چگونه می‌توان سریع‌تر به خواب رفت؟

[ad_1]

اگر شما هم ازجمله افرادی هستید که بیشتر اوقاب برای به خواب رفتن مشکل دارید، یک تکنیک تنفس وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند.

به شرح وقت سحر، اگر شما هم ازجمله افرادی هستید که بیشتر اوقاب برای به خواب رفتن مشکل دارید، یک تکنیک تنفس وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند یواش شوید و راحت‌تر به خواب بروید.

در ادامه تمام آنچه باید در مورد تکنیک تنفس ۸-۷-۴ بفهمید، نحوه انجام اون و اینکه چطور به خواب رفتن شما کمک می‌کند آورده شده است.

خواب خوب شبانه قسمت مهمی از نگه داری سلامت کلی بدن را بر وظیفه دارد. اما بسیاری از افراد برای داشتن ۷ ساعت خواب شبانه توصیه‌شده با مشکل مواجه هستند.

یکی از اصلی‌ترین دلایلی که افراد را در به خواب رفتن با مشکل روباه‌رو می‌کند این است که زمانی که بلند می‌کشیم و مهیا خوابیدن می‌شویم ذهنمان مورد حمله افکار متعددی قرار می‌گیرد.

زیادتر بخوانید:

خواص و مضرات نوشیدن آب قبل از خواب شب

این ۵ ماده غذایی قاتل خواب شبانه هستند

در این میان ترفندی موسوم به تکنیک تنفس ۴-۷-۸ می‌تواند به یواش کردن ذهن و دور شدن از این افکار و به خواب رفتن تدریجی شما کمک کند.

اگرچه ایده پشت این روش، معالجه تمامی مشکلات خواب نیست، اما راهی برای یافتن راحتی و کاهش اضطراب آماده می‌کند که به نوبه خود می‌تواند به شما کمک کند راحت‌تر به خواب بروید.

تکنیک تنفس ۸-۷-۴ چیست؟

این تکنیک که به نام «تنفس راحتی قسمت» نیز شناخته می‌شود، برای یواش کردن فرد با ریشه‌های قدیمی در تمرین یوگا پرانایاما طراحی شده است.

اما از سوی پزشک اندرو ویل، متخصص طب تلفیقی ترویج پیدا کرده است و شامل تنفس به زمان ۴ شمارش، بازداشت نفس برای ۷ ثانیه و سپس بازدم به زمان ۸ شمارش است.

چگونه تکنیک تنفس ۸-۷-۴ را انجام دهیم؟

پزشک اندرو ویل چندین ویدیو برای تمرین انجام این روش دارد. این قدم‌ها را دنبال کنید تا تکنیک ۴-۷-۸ را به درستی انجام دهید.

پشت خود را صاف کرده و بنشینید.

با تمرین تنفس می‌توان سریع‌تر به خواب رفت.

نوک زبانتان را به برجستگی بافت پشت دندان‌های جلویی بالایی چسبانده و در تمام طول زمان این تمرین همانجا نگه دارید.

نفس‌تان را از راه دهان به خارج بدمید.

دهان را ببندید و تا چهار شماره از راه بینی نفس بکشید.

نفستان را به زمان هفت شماره بازداشت کنید.

نفس را تا هشت شماره از راه دهان خارج بدمید.

این چرخه را چهار بار تکرار کنید.

هرچه زیادتر تکنیک ۴-۷-۸ را تمرین کنید در اون خوب تر خوهید شد و بدنتان زیادتر به اون به نام روشی برای مدیریت استرس و اضطراب انس خواهد کرد.

با تمرین تنفس می‌توان سریع‌تر به خواب رفت.

تکنیک تنفس ۸-۷-۴ چگونه می‌تواند به خواب کمک کند؟

این روش می‌تواند به شما کمک کند تا سیستم عصبی پاراسمپاتیک را که مسئول استراحت و هضم است، فعال کنید.

به این نظم کوشش سمپاتیک کاهش پیدا کرده و بدن راحت‌تر به خواب فرو می‌رود. این تکنیک همچنین بر ضربان قلب و فشار خون نیز دلیل‌ می‌گذارد.

منبع: برترین‌ها

[ad_2]