چگونه عکاسی یاد بگیریم ؛ راهنمای جامع شروع عکاسی

[ad_1]

عکاسی یک هنر و شغل و چیزی فراتر از دوربین باکیفیت موبایل و لنزهای پیشرفته است که فراگیری اون همانند هر شغل و هنر دیگری، همتی عظیم می‌طلبد. اما چگونه عکاسی یاد بگیریم؟

در طول سال‌ها، عکاسی به یک توانایی پیچیده و حیرت‌انگیز تبدیل شده است. یادگیری عکاسی می‌تواند یک سرگرمی سودمند و یک توانایی قابل توجه در رزومه شما باشد، اما باید بفهمید آموزش عکاسی، نیاز به تلاش فراوان دارد و ممکن است پرهزینه باشد اما خوشبختانه برای یادگیری تکنیک‌های اولیه عکاسی واجب نیست مبلغ زیادی برای کلاس‌ها و خرید تجهیزات شغل ای هزینه کنید و می توانید آموزش عکاسی را با بودجه مناسب خود شروع کنید.

آبان تتر

چگونه عکاسی یاد بگیریم؟

اگر به دنبال ساخت یک نمونه کار برای یک شغل، اشتراک گذاری تجربیات خود با دوستان و خانواده و ثبت دنیای دور و بر خود هستید، آموزش عکاسی برای گرفتن عکس های خوب تر می تواند یک تجربه ارزشمند باشد. اگر هنوز شروع به یادگیری عکاسی نکرده اید، دانستن اینکه از کجا شروع کنید می تواند مقاوم و چالش برانگیز باشد. با وجود توانایی های فنی فراوان فراوان برای یادگیری و خرید تجهیزات گران قیمت، آموزش عکاسی می تواند کمی نگرانی آور به نظر برسد.

در این مقاله 10 راه ساده و مقرون به صرفه برای آموزش عکاسی آورده شده است که با استفاده از اون ها، اصول عکاسی را می توانید به شکل مقرون به صرفه و مؤثر یاد بگیرید.

چگونه عکاسی یاد بگیریم؟ راهنمای جامع شروع عکاسی

1. از مبانی آموزش عکاسی شروع کنید

 

با جستجوی چند نکته و تکنیک های اساسی در مورد نحوه عملکرد عکاسی شروع کنید. سپس تصمیم بگیرید که چه نوع عکاسی می خواهید باشید – چه به دنبال یک حس شغل ای باشید یا یک سرگرمی. هرچه اهداف شما برای خود و کسب و کار عکاسی شما واقع بینانه تر باشد، منطقی تر است. همچنین می‌توانید از دوستان خود، دنیا و رویدادهای روزانه عکس بگیرید و در فضای غیر واقعی همانند اینستاگرام قرار دهید. این کار به ساختن مجموعه‌ای از تصاویر کمک می‌کند که سبک، نقاط قوت و ضعف شما را به‌عنوان یک مبتدی در کمترین تاریخ به نمایش می گذارد. همچنین می توانید از بازخورد دیگران برای رشد و ارتقای هنر عکاسی خود استفاده ببرید.

چگونه عکاسی یاد بگیریم؟ راهنمای جامع شروع عکاسی

2. یک دوربین دیجیتال بخرید

خرید یک دوربین هرچند کم ارزش به شما کمک می کند تا نحوه استفاده از تنظیمات دوربین خود را یاد بگیرید. اگرچه ممکن است برای یادگیری اصول اولیه عکاسی ضروری نباشد، اما هیچ راهی خوب تر از استفاده واقعی از دوربین برای آشنایی با عکاسی وجود ندارد. بسیاری از نکات و ترفندهای رایگان آنلاین برای آموزش عکاسی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند نحوه استفاده از دوربین خود را به درستی بیاموزید.

همچنین می توانید با عکاسان دیگر در جلسات یا از راه رسانه های اجتماعی صحبت کنید و بینش اون‌ها را در مورد استفاده از دوربین خود در موقعیت های واقعی دریافت کنید. همچنین ممکن است بخواهید دوره های عکاسی ارائه شده توسط موسسه های محلی یا مراکز اجتماعی را برای زمان های مقرون به صرفه تر برای آموزش بررسی کنید.

چگونه عکاسی یاد بگیریم؟ راهنمای جامع شروع عکاسی

3. کتاب های الکترونیکی عکاسی را دانلود کنید و بخوانید

بسیاری از ما از خواندن می ترسیم زیرا ممکن است برخی مطالب را متوجه نشویم یا اینکه نمی دانیم کدام کتاب خوب تر است و خرید تعداد فراوان کتاب شاید مقرون به صرفه نباشد. خواندن کتاب‌های الکترونیکی راه‌حلی برای هر دوی این مشکلات ارائه می‌دهد – اون‌ها فرصتی را برای تمرین راحت ارائه می‌دهند که یادگیری اصول عکاسی را آسان‌تر از همیشه می‌کند.

4. آموزش های آنلاین عکاسی را دریافت کنید

یوتیوب یک منبع عالی برای یادگیری نحوه عکس گرفتن در موقعیت ها و شرایط مختلف است. اگر نمی دانید آموزش عکاسی خود را از کجا شروع کنید، با تماشای ویدیوها در یوتیوب شروع کنید. سپس هر بار یک نکته را از سایر ویدیوهای مجموعه یا کانال‌های مرتبط دریافت کنید. همچنین در سایت نورنگار نیز می توانید آموزش عکاسی را دریافت کنید.

چگونه عکاسی یاد بگیریم؟ راهنمای جامع شروع عکاسی

5. از سایر عکاسان شغل ای بپرسید

هیچ چیز ارزشمندتر از دسترسی و مشاوره از سایر عکاسان شغل ای نیست. بسیاری از اون‌ها خوشحال خواهند شد که به شما بیاموزند که چگونه کارها را انجام می دهند. تنها باید درخواست کنید! نترسید که کمک خواستن، شما را غیرحرفه ای جلوه دهد. به یاد داشته باشید، همه در یک مقطع زمانی شروع به عکاسی کردند و زمانی همانند شما در عکاسی مبتدی بودند.

حتی می‌توانید با سایر عکاسانی که هم سطح شما هستند اما در حوزه خاصی تخصص دارند اطلاعات خود را مبادله کنید. به طور مثال نحوه استفاده از فتوشاپ (هر توانایی دیگری) را از دیگری بیاموزید و نکاتی که خود در عکاسی تخصص دارید به او یاد بدهید. هنگامی که عکاسی را شروع می‌کنید، مشاوره گرفتن از سایر زبر دست‌ها راهی حیرت‌انگیز برای ساختن مجموعه توانایی‌های خود و حتی صرفه‌جویی در هزینه کلاس‌ها است.

چگونه عکاسی یاد بگیریم؟ راهنمای جامع شروع عکاسی

6. در کارگاه های آموزشی عکاسی شرکت کنید

کارگاه های آموزشی یا ورکشاپ عکاسی فرصتی برای شماست تا نکات و ترفندهای عکاسی را از متخصصان شغل ای بیاموزید. می توانید از سایت های آموزشی ایرانی همانند نورنگار، در ورکشاپ عکاسی تبلیغاتی که توسط اساتید شغل ای ارائه می شود شرکت کنید.

چگونه عکاسی یاد بگیریم؟ راهنمای جامع شروع عکاسی

ورکشاپ های عکاسی فرصتی برای شماست تا نکات و ترفندهای عکاسی را از متخصصان در یک مکان غیررسمی بیاموزید. در حالی که شرکت در یک کارگاه آموزشی عکاسی سودمند است، مهم است که آنچه را که یاد می گیرید تمرین کنید. برای یادگیری اصول اولیه عکاسی می‌توانید در کارگاه‌های رایگان در این زمینه شرکت کنید و نحوه عکاسی از پرتره و افراد؛ نحوه اعمال افکت های مختلف در دوربین را به شکل عملی تمرین کنید. در حالی که عکاسی ممکن است برای دوربین های دیجیتال و یا کلاس ها گران باشند، می توانید از راه ورکشاپ ها اصول اولیه را کم ارزش یاد بگیرید.

7. در کارگاه های محلی شرکت کنید

بسیاری از شهرها کارگاه های عکاسی را در پارک های محلی و مراکز اجتماعی ارائه می دهند. کارگاه ها معمولاً کم ارزش یا حتی رایگان هستند و در ازای اون شما با سبک های مختلف عکاسی دوست می شوید و توانایی های خود را در محیطی امن با یک استاد عکاسی در کنار خود تمرین می کنید.

هنگامی که نسبت به دوربین خود اطمینان بیشتری پیدا کردید، نام نویسی در یکی از دوره های آموزشی آنلاین عکاسی را در نظر بگیرید. شاید کمی گران باشند اما به شما امکان می دهند با شتاب عکاسی را یاد بگیرید. همچنین می توانید اون را از منبع دیگری همانند یکی از افراد خانواده یا دوستانی که قبلاً دوره را گذرانده اند، بگیرید، همیشه می توانید در تورهای عکاسی ارائه شده توسط عکاسان شغل ای شرکت کنید.

8. عکاسان سرشناس را در اینستاگرام دنبال کنید

می توانید چند تصویربردار با سبک های مختلف را در اینستاگرام دنبال کنید که هر کدام برداشت خود را از عکاسی در سبک های مختلف به اشتراک می گذارند. این روش به شما کمک خواهد کرد تا کادربندی، ژست گرفتن و نورپردازی خود را به طرز عالی ای بهبود بخشید؛ و می توانید از هریک الهام بگیرید.

اگرچه این روزها می‌توان از رسانه‌های اجتماعی به روش‌های مختلفی استفاده کرد، اما اینستاگرام هنوز مکانی عالی برای هنرمندان و مشتاقان است تا بتوانند نکات مفیدی را دریافت کنند. زمانی می‌بینید دیگران با دوربین‌هایشان چه می‌کنند که شاید قبلاً به اون فکر نمی‌کردید، واقعاً می‌تواند هنر شما را از حالت خوب به عالی برساند.

چگونه عکاسی یاد بگیریم؟ راهنمای جامع شروع عکاسی

9. سه پایه بخرید

این ممکن است به نام یک نکته اولیه عکاسی به نظر برسد، اما تعجب آور است که چگونه بسیاری از مردم سه پایه نمی خرند – یا اگر می خرند، از اون به درستی استفاده نمی کنند.

یک سه پایه، دوربین شما را پابرجا نگه می دارد تا بتوانید عکس ها و فیلم های آشکار بگیرید. اگر به درستی از سه پایه استفاده کنید، وقت عکاسی در شب یا در روشنایی کم، عکس آشکار تر و انعطاف پذیری بیشتری به شما می دهد. سه پایه ها همچنین کنترل بیشتری بر عمق میدان به شما می دهند. اگر می‌خواهید اصول اولیه عکاسی را بیاموزید و توانایی‌های خود را بهبود ببخشید، اندوخته‌گذاری روی یک سه‌پایه خوب یک مکان عالی برای شروع است!

چگونه عکاسی یاد بگیریم؟ راهنمای جامع شروع عکاسی

10. از برنامه های ویرایش عکاسی استفاده کنید

تعدادی از برنامه های عکاسی وجود دارد که بهبود توانایی های شما را آسان تر از همیشه می کند. می توانید از آموزش فتوشاپ مقدماتی شروع کنید؛ و کیفیت عکس خود را از راه اون بالا ببرید و معایب عکس خود را برطرف کنید تا بی نقص به نظر برسد.

سخن آخر

هر عکاسی حتی عکاسان شغل ای دائماً در حال یادگیری هستند چراکه نه تنها تجهیزات و علمی، بلکه به نظر می رسد سطح خلاقیت مورد نیاز برای کار شغل ای عکاسی دائماً در حال افزایش است. دانستن نحوه یادگیری عکاسی و مهم‌تر از اون، یافتن سبک یادگیری مناسب شما قدم مهمی در مسافرت خلاقانه شما در راه یادگیری عکاسی است.

آموزش عکاسی نیاز به ادامه توسعه تکنیک‌های ویرایش و ادیت، رویکرد خلاقانه، سبک‌های منحصربه‌فرد و علم فنی است، چه به نام تصویربردار زبر دست کار کنید و چه جدید شروع به عکاسی کرده اید یادگیری راه‌های جدید عکاسی و تلاش برای نوآوری در صنعت عکس، کلید طول عمر و انگیزه یک تصویربردار است.

شما می توانید تمام تجهیزات واجب برای عکاسی، از دوربین عکاسی تا تجهیزات نورپردازی و صدابرداری را در نورنگار پیدا کنید. همچنین در ورکشاپ های آموزش عکاسی آکادمی نورنگار شرکت کنید و با هزینه مناسب عکاسی را یاد بگیرید.

.

آخر رپورتاژ آگهی

[ad_2]