“کباب لوله ای”، کبابی اصیل با طعمی بینظیر

[ad_1]

کباب لوله ای که با نام لول کباب هم شناخته می شود یکی از انواع کباب های سنتی و خوشمزه ایرانی است.

به شرح وقت سحر، کباب لوله ای غذایی فراوان خوشمزه و لذیذ است که می توانید با صحیح کردن این غذای خوشمزه طعمی مانند کباب کوبیده را تجریه کنید.

مواد واجب برای ۴ نفر

گوشت چرخ کرده ۴۰۰ گرم

پیاز ۳ عدد متوسط

زعفرون دم کرده ۲ قاشق غذاخوری

پودر نان خشک ۱ قاشق غذاخوری

گوجه فرنگی ۴ عدد

رب گوجه فرنگی ۱ قاشق غذاخوری

سیر ۱ حبه

نمک و فلفل سیاه به مقدار کافی

سماق، زردچوبه و روغن به مقدار کافی

سیخ چوبی به مقدار کافی

طرز تهیه کباب لوله ای

برای تهیه کباب لوله ای خوشمزه ابتدا پیازها را با رنده متوسط رنده می کنیم، سپس با دست فشار می دهیم تا آب اضافی شان گرفته شود. در ادامه گوشت چرخ کرده را به دنبال پیاز رنده شده درون یک کاسه مناسب می ریزیم.

در این مرحله پودر نان خشک را به دنبال کمی نمک، فلفل سیاه، سماق و زردچوبه به کاسه اضافه می کنیم، سپس مواد را به خوبی ترکیب می کنیم. در ادامه مایه کباب را ۱۰ دقیقه ورز می دهیم تا بافت اون چسبناک شود.

حالا روی کاسه را با سلفون می پوشانیم و به زمان یک ساعت در یخچال قرار می دهیم. پس از گذشت این تاریخ یک تابه مناسب روی حرارت قرار می دهیم، سپس کمی روغن به تابه اضافه می کنیم.

پس از اینکه روغن داغ شد، رب گوجه فرنگی را به تابه اضافه کرده و به طور کامل قرمز می کنیم. در ادامه سیر و گوجه فرنگی را رنده کرده و به تابه اضافه می کنیم و به دنبال دیگر مواد با هم تفت می دهیم.

پس از اینکه آب درون تابه کشیده شد، ۱ فنجان آب جوش به دنبال زعفرون دم کرده و کمی نمک، فلفل سیاه و زردچوبه به تابه اضافه می کنیم و اجازه می دهیم سس با حرارت مناسب جا بیفتد و کم آب شود.

شکل دادن به کباب ها

در همین حین کاسه حاوی مایه کباب را از یخچال خارج می کنیم، سپس به اندازه یک نارنگی از مایه کباب بر می داریم و آنرا روی سیخ چوبی قرار می دهیم. در ادامه با دست مایه کباب را روی سیخ شکل می دهیم.

به همین شکل تمام مایه کباب را مهیا می کنیم، سپس یک تابه مناسب روی حرارت قرار داده و کمی روغن اضافه می کنیم. پس از اینکه روغن به خوبی داغ شد، سیخ ها را به ردیف درون تابه می چینیم.

حالا سیخ ها را هر چند ثانیه یک بار می چرخانیم تا کباب ها به شکل یکدست قرمز شوند. پس از اینکه کباب ها قرمز شدند، آنها را به دنبال سس گوجه فرنگی در ظرف مورد نظرمان می کشیم و به دنبال نان یا برنج سرو می کنیم.

[ad_2]