چین ایلان ماسک را برای اینترنت ماهواره ای تهدید کرد! [+عکس]

[ad_1]

مدیرعامل اسپیس ایکس می‌گوید چین به‌طور مستقیم از او خواسته که اطمینان دهد اینترنت ماهواره‌ای استارلینک را در این سرزمین ارائه نمی‌کند.

ایلان ماسک در مصاحبه‌ای با فایننشال تایمز گفت پس از ارسال ترمینال‌های استارلینک به اوکراین، مقامات چینی به شکل مستقیم از او خواسته‌اند استارلینک در چین در دسترس قرار نگیرد و ماسک باید ضمانت بدهد که تکنولوژی استارلینک را در چین نمی‌فروشد.

اینترنت ماهواره‌ای استارلینک

  • اینترنت ماهواره ای
اینترنت ماهواره‌ای استارلینک
اینترنت ماهواره ای, تهدید ایلان ماسک توسط چین

تهدید ایلان ماسک توسط چین

به شرح سایت های خبری:

اینترنت چین با «دیوار عظیم آتشین» معروف خود، یکی از پیچیده‌ترین سامانه‌های کنترل اینترنت به شمار می‌آید که خروجی اون از محدودترین و فیلتر شده‌ترین اینترنت‌های دنیا است؛ جایی که تمام پلتفرم‌های بین‌المللی حذف و بومی‌سازی شده‌اند؛ حتی گوگل!

بر پایه مصاحبه ایلان ماسک با فایننشال تایمز، مشخص نیست که او با درخواست پکن موافقت کرده یا خیر، اما نقشه سرویس‌دهی استارلینک علامت می‌دهد که این شرکت هیچ برنامه‌ای برای عرضه سرویس خود در چین ندارد. با این حال، مناطق مجاور همانند تایوان، مغولستان و ویتنام تحت عنوان «در صبر دریافت مجوز رگولاتوری» فهرست شده‌اند.

در ادامه میتوانید عکس ایلان ماسک را مشاهده کنید:

اینترنت ماهواره‌ای استارلینک
تهدید ایلان ماسک توسط چین, عکس ایلان ماسک

ماسک می‌گوید استارلینک مزایای «تعیین‌کننده» در میدان جنگ در اوکراین ارائه کرده است. آخرین اظهارات ماسک پس از اون بیان شد که وی پس از منظور این که سرزمین مورد مناقشه کریمه باید بخشی از اوکراین شود، جنجال دیگری در دنیای غیر واقعی آفرید. او در یک سری پست‌های جدید توییتر آشکار کرد که پایانه‌هایی که شرکت او با کمک دولت ایالات متحده به اوکراین ارسال کرده است، ارتش اوکراین را قادر می‌سازد تا خط‌ ها ارتباطی خود را پس از صدمه دیدن زیرساخت‌های اوکراین توسط روسیه در آغاز سال جاری سرپا نگه دارد.

اخبار زیادتر:

[ad_2]