چگونه در بدنسازی زودتر نتیجه بگیریم؟

[ad_1]

سلب وظیفه: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و
تحریریه مسئولیتی
درباره محتوای اون ندارد.

معمولا برای ورزشکاران جدید‌کار و افراد کم سن این سوال مطرح می‌شود که چگونه در بدنسازی زودتر نتیجه بگیریم؟ صحیح است که راه صد ساله را نمی‌توان یک‌شبه طی کرد؛ اما در ورزش بدنسازی با رعایت یک‌سری نکات می‌توان به‌سرعت نتیجه گرفت. برنامه‌ریزی تمرینات و رژیم غذایی مناسب، مهم‌ترین فاکتورهای موثر در بدنسازی هستند.

در این مقاله تصمیم داریم اطلاعات جامعی درباره اصول افزایش حجم در بدنسازی و ساختن بدنی جذاب در زمانی کم ارائه کنیم. به شما قول می‌دهیم که با مطالعه این مقاله کاربردی و رعایت نکات اون در سریع‌ترین تاریخ ممکن به اهداف خود در ورزش بدنسازی خواهید رسید.

سنگین‌تر کردن مناسب وزنه‌ها؛ اولین راه‌کار برای نتیجه‌گیری سریع در بدنسازی

بلند کردن یک‌باره وزنه‌های سنگین، به عضلات و اندام شما صدمه‌های متعددی درون می‌کند. در بدنسازی، ورزشکاران حرکات را با وزنه‌های متناسب خود شروع کرده و اون‌ها را به‌مطالعه تاریخ سنگین‌تر می‌کنند. شما باید بتوانید به‌طور متناوب وزنه‌های سنگین‌تری را به برنامه خود اضافه کنید تا عضلاتتان نیرومند شود. اگر دمبل مورد‌استفاده خود را ظرف چند ماه تغییر ندهید، ماهیچه‌سازی در بدن شما اتفاق نمی‌افتد.

معمولا یک استاد با‌تجربه سنگینی وزنه‌های شاگردان خود را به‌مطالعه تاریخ افزایش می‌دهد. تا زمانی که قادر به بلند کردن وزنه‌های سنگین‌تر هستید، این استراتژی برای افزایش حجم در بدنسازی کاربرد دارد. البته استفاده از یک مکمل بدنسازی اصل و با‌کیفیت نیز به عضله‌سازی و ریکاوری بدن ورزشکاران کمک فراوانی می‌کند.

چگونه در بدنسازی زودتر نتیجه بگیریم؟

انجام حرکات دامنه منفی؛ یکی از اصول افزایش حجم در بدنسازی و نتیجه‌گیری سریع

شما تاریخ محدودی را در طول روز در باشگاه سپری می‌کنید؛ بنابراین باید به نوع تمرینات خود توجه مخصوص‌ای داشته باشید. در بدنسازی دو نوع حرکت دامنه مثبت و منفی وجود دارد. تمرکز بیش از حد روی دامنه مثبت حرکات، سد افزایش توده عضلانی خواهد شد. خوب تر است انرژی خود را صرف انجام حرکت‌های دامنه منفی یا اکسنتریک کنید. برای مثال، وقت انجام تمرین جلو دست، بالا بردن وزنه دامنه مثبت حرکت است؛ در‌حالی‌که پایین آوردن اون دامنه منفی محسوب می‌شود.

منظور می‌کنیم که بازگشت وزنه به حالت اولیه را با راحتی و کنترل ویژه رو وزنه انجام دهید. همچنین، انجام حرکات ترکیبی که حداقل دو گروه از ماهیچه‌ها را درگیر می‌کنند، یکی از راه‌های نتیجه‌گیری سریع در بدنسازی محسوب می‌شود. در کنار انجام تمرینات ترکیبی و دامنه منفی، خوب تر است نسبت به خرید کراتین و سایر مکمل‌های حجم‌آور اقدام کنید. کراتین بدنسازی علاوه‌بر افزایش حجم بدن، روی ریکاوری سریع‌تر عضلات نیز تاثیر مثبتی دارد.

رژیم غذایی مناسب؛ یکی از مهم‌ترین عوامل موثر در افزایش حجم بدن

انجام تمرینات مقاوم و طاقت‌فرسا بدون داشتن یک برنامه غذایی مناسب بی‌استفاده است. تغذیه قبل و سپس از تمرینات، با ارزش و مهم بودن بسیاری دارد و باید روی اون حساسیت مخصوص‌ای داشته باشید. به‌طور‌کلی، پروتئین، کربوهیدرات و آمینو‌اسیدها سه ماده غذایی هستند که باید مقدار کافی از اون‌ها را دریافت کنید. برنامه غذایی کم‌کالری به تعادل نیتروژن بدن و در‌نهایت افزایش حجم کمکی نمی‌کند.

مصرف مواد غذایی پر‌کالری همانند گوشت مرغ، لبنیات، تخم‌مرغ، آجیل و حبوبات را در برنامه غذایی خود جای دهید. مصرف ماهی نیز به‌دلیل داشتن امگا ۳، تاثیر فراوانی روی عضله‌سازی خواهد داشت. در کنار مواد غذایی، استفاده از  پروتئین وی نیز می‌تواند سرعت ریکاوری عضلات و افزایش توده ماهیچه‌ها را بالا ببرد؛ بنابراین در پاسخ به سوال «چگونه در بدنسازی زودتر نتیجه بگیریم»، باید بگوییم تغذیه مناسب و پر‌کالری، کلید موفقیت در این زمینه خواهد بود.

چگونه در بدنسازی زودتر نتیجه بگیریم؟

یاد بردن نکنید! استراحت کافی برای نتیجه‌گیری سریع در بدنسازی ضروری است

متاسفانه بسیاری از ورزشکاران جدید‌کار به استراحت و خواب کافی در طول شبانه‌روز توجه نمی‌کنند. استراحت برای ریکاوری سپس از تمرین و بازسازی بافت‌های عضلانی ضروری است. اگر بین تمرینات ورزشی، به بدنتان زمان استراحت کافی را ندهید، نه‌تنها توانا نمی‌شوید؛ بلکه به‌مطالعه تاریخ قدرت خود را از دست خواهید داد. کوشش‌های سبک و مفرحی همانند ورزش شنا در روزهای استراحت، برای سلامت کلی بدن فراوان سودمند خواهد بود.

مصرف مکمل‌های بدنسازی اصل؛ مهم‌ترین فاکتور برای نتیجه‌گیری سریع در بدنسازی

اگر سوال «چگونه در بدنسازی زودتر نتیجه بگیریم» را از یک استاد با‌تجربه بپرسید، حتما به مصرف مکمل بدنسازی نیز نشانه می‌کند. برای اینکه در زمانی کم، به تایج قلب‌خواهتان برسید، مصرف اصولی و طبق برنامه مکمل‌های ورزشی یکی از ضروریات است. نیرومند‌کننده‌هایی همانند پروتئین بدنسازی، کراتین، گلوتامین و سایر آمینو اسیدهای با‌کیفیت مزیت‌های بسیاری برای بدن ورزشکاران دارند.

مکمل‌ها دلیل می‌شوند فرآیند عضله‌سازی و افزایش حجم بدن به‌خوبی انجام شود. همچنین، این نیرومند‌کننده‌ها دلیل کم نیاوردن در تمرین بدنسازی و بهبود ریکاوری ماهیچه‌ها خواهند شد؛ بنابراین منظور می‌کنیم که با خرید مکمل بدنسازی اصل از یک فروشگاه با اعتبار، قدرت انجام تمرینات را در خود افزایش داده و بدنی جذاب و تنومد بسازید.

بهترین مکمل‌های بدنسازی خارجی و ایرانی را از مکمل شاپ بخرید!

در این مقاله پاسخ سوال «چگونه در بدنسازی زودتر نتیجه بگیریم» را بیان کردیم. با رعایت نکات مطرح شده در این مقاله و انجام تمرینات اصولی، به‌راحتی می‌توانید در زمانی کم به نتیجه قلب‌خواه خود برسید. توجه داشته باشید که متاسفانه امروزه مکمل‌های تقلبی فراوانی در بازار ایران وجود دارند؛ محصولاتی که نه‌تنها شما را به نتیجه نمی‌رسانند؛ بلکه برای سلامت بدن نیز فراوان مضر هستند. برای رفع این مشکل، خرید مکمل بدنسازی از مجموعه مکمل شاپ را منظور می‌کنیم.

داروخانه آنلاین مکمل شاپ انواع مکمل‌های بدنسازی ایرانی و خارجی اورجینال را تحت نظارت سازمان غذا و دارو عرضه می‌کند. کلیه محصولات این مجموعه با اعتبار با ارائه کد اصالت محصول به‌فروش می‌رسند. با ورود با سایت mokamelshop.com و خرید از این داروخانه، از مزایایی همانند خدمات پس از فروش، امکان ارسال به سراسر سرزمین و ۷ روز ضمانت برگشت کالا برخوردار می‌شوید. منظور می‌کنیم برای دریافت مشاوره با شماره ۰۲۱۲۸۴۲۴۵۷۵ تماس بگیرید.

[ad_2]