پکیج تصفیه استخر چیست؟

[ad_1]

یکی از تجهیزات ضروری این روزهای استخر، پکیج تصفیه بوده که برای ساخت و استفاده برداری انواع استخر مورد استفاده قرار میگیرد. از پکیج تصفیه استخر جهت نظافت استخر و همینطور نگه داری سلامت شناگران استفاه می شود.

در این شرح که توسط کارشناسان ما در استخر آریا تهیه شده، شما عزیزان را با پکیج تصفیه استخر، کاربردها و مزایای اون زیادتر دوست خواهیم کرد. با ما دنبال باشید.

پکیج تصفیه استخر چیست؟

همیشه در آب ذراتی آویزان هستند که اندازه برخی از آنها به چند میکرون و حتی کوچکتر نیز می رسد. البته ذرات بزرگتری نیز در آب وجود دارد که می توانند آلوده کننده باشند.

از سو دیگر آب یک  حلال عظیم است که مواد مختلفی را می تواند در خود حل کند. تمامی این ناخالصی ها دلیل کثیفی آب می شوند و می توانند برای سلامتی افراد استفاده کننده از استخر مضر باشد. فیلتر کردن آب از این ناخالصی ها یک فرآیند است که صرفا به شکل فیزیکی امکان پذیر است.

داستان مهم دیگر به شرایط آب راکد بر می گردد که فراوان مستعد جاذبه کثیفی ها است. اما خبر خوب این است که پکیج تصفیه استخر خانگی و استخرهای عظیم می توانند علاوه بر به تفریح درآوردن آب، کثیفی های موجود در اون را نیز تا حد زیادی از بین ببرند. این پکیج ها امروزه انواع مختلفی دارند و برند های متعددی اقدام به ساخت این دستگاه ها می کنند که دلیل می شود کیفیت های مختلف و عملکرد های متفاوتی را شاهد باشیم.

 پکیج تصفیه استخر

پکیج تصفیه استخر و کاربردهای اون

کاربرد پکیج تصفیه آب استخر چیست؟

واقعیت این است که اگر چه از این دستگاه ها زیادتر برای تصفیه آب استخرها استفاده می شود، اما با روش هایی می توان از آنها برای تصفیه آب ورودی به استخرها نیز استفاده کرد. از جمله کاربرد های پکیج تصفیه استخر ایمکس و سایر برندها باید به این موارد نشانه داشت:

 • تصفیه آب استخرهای خانگی و عمومی
 • تصفیه آب استخرهای آموزش ماهی یا سایر آبزیان
 • تصفیه آب واحدهای صنعتی همانند آب آسمانخراش سرد کننده
 • شفاف سازی آب استخرها
 • از بین بردن کثیفی های میکروبی و شیمیایی
 • جاذبه ناخالصی ها، زباله ها و مواد زاید شناور در آب

انواع پکیج تصفیه آب استخر چیست؟

انواع پکیج تصفیه و گرمایش استخر، عمدتا به سه دسته Tpaks، پکیج دفنی و تاپ فیلتر (پکیج های تصفیه سطحی) تقسیم بندی می شوند که هر کدام از آنها کاربرد ها و مزایای مربوط به خود را دارند که در ادامه هر کدام را مورد بررسی قرار می دهیم.

این پکیج ها زیادتر برقی هستند اما در مواردی می توان از پکیج های گاز سوز، دوگانه سوز (گاز و گازوئیل) و سه گانه سوز نیز استفاده نمایید. برای انتخاب بهترین گزینه توصیه می شود در مقام اول با متخصصان مشاوره کنید. اما خوب تر است بفهمید توان و ظرفیت تصفیه آب، بزرگی استخر، سرباز یا سرپوشیده بودن استخر و… از مهم ترین معیارها برای انتخآب بهترین پکیج تصفیه استخر است.

پکیج تصفیه استخر TPAKS

پکـیج تصفیه استخر خانگی و عمومی انواع مختلفی دارد. یکی از این پکیج ها مدل TPAKS است. این مدل در واقعیت پمپ هایی هستند که با یک فیلتر شنی روی یک شاسی پابرجا نصب می شوند. پکیـج های تصفیه تیپاکس با یک کیت اتصال مورد استفاده قرار می گیرند که برای فیلتر شدن آب استخرهای کوچک نیز کاربرد دارند.

پکیج تصفیه آب استخر دفنی

اما یک نوع دیگر از پکیج تصفیه استخر خانگی قیمت، مدل دفنی است. این مدل را می توان یک جایگزین عالی برای موتورخانه استخرهای عظیم سرپوشیده و روباز محسوب کرد. پکیج تصفیه دفنی را معمولا در نزدیکی خود استخر جانمایی می کنند. همانطور که از نام این نوع پکیج تصفیه استخر مشخص است، در درون زمین (چاله ها) دفن می شود و سپس به سیستم لوله کشی متصل می گردد. از اجزای این نوع پکیج باید به پمپ، کلر زن، مبدل حرارتی پوسته و لوله، فیلتر شنی، لامپ یو وی، پمپ کفکش، تآبلو کنترل، سیستم لوله کشی و برق کشی نشانه داشت. این نوع پکیج یک جایگزین مناسب برای موتورخانه های کوچک محسوب می شود.

پکیج تصفیه استخر Top Filter

این مدل از پکیج های تصفیه شکلی مانند به سکو دارند و معمولا در لبه های استخر نصب می شوند. از اجزای این نوع پکیج نیز می توان پمپ ها، فیلتر، کلرزن خطی، تابلو مدار کنترل، چراغ استخری، دستگیره و جای پا بر روی بدنه را نام برد. قابلیت خوب این نوع پکیج تصفیه آب استخر،  جاذبه کامل ذرات آویزان در آب سطح استخر است. از جمله توان های تصفیه این نوع از پکیج ها، توان های ۴۵ تا ۹۰ متر مکعب برای تصفیه است.

انواع پکیج تصفیه استخر

انواع پکیج تصفیه استخر

مزایای پکیج تصفـیه استخر شامل چه مواردی است؟

مزایای تصفیه استخر ایمکس، هایوارد و سایر مدل ها فراوان فراوان است اما به طور کوتاه برخی از این مزایا عبارتند از:

 • مناسب بودن برای استخرهای بتنی یا فایبرگلاس
 • صرفه جویی کردن در تاریخ و هزینه های محافظت و راه اندازی
 • فضای محدود و کوچک برای نصب تجهیزات به نسبت موتورخانه های کهنه
 • مجهز بودن به انواع تجهیزات کنترلی
 • انتخاب بین انواع ظرفیت و توان تصفیه
 • راندمان و بازدهی انرژی فراوان بالا
 • داشتن آب پاکیزه و پاکیزه در استخرهای خانگی و عظیم
 • راه اندازی، نصب، نقص یآبی و تعمیرات توسط متخصصان
 • نزد نیاز مورد نیاز تنها یک بستر بتنی و فایبرگلاس آب بندی شده است.
 • نگه داری سلامتی و پیشگیری از آبتلا به بیماری های پوستی

خرید پکیج تصفیـه استخر از شرکت آریا استخر

آنچه تاکنون مطالعه کردید در مورد معرفی پکیـج تصفیه استخر خانگی و عمومی، مزایا، کاربردها و انواع اون ها بود. امیدواریم پاسخ سوالات خود را در این مقاله دریافت کرده باشید.

شرکت آریا استخر یکی از پرسابقه ترین شرکت های فعال در زمینه ساخت انواع استخرها بوده که کوشش خود را از سال ۱۳۸۰ شروع کرده است. این شرکت تا کنون برنده به اتمام و راه اندازی پروژه های متنوعی در شهر تهران و سایر مناطق سرزمین شده است. قابل توجه اینکه آریا استخر علاوه بر ساخت و راه اندازی انواع استخر، تجهیزات تصفیه آب استخر، تجهیزات جانبی استخر، سونا همانند هیتر برقی سونا و همینطور هیتر گازی، جکوزی و.. را نیز ارایه می دهد.

[ad_2]