پیکسل تاشو فاقد اسکنر اثرانگشت زیر نمایشگر است

[ad_1]

اخیراً خبر رسیده است که تبلت و گوشی پیکسل تاشو فاقد اسکنر اثرانگشت زیر نمایشگر هستند، این حسگر شاید آنقدر جذاب نبود ولی نمونه‌هایی از اون به خوبی کار می‌کرد.

حسگر اثرانگشت زیرنمایشگر آنطور که در ابتدا تصور می‌شد، جذاب ظاهر نشد. اما چندین مورد از اون وجود داشت که به خوبی کار می‌کرد که البته گران‌قیمت نیز بودند. همچنین این قابلیت شاید آنچنان برای همه فرم‌فکتورها جذاب نباشد. این فرم‌فکتورها شامل تبلت و گوشی‌های تاشو است. به همین دلیل بر پایه شنیده‌ها احتمالاً تبلت و گوشی پیکسل تاشو حسگر اثرانگشت زیر نمایشگر نخواهد داشت.

زیادتر بخوانید: تاریخ رونمایی احتمالی گوگل پیکسل فولد مشخص شد

پیکسل تاشو فاقد اسکنر اثرانگشت زیر نمایشگر

در گزارشی از وب‌سایت 9to5Google این رسانه اعلام کرده است که کد اندرویدی را پیدا کرده است که جهت تست رابط کاربری دستگاه‌های دارای اسکنر اثرانگشت کناری استفاده می‌شود. همانطور که از  این کد مشخص است چنین ویژگی‌ای ممکن است در دو دستگاه ویژه مورد استفاده قرار بگیرد. اولین نمونه اون «Y-aligned» خواهد بود که به معنی اسکنر دلیل‌ انگشت در سو چپ یا راست است و دستگاه در این مورد دارای دو حالت «تا شده و دوباره» خواهد بود.

بنابراین با توجه به این اطلاعات به نظر می رسد که این دستگاه می تواند Pixel Notepad (سرشناس به Fold یا هر نام دیگری که گوگل اون را نامگذاری می کند و به پیکسل تاشو و تبلت گوگل مربوط است) باشد. بنابراین، یک اسکنر اثرانگشت جانبی به دیگر ویژگی‌های پیکسل نوت‌پد اضافه می‌شود. واجب به ذکر است که سامسونگ گلکسی Z فولد 4 نیز همانند نسل‌های قبلی خود همین طراحی را خواهد داشت.

پیکسل تاشو

احتمالاً نمایشگر پیکسل تاشو گوگل رزولوشن 1840 در 2208 پیکسل را داشته باشد. بنابراین در سنجیدن با رزولوشن 1812 در 2176 گلکسیZ  فولد  4 متفاوت خواهد بود. البته به نظر می‌رسد که هر دو نسبت عکس برابری خواهند داشت اما کمتر بودن رزولوشن شاید به دلیل نمایشگر کوچک‌تر گوشی تاشو پیکسل گوگل باشد. علاوه بر این رزولوشن صفحه نمایش بیرونی در گوشی تاشو پیکسل برابر 1080 در 2100 است که در در سنجیدن با 2316 در 904 گلکسی زد فولد 4 نسبت تصویری معقول‌تر و متفاوتی خواهد بود.

البته عدم استفاده از این حسگر اثرانگشت در فرم فکتورهای مذکور منطقی هم به نظر می‌رسد. این گوشی تاشو در حالت دوباره و بسته باید با حسگر اثرانگشت دوباره شود، پس منطقی است که به جای استفاده از 2 حسگر اثرانگشت زیر نمایشگر داخلی و خارجی از یک عدد اسکنر روی لبه دستگاه استفاده‌مند شوند.

تفاوت پیکسل تاشو با تبلت پیکسل در عدم استفاده از اسکنر اثرانگشت زیر نمایشگر

نمونه دوم که در شرح وب‌سایت 9to5Google آمده، احتمالا تبلت پیکسل است که در سال آینده عرضه می‌شود. به نظر می‌رسد که دلیل عدم استفاده از اسکنر اثرانگشت زیر نمایشگر گفت و گو برانگیز گوگل برای گوشی تاشو و تبلت خود ساختن مشکلاتی در پیکسل 6، پیکسل 6 پرو و ​​پیکسل 6a باشد. همچنین تبلت پیکسل چون نمایشگر بزرگتری دارد خوب تر است از یک قسمت قابل تشخیص توسط لمس لبه دستگاه برای حسگر اثرانگشت در نظر گرفته شود.

پیکسل تاشو

با توجه به اینکه کد اسکنر دلیل‌ انگشت در دستگاه دوم (تبلت پیکسل) «X-aligned» است، به نظر می‌رسد که در نزدیکی لبه بالا یا پایین دستگاه قرار خواهد گرفت. این علامت می‌دهد که احتمالاً دکمه روشن و خاموش این تبلت با اسکنر دلیل‌ انگشت یکپارچه شده باشد، چیزی همانند Pixel Slate که مجهز به سیستم‌عامل ChromeOS است. همچنین رزولوشن صفحه نمایش 1600 در 2500 حداقل در یکی از مدل‌های تبلت پیکسل وجود خواهد داشت.

گوگل همچنین از حسگر اثرانگشت زیر نمایشگر در سری جدید پیکسل 7 استفاده کرده است، اما به این منظور از مقاوم‌افزار بهبود یافته‌ای استفاده می‌کند که قابلیت خواندن اثرانگشت به شکل سریع‌تر و دقیق‌تری را دارد.

گوگل در حال کار بر روی سبد متنوعی از محصولات خود است تا از اکوسیستمی مشابه اپل و سامسونگ برخوردار شود. تا آخر سال آینده، گوگل حداقل یک نماینده در دسته‌های گوشی، تبلت، ایربادز، ساعت هوشمند و احتمالاً گوشی تاشو خواهد داشت.

زیادتر بخوانید:

نظر شما درباره پیکسل تاشو و تبلت فاقد اسکنر اثرانگشت زیر نمایشگر چیست؟ نظرات خود را در قسمت کامنت‌ها با ما در بین گذاشته و اخبار تکنولوژی را با جونی دنبال کنید.

[ad_2]