چهار فوتی و 61 مجروح در آتش سوزی در اوین

[ad_1]

چهار فوتی و 61 مجروح در آتش سوزی در اوین

آتش سوزی های شب گذشت در زندان اوین منجر به فوت کرد ۴ نفر از زندانیان و مجروح شدن ۶۱ نفر شده است.

تعداد کشته‌شدگان و مجروحین آتش‌سوزی زندان اوین اعلام شد

 مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد: در پی درگیری شب قبل بین برخی از زندانیان طناب مخصوص سرقت و محکومیت های مالی زندان اوین و آتش سوزی نزد آمده در کارگاه خیاطی این زندان، که منجر به ورود سریع و به وقت نیروهای انتظامی و امدادی شد تعداد قابل توجهی از زندانیان نجات پیدا کرده و از منظره‌ آتش سوزی به نقطه امن منتقل گردیدند و متاسفانه ۴ زندانی نیز فوت شده و تعدادی مجروح شدند.

بر پایه این شرح طبق آخرین اطلاعات به دست آمده، ۴ نفر از زندانیان بر دلیل‌ استنشاق دود ناشی از آتش سوزی ها درگذشتند و ۶۱ زندانی نیز مجروح شده اند.

هر ۴ زندانی فوت شده جزو محکومین ناشی از سرقت بودند که در زندان اوین دوران محکومیت خود را طی می کردند

این شرح می افزاید اکثر زندانی های مجروح شده به شکل سرپایی مداوا شدند و تنها ۱۰ نفر از آنان در مراکز درمانی بستری هستند که حال ۴ نفر وخیم شرح شده است.

در این شرح تاکید شده پس از ورود به وقت دادستان تهران، رئیس سازمان زندانها در محل زندان اوین با همکاری مسئولین زندان، نیروهای انتظامی، آتش نشانی و اورژانس بیش از ۷۰ زندانی که در معرض خطر صدمه دیدگی بودند نجات پیدا کردند.

شرح مرکز رسانه قوه قضاییه خاطرنشان می کند، در جریان درگیری و آتش سوزی شب قبل زندان اوین تعدادی از زندانیان جرایم خشن و پرخطر، تصمیم فرار از زندان را داشتند که با توجه به تمهیدات حفاظتی اتخاذ شده برنده به فرار نشدند.

در آخر شرح مرکز رسانه قوه قضاییه تاکید شده، شرایط زندان اوین از نیمه شب قبل عادی است و امکان تماس زندانیان با خانواده از همان شب قبل و ساعتی پس از اطفای حریق آماده گردیده تا نگرانی های احتمالی رفع شود

هویت زندانیان فوت شده نیز به اطلاع خانواده آنها رسیده و اسامی درگذشتگان متعاقبا و پس از دستور رتبه قضائی منتشر خواهد شد.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

[ad_2]