از محبوب‌ترین و پردرآمدترین رشته های دانشگاهی رشته مهندسی پزشکی است که یک رشته مشترک ببین رشته تجربی و ریاضی است. از اون جایی که این رشته دارای گرایش‌های متنوعی همچون مهندسی پزشکی بالینی، بیوالکتریک، مهندسی بیومکانیک، بیومواد، مهندسی بافت، پردازش تصاویر پزشکی، مهندسی توانبخشی، مدل‌سازی سامانه‌های فیزیولوژیکی، ابزار دقیق در مهندسی پزشکی است.

اگر دانشجو کمی به دنبال یادگیری باشد به راحتی می‌تواند با این رشته در شرکت‌های علم بنیان و بیمارستان‌ها مشغول به کار شود. همچنین واجب به ذکر است درصورتی که دانشجو توان مالی بالایی داشته باشد می‌تواند شرکت خود را احداث کند یا یکی از نمایندگی‌های وسایل پزشکی را به ایران بیاورد.

مهندسی کامپیوتر

پردآمدترین رشته های دانشگاهی
بهترین مشاغل در رشته ریاضی

بدون شک یکی از محبوب‌ترین رشته‌های دانشگاهی رشته ریاضی ، رشته مهندسی کامیپوتر است. مهندسی کامپیوتر در مقطع کارشناسی به دو گرایش آرام افزار و مقاوم افزار، و در مقطع ارشد به گرایش های هوش مصنوعی، مهندسی علمی اطلاعات، شبکه‌های کامپیوتری، مکاترونیک، معماری کامپیوتر، معامله الکترونیک، مهندسی آرام‌افزار، الگوریتم‌ها و محاسبات، امنیت اطلاعات، تقسیم بندی می‌شود.

مهندسین کامپیوتر می‌توانند در مراکز و نهادهای خصوصی یا دولتی مشغول به کار شوند و از حقوق و مزایای فراوان خوبی برخوردار باشند. راحت التحصیلان این رشته سیستم‌های کامپیوتری را طراحی و پیاده سازی می‌کنند و در شرکت‌های تولید کننده قطعه‌ ها و دستگاه‌ها، مراکز صنعتی و تولیدی مقاوم افزارها را ارتقاء می‌دهند.

مهندسی برق

پردآمدترین رشته های دانشگاهی
بهترین مشاغل در رشته ریاضی

یکی از پردرآمدترین رشته های دانشگاهی در رشته ریاضی، مهندسی برق است. این رشته یکی از مقاوم‌ترین رشته‌های دانشگاهی مهندسی نیز محسوب می‌شود که دارای چهار گرایش الکترونیک، قدرت، کنترل و مخابرات است.

همانند آینده شغلی رشته ریاضی فیزیک در بسیاری از شاخه های تاپ، مهندسی برق نیز در شکل دارا بودن علم و توانایی کافی، دارای آینده شغلی فراوان خوبی است.

راحت التحصیلان این رشته می‌توانند در قسمت‌های خصوصی و دولتی نیروگاه‌ها، انواع کارخانجات (سیمان، خودروسازی، ذوب آهن و…)، سازمان‌های حوزه مخابراتی، صنایع نظامی و دفاعی به اشتغال بپردازند.

زیادتر بخوانید: ناچیز ترین پول های دنیا 2021

مهندسی پلیمر

پردآمدترین رشته های دانشگاهی
بهترین مشاغل در رشته ریاضی

اگر بخواهیم یکی از نوپا ترین رشته‌های دانشگاهی را نام ببریم باید به رشته مهندسی پلیمر نشانه کنیم. هدف از این رشته تولید محصولاتی همچون الاستومر، چسب‌ها، لاستیک، پلاستیک، رزین و سایر مواد مورد نیاز صنعت است.

این رشته می‌توانند در صنایع حمل و تعریف زمینی (خودروسازی، قطار)، هوایی (هواپیما و بالگرد) و دریایی (کشتی‌ها) نقش فراوان موثری ایفا کنند. همچنین، این رشته در صنعت پوشاک، لباس، پاپوش ها و بدن پوش ها فراوان مهم است. علاوه بر این، راحت التحصیلان این رشته می‌توانند در کارخانجات رنگ سازی، صنایع نظامی، پزشکی و کشاوررزی نیز مشغول به کار شوند.

مهندسی شیمی

پردآمدترین رشته های دانشگاهی
بهترین رشته دانشگاهی با حقوق بالا

شاید با خود فکر کنید، با تحصیل در این رشته به فردی شیمی‌دان تبدیل می‌شوید. اما در واقع ماهیت اصلی این رشته تولید مهندسانی است که کشفیات آزمایشگاهی شیمی را تا مقیاس‌های صنعتی بسط می‌دهند.

رشته مهندسی شیمی دارای گرایش های پالایش، پتروشیمی، پلیمر، صنایع گاز، صنایع شیمیایی معدنی، صنایع غذایی، طراحی فرایندهای صنعت نفت و استفاده برداری است.

اگر از افرادی هستید که به علم شیمی و فیزیک و ریاضی علاقمند هستید این رشته مناسب شماست،‌ برای چی که این رشته، علم شیمی، فیزیک و ریاضی را به هم می آمیزد و در تجهیزات پایه پالایشگاهی. هوافضا، خودروسازی، پزشکی، صنایع الکترونیک، کاربردهای مکان زیست و صنایع نظامی کاربرد دارد.

مهندسی نفت

پردآمدترین رشته های دانشگاهی
بهترین رشته در بازار کار ایران

مهندسی نفت را می‌توان نگین مشاغل رشته ریاضی و از جمله محبوبترین رشته ها فهمید. همچنین، میزان حقوق بالا و جذابیت کاری اون دلیل شده است تا در رشته‌های پرطرفدار ریاضی بین نفرات برتر تبدیل شود. بنابراین می‌توان گفت که برای قبولی در اون به رتبه عالی نیاز است. مهندسان نفت در اکتشاف، محاسبه، استفاده برداری از منابع زیرزمینی همانند نفت و گاز و انتقال اون تخصص دارند.

این رشته دارای چهار گرایش، مهندسی اکتشاف، مهندسی حفاری، مهندسی مخازن و مهندسی استفاده برداری است. هر کدام از این گرایش‌ها از موقعیت‌های شغلی ویژه خود برخوردارند. در حال آماده بیش از 7 درصد از دانشجویان مهندسی نفت، جاذبه وزارت نفت می‌شوند.

زیادتر بخوانید: با ارزش ترین پول های دنیا 2021

وکالت

پردآمدترین رشته های دانشگاهی
بهترین مشاغل در رشته انسانی

شغل وکالت یکی دیگر از پردرآمدترین رشته های دانشگاهی در رشته انسانی است. عده زیادی از وکلا در شغل خود فراوان برنده هستند و ماهیانه حقوق فراوان بالایی به دست می‌آورند. در واقع، می‌توان اینگونه نتیجه گرفت که میزان حقوق نتیجه از شغل وکالت بستگی مستقیمی به خود فرد دارد.

به این شکل که در این شغل در شکل اطلاع فرد از نتیجه و نحوه سیر پرونده‌های مشابه حقوقی، تخصص و تسلط وی بر انواع مباحث مربوط به رشته حقوق و برقراری روابط مناسب کاری با اشخاص ذینفع در هر پرونده، می تواند جزء پردرآمدترین شغل رشته انسانی برای زنان و البته مردان باشد.

روانشناسی

پردآمدترین رشته های دانشگاهی
بهترین مشاغل در رشته انسانی

از جمله مشاغل معرفی شده در گروه انسانی شغل روانشناسی است. یک روانشناس وظیفه مهم و خطیری همچون تحلیل و ارزیابی، درک و فهم مکان دور و بر به وسیله انسان ها و نحوه برخورد و رفتار در شرایط و شرایط ویژه را وظیفه دار است.

یک روانشناس می‌تواند در حوزه‌های مختلفی از جمله مشاوره تحصیلی و خانوادگی، کارشناس تبلیغات و یا نماینده فروش به کوشش بپردازد. به جز کوشش در یک ارگان و سازمان دولتی یا خصوصی امکان ساخت مرکز مشاوره شخصی نیز برای یک روانشناس وجود دارد.

باید گفت که شغل روانشناس در بین لیست مشاغل رشته انسانی جز پردرآمدترین شغل رشته انسانی برای خانم‌ها و همین طور آقایان است. در واقع، این شغل را می‌توان یکی از مناسب‌ترین شغل‌های رشته انسانی برای خانم‌ها فهمید.

حسابداری

پردآمدترین رشته های دانشگاهی
بهترین مشاغل در رشته انسانی

حسابداری از اون دست رشته‌هایی است که با سه رشته انسانی، تجربی و ریاضی دواطلب دارد. زمان‌های شغلی نزد روی فرد مایل به اشتغال، به نام یک حسابدار فراوان پهناور است. در واقع، از کارخانه های کوچک و عظیم و مؤسسات مختلف گرفته تا بزرگترین شرکت‌ها، همه نیاز به استخدام یک حسابدار دارند.

زیادتر بخوانید: ثروتمندترین افراد دنیا 2021

شغل های مدیریتی

پردآمدترین رشته های دانشگاهی
بهترین مشاغل در رشته انسانی

رشته‌های مدیریت انواع متفاوتی دارند. این تفاوت و فراوانی دلیل شده این رشته دانشگاهی از محبوبیت بالایی برخوردار باشند.  مشاغل مدیریتی کوشش در حوزه‌های مختلف از جمله مدیریت بیمه و مدیریت صنعتی (کار در شرکت ها و کارخانجات و غیره) را شامل می‌شوند.

هتلداری

پردآمدترین رشته های دانشگاهی

یکی دیگر از پردرآمدترین رشته های دانشگاهی رشته هتلداری است. در خصوص حقوق رشته هتلداری باید بگوییم که حقوق یک هتلدار بستگی مستقیمی به حجم کار و وظایف وی و همچنین توسعه صنعت گردشگری در سرزمین دارد. بعلاوه، مدیران انواع هتل‌ها با توجه به تخصص، تجربه، سطح علم، محل استقرار و اندازه هتل درآمدهای مختلفی دارند.

جهانگردی

پردآمدترین رشته های دانشگاهی
بهترین رشته در بازار کار ایران

شغل جهانگردی از جمله جذاب ترین مشاغل مرتبط با رشته انسانی است که علاقمندان به اون هم در بین داوطلبان کنکور کم نیستند. سرزمین ما ایران به دلیل داشتن پتانسیل‌های بالا جهت جاذبه گردشگر مورد توجه است. در نتیجه می‌توان این رشته را در زمره پردرآمدترین رشته های دانشگاهی به شمار آورد.

زیادتر بخوانید: بهترین انیمه های 2022

عکاسی

پردآمدترین رشته های دانشگاهی
بهترین مشاغل در رشته هنر

یکی از بهترین رشته‌های دانشگاهی رشته هنر ،‌ رشته عکاسی بوده که در زمره پردرآمدترین رشته های دانشگاهی قرار گرفته است. این رشته در مقطع کارشناسی هیچ گرایشی ندارد و داوطلبان با توجه به سرفصل‌های این رشته باید برخی از دروس را به شکل عملی سپری کنند.

در طی دوره عکاسی، آموزش عکاسی در مکان ها و نورهای مختلف پرداخته می‌شود. یکی از الزامات این رشته کار با تجهیزات آتلیه، کار با دوربین‌های مختلف، ویرایش عکس، ظاهر عکس و شود است که البته آموزش داده می‌شود و نیازمند فراگیری کامل است. از آنجایی که برای تحصیل در این رشته نیازمند خرید دوربین‌ها و لنزهای مختلف هستید رشته گران قیمتی به حساب می‌آید.

زمینه‌های شغل ای عکاسی عبارتند از: عکاسی خبری و مستند برای مطبوعات، روابط عمومی سازمان‌ها، جشنواره‌ها و مناسبت‌های مشابه، عکاسی صنعتی و عکاسی تبلیغاتی برای آژانس های تبلیغاتی و به طور کلی تبلیغات، عکاسی از مراسم مختلف، عکاسی از زیبایی‌های طبیعی و آثار تاریخی، عکاسی مدیریتی از آزمایشگاه و پذیرش و انجام وظایف مختلف عکاسی شغل ای، آموزش عکاسی در هنرستان‌ها و هنرستان‌ها و آموزشگاه‌ها و کلاس‌های آزاد هنری، مدیر آرشیو عکاسی در ناشران و مطبوعات عظیم، تصویرسازی برای کودکان، نوجوانان و بزرگسالان.

طراح مد

پردآمدترین رشته های دانشگاهی
بهترین مشاغل در رشته هنر

اگر بخواهیم یکی از پردرآمدترین رشته های دانشگاهی در رشته هنر را نام ببریم باید به رشته طراحی مد نشانه کنیم. یک طراح مد با در نظر گرفتن عملکرد، راحتی و سبک طراحی می کند. داشتن مدرک طراحی مد یا رد کردن دوره با اعتبار در این زمینه الزامی است. در عین حال، شما باید از آخرین روندهای بازار مد آگاه باشید و درک دقیقی از جزئیات، استانداردها و مواد تولید لباس داشته باشید.

برای چی که دنیای ما پر از لباس‌های رنگارنگ با طرح و جلوی متفاوت است. یک طراح باید با جدیدترین اخبار روز مد دوست باشد تا بتواند یک طرج جدیدی مناسب با نیاز جامعه طراحی کند.

زیادتر بخوانید: فنگ شویی سال 2021

سینما

پردآمدترین رشته های دانشگاهی
بهترین مشاغل در رشته هنر

رشته سینما یکی دیگر از پرطرفدارترین رشته‌‌های دانشگاهی رشته هنر است. داوطلبانی که تمایل دارند به جستجو این رشته دانشگاهی بروند باید از بین 4 گرایش این رشته که عبارتند از تدوین، فیلمنامه‌ نویسی، کارگردانی و فیلمبرداری یکی را به دلخواه و علاقه خود انتخاب نمایند.

از آنجایی که این رشته بازار کار خوبی دارد در زمره بهترین رشته دانشگاهی با حقوق بالا قرار گرفته است. البته که این رشته نیز همانند سایر رشته های هنر نیازمند توانایی، توانایی و علاقه شخصی است تا بتواند به بهترین نحو معنایی را که در ذهن مخاطب است، به عکس بکشد و حس مخاطب را بر انگیزد.

از جمله زمینه‌های شغلی که داوطلبان رشته سینما می توانند داشته باشند می توان به: نویسنده فیلمنامه و برنامه‌های تلویزیون، طراحی گریم، تولید برنامه‌های تلویزیون و سینما، کارگردانی، طراحی منظره‌، دستیار کارگردان نشانه کرد.

بازیگری

پردآمدترین رشته های دانشگاهی
بهترین مشاغل در رشته هنر

یکی دیگر از بهترین رشته دانشگاهی با حقوق بالا رشته بازیگری است که طرفداران فراوان زیادی دارد. یکی از مهمترین ویژگی‌های یک بازیگر خوب، انسان‌شناسی و شناخت خوب مردم و جامعه اون‌ها است. علاوه بر اون یک بازیگر باید هوش خوب، سرعت یادگیری کافی، توانایی، علاقه و علاقه نیز داشته باشد.

توانایی انجام کار گروهی خوب، استقامت، انرژی بالا، قدرت و آمادگی جسمانی کافی و نیز توانایی سازگاری سریع با شرایط مختلف که ممکن است در حیطه کاری وی اتفاق بیافتد و نیز ردیف و انضباط و تلاش فراوان و توانایی شنیدن انتقاد از جمله ویژگی‌های مهم یک بازیگر خوب است. در طول این شغل ممکن است سفرهای کاری طولانی زمان و دوری از خانه و خانواده را تجربه کنید که همین مورد یکی از مسائل مهمی است که علاقه مندان به این شغل و رشته باید به اون توجه کنند.

حقوق بازیگران فیلم‌ها و نمایش‌های مختلف فراوان متفاوت است و کاملا بستگی به توانایی و توانایی‌های فرد دارد. ممکن است بازیگران تا یک زمان مشخص حقوق فراوان بالایی داشته باشند و سپس از یک زمان نتوانند نصف همان حقوق را نیز داشته باشند. بنابراین این رشته در کنار اینکه رشته پردرآمدی است، مشکلات فراوانی نیز دارد.

زیادتر بخوانید: بهترین پاسپورت دنیا 2021

طراحی صنعتی

پردآمدترین رشته های دانشگاهی
بهترین رشته در بازار کار ایران

از دیگر پردرآمدترین رشته های دانشگاهی ، رشته طراحی صنعتی است که ترکیبی از هنر، علم، صنعت و معامله. در این رشته تلاش می شود تا اشیا و ابزار هایی تولید شود که برای مخاطبان جذاب و راحت باشد و مکان دور و بر اون ها را زیباتر کند. افرادی که از این رشته راحت‌‌التحصیل می‌‌شوند باید تسلط کافی به آرام‌ افزارهای طراحی داشته باشند و هر چه سریع تر در پی یادگیری دقیق اون‌ها باشند.

رشته طراحی صنعتی دارای گرایش‌های مختلفی همانند گرایش محصول، طراحی دکوراسیون، طراحی محیطی، طراحی ماشین، طراحی بسته‌ بندی و طراحی اصلاحی است. اگر بخواهیم رشته های هنری پولساز در ایران را دسته‌ بندی کنیم و به اون‌ ها اولویت بدهیم، بدون شک رشته طراحی صنعتی بین 3 رشته پر حقوق قرار دارد.

زیادتر بخوانید:

.

نظر شما در خصوص پردرآمدترین رشته های دانشگاهی چیست؟ نظرات خود را در قسمت کامنت ها با جونی در بین بگذارید.

[ad_2]